Превалутиране в евро или инвестиция в апартамент ?

  • 13 381
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Обществото с всичко се е примирило, като гледам какво става наоколо.

# 76
  • Мнения: 1 876
https://trud.bg/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%89%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D1%8 … 0%BE%D0%B2%D0%B5/

Днес видях за това решение и планиране на стратегията за преминаване към евро. Аз бих искала да запазим българския лев като валута, но да ползваме и еврото. Също така е интересно да разберем как е протекло въвеждането на еврото в други страни, макар че нашето икономическо положение хич не е цветущо с бъдещо ново правителство не знам дали няма да се предоговори курсът на превалутиране... В момента 5000 лв. са 2564 евро, сметнато по 1.95 и ако се запази този курс - добре. Доколкото знам условията за ипотечно кредитиране в ЕС са по-добри отколкото у нас от гледна точка на лихвен %. Но самоучастието? А средствата, които ще трябва да отделят фирми и частни бизнеси за приспособяване към плащания с новата валута?

Намерих един много добър анализ: https://www.iki.bas.bg/english/CVita/angelov/No104b.htm

Последна редакция: сб, 06 мар 2021, 00:17 от bethefirst

# 77
  • Мнения: 1 038
Bethefirst, публикациите са интересни. Все пак втората е от 2008 година.( автор проф. Иван Ангелов)

# 78
  • Мнения: 54 401
Доста вода е изтекла оттогава.
Няма смисъл от стари и неактуални публикации.

# 79
  • Мнения: 1 876
За мен има. Голяма част от информацията е вярна дори толкова години по късно. А може са споделите нещо по-актуално, за да сте ни полезен/на и вие с нещо.

# 80
  • Мнения: 25 737
Енен България са го продали на кбс груп. Не е добре там работата.

# 81
  • Мнения: 1 876
Няма такова нещо. Просто един голям и стабилен бизнес направи поредната и добра диверсификация. Именно пенсионно осигуряване нямаха в портфолиото си. Аз имам данни за всички фондове и резултатите им за 20 години назад и НН имат много добри показатели, не помня дали бяха най-добри. Ако някой се интересува ще му пратя таблицата.

Общи условия

Активация на акаунт