Бебешката количка - цяла наука за второ висше №44

  • 71 202
  • 850
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 98
Здравейте, имам нужда от помощ в избора.
Търся количка под 10кг, да се сгъва с кош/седалка, да се регулира дръжката, да не е пълно дърво на возене/бутане и да е подходяща за ползване от новородено. Не държа задължително на кош за новородено, тъй като бебето ще е лятно, но ако няма такъв искам или да се върти седалката или да има голяям прозорец на сенника, за да виждам новороденото.
И да е около 500лв.
Съществува ли такова нещо? По моето търсене няма или надхвърлят кг. Ще имам всекидневно качване и сваляне от багажник, което е голям фактор в избора. Бях решила да взимам нуна пепп лукс, но мъничкият процеп на сенника ме отказва засега.
В дундьо ми препоръчват Оyster zero като лека (8кг), но не се мести дръжката й и Moon ReSea само със седалка, но пък тя е 11кг. Можете ли да ме насочите към още модели или искам невъзможното предвид бюджета?
Благодаря.
Препоръчвам Easywalker charley. Може да си вземете само кош 6+. Той има пълно легнало и става за новородено, и отговаря на всичките ви критерии.
Дайте предложение за модели до 10кг, които да се сгъват заедно със седалката, независимо в коя посока е поставена тя и самата седалка да става за новородено.
Бях си почти избрала Мamas and Пapas Armadillo Flip XT2, но след прочетени доста лоши отзиви из чуждестранни форуми, че седалката се затваряла сама с бебето вътре при много хора, се отказвам. И сега съм в нулева позиция.
Погледнете Easywalker Charley. Аз съм с такава и съм много доволна. Сгъва се с коша, независимо как е обърнат. Тежи 8кг. Има пълно легнало положение и хубав сенник.

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 18:10 от AnMary

# 601
  • Anywhere
  • Мнения: 1 092
Дайте предложение за модели до 10кг, които да се сгъват заедно със седалката, независимо в коя посока е поставена тя и самата седалка да става за новородено.
Бях си почти избрала Мamas and Пapas Armadillo Flip XT2, но след прочетени доста лоши отзиви из чуждестранни форуми, че седалката се затваряла сама с бебето вътре при много хора, се отказвам. И сега съм в нулева позиция.
Mama and papas urbo,  само 9 кг е, седалката има пълно легнало положение, върти се в двете посоки. Сгъва се със шасито. Доста време я ползвах с втората ми дъщеричка, не съм имала никакви проблеми.
Тук е седалката с другото шаси, което ползвах от Mamas and papas Solа!


Благодаря много. Днес я гледах Солата и ми допада, само дето не се сгъва със седалка към родителя. Урбото достатъчно легнало ли ще е за новородено с някоя подложка, как мислите?
Да става за новородено със седалката, макар че аз си я ползвах с кош за новородено. Удобството му е несравнимо!

# 602
  • Мнения: 8 806
Здравейте, някоя от вас дали може да ме посъветва за тези 3 колички или някоя от тях 😊

https://rayatoys.com/bebeshka-kolichka-hauck-rapid-4-x-plus-trio … mickey-cool-vides

https://m.emag.bg/bebeshka-kolichka-2v1-bebetto-magnum-383-white-am-196/pd/DBDGB6BBM/?ref=graph_profiled_similar_1_2&provider=rec&recid=rec_49_984faa74f3115589bffea948fec98d13be7bd5e4518c33fcce7239b1594cca5e_1589730609&scenario_ID=49

https://ohoboho.com/hauck-kombinirana-bebeshka-kolichka-rapid-4s-plus-3v1.html


интересни колички сте подбрали, и трите са хубави, но, аз на ваше място, бих си купила Hauck. Тук никой не говори за безопасност, фирмата се занимава с тестове на изделията си и гарантира някаква безопасност. Тези модели са били много пъти изменяни на база не само на мода, но и на това, което са показали тестовете. Качествени са им количките, тези специално са с големи колела ( не зная дали на картинката се вижда). Прочетете хубаво по разни сайтове колко кг са, че в този магазин са скрили точно теглото.  Понякога дават отделно теглото на шасито и отделно на седящата част, трябва да бъде към 13 кг макс за лежащото бебе, към 10 кг макс за седящо. По-тежки от това не купувайте. Мисля, че hauck имат и колички с по-малки колела към 12 см, но тук вече зависи как ще я използвате и по какви пътища ще я карате. Големи колела са удобни за по-дълги разстояния, малките са за МОЛа и за хубав асвалт, за градски в транспорт.

# 603
  • Бургас
  • Мнения: 620
Привет дами,

къде в София продават Bugaboo

Поздрави

# 604
  • Мнения: 1 039
greenbabybee  Аз си купух Mutsy именно защото исках да се затваря със седалката и в двете посоки става има пълно легнало положение. Само със борда не съм пробвала да я затвярам не го ползвам още защото до скоро бях с бебешкия кош.
Изпълнението е по - добро от мамас и папас защото всичко е памук.

# 605
  • Мнения: 5 563
Ние сме с Mutsy i2, и с борда се сгъва.

# 606
  • Мнения: 591
А на тегло как са? Simple Smile

# 607
  • Мнения: 48
За мамите, търсещи супер лека, маневрена, лесносгъваща се количка +огромен сенник и др екстри, с 2 ръце препоръчвам Макларън Атом. От раждането до 6 месец ползвах Макларън дейтрипър, но сега взех Атом, изключително съм доволна. С баткото ползвах ХЛР, но я продадох и търсих за беба нещо още по леко. Количката е 5кг, сгъва се като дамска чанта, 4 позиции на седалката +пълно легнало. Единствено коша отдолу е по-малък от на дейтрипъра.

# 608
  • Мнения: X
А дали става от раждането Макларън Атом? Гледам, че я водят 0+ 🤔
За мамите, търсещи супер лека, маневрена, лесносгъваща се количка +огромен сенник и др екстри, с 2 ръце препоръчвам Макларън Атом. От раждането до 6 месец ползвах Макларън дейтрипър, но сега взех Атом, изключително съм доволна. С баткото ползвах ХЛР, но я продадох и търсих за беба нещо още по леко. Количката е 5кг, сгъва се като дамска чанта, 4 позиции на седалката +пълно легнало. Единствено коша отдолу е по-малък от на дейтрипъра.

# 609
  • Мнения: 1 039
Под 9 кг. Доста е маневрена и леко се бута по всякакъв терен дори и в планината.

# 610
  • Мнения: 48
Става от раждането да.

# 611
  • Мнения: 335
Макларън Атом изглежда точно като това, което ми трябва, но в нета има много мнения, че има ужасна buckle system (тоест някакъв проблем с катарамите). Така ли е наистина?

# 612
  • Мнения: 48
Аз нямам такъв проблем, изобщо съм изключително доволна, и с първото си дете бях с Макларън, с второто пак, това ми е 3ти Макларън. Аз не взех друг модел, заради сгъването, количката наистина става колкото една дамска чанта и се носи на рамо. Ние много пътуваме със самолет и само атом става за ръчен багаж.

# 613
  • Мнения: 8 806
Макларън са мн. хубави колички, да! И аз мн съм пътувала и си я харесвах много.
А майка ми трудно се справяше с закопчаването на колана. Престарали са се в усилията да не би бебето да го разкопчае.
Колелата на повечето модели  са от най-малките. Не, че се развалят, но много обороти, докато изминат някакво разстояние. 

# 614
  • Варна
  • Мнения: 1 751
Има и други колички, които стават за ръчен багаж, Babyzen yoyo например. Но не я препоръчвам,  ползвала съм китайското й копие yoya и беше доста нестабилна, с ужасно малки колелца за нашите терени.

Общи условия

Активация на акаунт