Майка в по -късна възраст?!

  • 59 369
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 715
Fever Ray, аз се възхищавам на жени като тебе. Добре, че ви има.

# 196
  • Мнения: 1 044
То с бебе пак си е рутина и релси, просто са по-други.
всъщност от моята гледна точка бебешкия период е много кратък. Толкова бързо ми мина това време. С малките деца непрекъснато се сменя периода, графика и рутината. Ако се замислиш от детската възраст, бебешката е най-кратка. Сигурна съм, че сега не ти изглежда така и дните и нощите понякога ти се виждат безкрайни, но след някоя  година като се обърнеш, ще  е друго. И напълно те разбирам, че със зимно бебе стартът на майчинството изглежда по-различно и по-затворнически. Аз с моите пролетни бебета веднага бях навън по цял ден по разходки, някоя почивка, доста приятно и неусетно си мина времето. Още много мъничко и вас ви чака същото Hug
Сега сме в сезона, в който се правят зимни бебета и само да се случи чудото, много ще му се зарадвам.Heart Преди имах предпочитания за сезони, даже месеци, но в един момент разбрах, че не всичко е по план.

# 197
  • Мнения: 990
А аз искам "да ви имам проблемите" - да ми реве бебе, да не мога да излизам, да нямам време за себе си, да ми е разхвърляна къщата и т.н. Дано да ме разберете правилно и да няма обидени.

# 198
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Разбираемо е, Бени. Пожелавам ти успех и бебе!

Скрит текст:
Аз също не възразявам да ми реве бебе, ако това е такова бебе, което ще порасне и ще стане нормално, самостоятелно дете, а после - нормален, здрав възрастен. Защото пък моят най-голям син, който е с тежко умствено изоставане, никога няма да стане такъв. За щастие имам още две здрави деца, хубави и умни Wink като родителите си и доста по-умни и по-хубави от малоумниците, които смятат, че увредени деца се раждат от родители с "калпави гени", дано само са ми живи и здрави и дано успеем да ги направим три. В известен смисъл най-хубавото пожелание е пожеланието да имаш проблеми от онзи тип, през които всеки нормално минава. Wink Като например проблемът да ти реве бебе.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 16:19 от Магдена

# 199
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
А аз искам "да ви имам проблемите" - да ми реве бебе, да не мога да излизам, да нямам време за себе си, да ми е разхвърляна къщата и т.н. Дано да ме разберете правилно и да няма обидени.

Нали знаеш, че всеки гледа от неговата си камбанария.
И аз понякога, като ме налегне тъгата си казвам, че съм неблагодарница. Затова, че на 37 забременях естествено, затова че износих успешно до термин, въпреки предната ми неуспешна бременност и ежедневните инжекции с втората. Затова че, да чукна на дърво, бебето ми е живо и здраво, но, знаеш мислите в повечето случаи са по-силни от тебе.
Освен това депресията, било тя следродилна или "обикновена" основно е на хормонално-биохимична основа.

На теб пожелавам каквото искаш, да се сбъдне.

Tickles пожелавам да ти се случи чудото.

# 200
  • Мнения: 783
bennie99, пожелавам ти скоро да се радваш на едно малко същество
fam въпреки че съм от сравнително скоро майка (имам мочиченце на година и 4 месеца), което е родено есента, мога да ти кажа, че до момента виждам единствено плюсове на зимните (есенните бебета). В първите месеци бяхме вкъщи основно на топло и уютно, а пролетта със затоплянето на времето разходките ставаха все по-чести и по - дълги. След това като дойде лятото дъщеря ми вече си беше едно малко човече и ми беше по спокойно. Честно казано аз не долюбвам много горещините и ме затрудняват много повече отколкото студа. Мъкнеш дрехи за преобличане, детето е постоянно потно или поне моето. Дебнеш да излизаш или мното рано сутрин или в по късните следобедни часове да не кажа привечер. Пък мажеш регулярно със слънцезащитни кремове...
Другия плюс е, че "не тичаш" след прохождащо дете в под жаркото слънце, освен ако не проходи много рано.

# 201
  • София
  • Мнения: 123
Иии отново - ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.

 quote author=Магдена link=topic=1176346.msg40240603#msg40240603 date=1582533861]
Цитат
Това, че с възрастта намаляла способността за забременяване си е пълна глупост. Човек ако има репродуктивни проблеми си ги има и на 20.
...а масово започнаха да нападат за избора на някои да родят на по-късна възраст.
Нали? Щом има 20-годишни с репродуктивни проблеми, значи е доказано, че възрастта не влияе, пълни глупости говори тая там. А да кажеш, че възрастта влияе, значи да нападнеш избора да се роди на по-късна възраст (защото аз други "нападки" в темата не виждам, еле "масови"). Grinning Grinning
Ще ми разправят те, че възрастта имала значение, гадини нападащи със закостеняло мислене, не ги е срам.
Болница "Надежда" и тя говори пълни глупости при инициативата "Майка навреме".
Тия тук в линковете - също.
Скрит текст:
https://www.britishfertilitysociety.org.uk/fei/at-what-age-does- … egin-to-decrease/

"It's a biological fact that as women and men age, their potential to have children decreases, although the exact time when this starts to happen can vary among individuals.

We all know someone who had a healthy baby in their late 30s or early 40s. But of all people who try for a baby at a later age, many will not have the baby they hoped to have.

Across a population, women younger than 35 and men younger than 40 have a better chance of having a child than people who are older. This is true for natural pregnancies and for pregnancies conceived through assisted reproductive treatments such as IVF (in-vitro fertilisation)."

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&biw=1920&am … dUDCAo&uact=5
Пълни глупости всъщност говорят онези, които или не са наясно с един елементарен, общоизвестен факт, или не разбират какво значи вероятност и какво е значението и, обаче обясняват ли, обясняват, че и раздават квалификации от рода на "пълни глупости".

Две в едно, и на износването, и на течението на бременността се отразяват годините, макар и в доста по-малка степен. По-вероятно е по-възрастна жена да има проблеми с високо кръвно, гестационен диабет и пр., по-вероятно е да роди недоносено дете и така нататък.
И не, аз не съм имала такива проблеми, с изключение на един период на леко повишено кръвно в самия край на първата си бременност, НЕ по личния си опит съдя, чак толкова бляскаво наивен подход не ми е и минавало през ума да възприема.
[/quote]

# 202
  • Мнения: 25 737

Другия плюс е, че "не тичаш" след прохождащо дете в под жаркото слънце, освен ако не проходи много рано.
Няма отърване от "тичане" след хлапето. Моето е на 2г и все още съм като луда калинка след нея.

# 203
  • Мнения: 783
So lucky, ясно ми е че тичането тепърва предстои, идеята ми беше в началото, когато са най - нестабилни, че е по хубаво да тичаш в студа, а не в жегата Simple Smile

# 204
  • Мнения: 25 737
So lucky, ясно ми е че тичането тепърва предстои, идеята ми беше в началото, когато са най - нестабилни, че е по хубаво да тичаш в студа, а не в жегата Simple Smile
Не съм много съгласна, но не ми се навлиза с излишни спорове.
Дъщеря ми проходи март, не ми беше по леко и през август. Стабилността не се постига за месец, така, че сезона не е бил от значение.

# 205
  • Мнения: 783
Е аз не го възприемам като спор, а като дискусия, в която споделяме опит. На твоето детенце колко време му отне да стане по стабилно? Simple Smile

# 206
  • Мнения: 18 530
Не ми се тича  хич Simple Smile  но и мойто е диво. На 3 години и 3 месеца,  дотук за вечерта разсипа мляко с топчета, счупи чаша и отказа да вечеря нормално ядене. Тя и по принцип не вечеря никога. Ще се прилъже накрая от глад с кисело мляко и това е. Вече не се и ядосвам, оцелява си без храна някак. Обаче "неам нерви" както е изпяла певицата Милена, а в по-млада възраст повечко издържах Simple Smile

# 207
  • Мнения: 25 737
Е аз не го възприемам като спор, а като дискусия, в която споделяме опит. На твоето детенце колко време му отне да стане по стабилно? Simple Smile
Не съм си водила записки, както писах, все още съм "луда калинка" след нея. То люлки, то площадки, то пързалки, пясъчници...няма лято, няма зима в играта.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Ради80, какво да кажа... освен да се призная за победена в дискусията, друго не ми идва наум. Grinning

# 209
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Да "нахълтам" в темата. Забременях малко преди на навърша 40 и родих няколко месеца след като ги навърших. Таткото тогава беше на 45. Първо детенце, заченато от първи и единствен опит да имаме такова. Днес, 2,5 г. по-късно знам, че в живота ми няма по-голяма радост и по-хубаво нещо от малкия "звяр", въпреки проблемната бременност и раждането в средата на осмия месец. Не знам дали, ако бях 15 г. по-млада всичко щеше да е по-безпроблемно, но не ме и интересува. С таткото се срещнахме късно, но смело мога да кажа, че ако той не се беше появил щях да направя опит за зачеване от анонимен донор и хич не ми дреме за хорските приказки (то пък и да смее някой нещо да ми каже). Пожелавам на всички, които искат и се надяват да имат дечица да им се случи, без значение от причините, поради които до сега не са имали. Не обръщайте внимание на хорската простотия, тя свършване няма.

Общи условия

Активация на акаунт