Любовни залози (Al Hayba) - нов романтичен сериал

  • 13 136
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 34
Здравейте,  ето и кратко съдържание на поредния епизод на сериала Шехерезада!

10 серия 

Започват серии ,  изпълнени със сюжетни перипетии, емоционални вълни и пълно разкриване на характерите на героите. До финаланият епизод на сериала ни очакват много неочаквани обрати в сюжетното развитие.
10 серия на Първи сезон започва със срещата на Бозорг и пълния полковник( така и не запомних името му),  вече генерал с негова помощ. От него  Бозорг научава , че в обкръжението му има предател, който донася  тайни на шаха. Генералът вече  е сигурен , че по време на сватбата  , Господин Бозорг е напуснал церемонията и е в центъра на убийството на противника му Арслан. Заповядва на Генерала да го запази в тайна и да съдейства за откриване на предателя.
Шехеразада  все още е в болницата , баща й се оправя. В клуб Ширин Гобад   се безпокои за Шехеразада и с помоща на Хашмет отива в болницата да посетят Джамшит. Двамата си разменят любезности, и Гобат й казва че неговите кръгове по очите му са от мисли по нея. В колата на път в къщи  , и двамата разговарят за тяхната съдба относно за женитбата им не по тяхна воля. В леглото Щехеразада чете приказката за цар Шахраман, Гобад нежно я завива с одеало.


Оформят се нови   любовни двойки, едната е между помощника в магазина за килими Асгари и Мирта, сестрата  на Фархад.
В издателството идва младата поетеса Роя , носи обяд, нови стихове. Фархад цитира  стихове, кани Роя на чай и торта. По-късно , на среща с приятелите му в театъра – Бабак и Мариам , я кани и на вечеря.
По заповед на чичо си, Гобад се опитва да се сближи със Ширин. Отиват семейно на прием, където всички се кланят на Бозорг. Ширин се досеща , че ласкавите думи , отправени към нея от Гобад не са предназначени за нея, а за умната Шехеразада. Послушва негов разговор с Шехеразада  по телефона с обещание , че тази нощ  след приема ще бъде при нея.
На масата при Ширин се появява младеж, с име Хамаюн,студент от Оксфорд.


Краят на вечерта не  завършва с плана на Гобад. Ширин не спи  и му крещи , че Шехеразада няма нужда от него.

И  отново  една песен на Мохсен Чавоши

# 46
  • Мнения: 10 978
Още една серия остана от Любовните диалози.... 
Разсмя ме репликата на Мейса "оставяш ме тук сама?"
Ми тя избяга и отиде в Тунис, стоя сама колко време...

И продължавам да не разбирам Рижко нейн брат ли е или това е просто лъжа или си имат връзка и просто искат да избягат някъде с парите на Маяр..
Мейса, ако харесва мъжа си, може просто да си избяга с него някъде, парите така или иначе той си ги има

# 47
  • София
  • Мнения: 34
Сценаристите явно са се объркали в сценария?! Действието ту бе в настояще, ту - в бъдеще време. Зрителят трябваше да се напряга  - как  Мейса се оказа от едната баня в къщата , в другата на затвора. В последната ли серия ще покажат как я арестуват, да не би Маяр да я предава на полицията. Мисля си аз нещо несвързано, явно не съм добре.Подават  ни лъжичката , но тя освен че не е пълна , но и полуобърната. Рижко и Мейса  са си лика прилика, време е Маяр да се завърне в Лондон. И кажете ми , моля -  това нещо видяхме ли го някога, тази сцена все се върти в съзнанието, но определено този сериал бе до тук - няма да превъртам епизоди!

# 48
  • Мнения: 10 978
Е това май го дадоха в първите епизоди, но не баш в първия.
А мисля, че в края на последната серия ще се върнат към абсолютно първия кадър от 1 еп.
Може би в последните минути на последния епизод тя ще отрови Маяр, за да се отърве от него. (кадрите където той се задушава и се влачи по земята) И именно заради това ще се окаже в затвора.

Това прескачане във времето никога не ми е харесвало. Същото го има и в "Една жена", дето дават по Диема Фемили.  От такива филми просто се отказвам.
Съжалявам, този сериал излезе разочарование за мене. Просто го гледам, защото харесвам арабския свят, бил съм поне в 8 арабски държави, имам много приятели араби. Ама този сериен филм не е от най-добрите, които имат.


p.s. сори, че пак аз ти отговарям, но очевидно друг не проявява интерес към тази тема

Последна редакция: чт, 05 мар 2020, 10:40 от diziler

# 49
  • Мнения: 10 978


Този език фарси е просто чудо, толкова е приятен на слух......


# 50
  • София
  • Мнения: 34
Благодаря ти , Дизилер, току-що изгледах и последния епизод на Любовни залози.
Добрият сериал , дори и със отворен край, е резултат на очакванията на зрителя, има възможност да мечтае, да строи  всякакви хипотези за евентуално бъдещо развитие на сериала. Уви, тук завършека бе очакван, стряскащо бе последните сцени със смърта на Мейса.
Спомних си за ливанския филм Карамел от преди 20ина година ( а и бях по-млада тогава). Бях очарована от филма, от сплетниците-клюкарки от козметичния салон, всяка със своите житейски проблеми. Такова нещо бих гледала отново , въпреки че гледам почти всичко, без хорър.
Отново ти благодаря за предизвикателството , което отправи косвено към мен, да изгледам още един арабски сериал. Ал Хайба определено ще ти харесва, аз съм гледала само 1 сезон.
Ше понадничам във форума, току-що си пуснал пак тема за интересен сериал.
А мен ме очакват сега филмите на Пенелопе Круз и Хавиер Бардем, един руски сериал, 1 турски сериал и няколко музикални предавания. Свободно време  - имам.
На всички нас пожелавам все по-завладяващи сериали и филми.

# 51
  • Мнения: 10 978
Хммм, тъжен финал. Последните няколко минути направо къртят...
Много самота, много смазващо накрая...

Иначе за руския сериал, може да го прескочиш, хаха. Подхвани "Завинаги", от първата серия... добре е направен, наистина

# 52
  • София
  • Мнения: 34
Здравейте,
Бъдете здрави и се пазете! Не бъдете самотни  в къщи, има телевизия, Интернет, грижи за най-близките си хора.Кой какви сериали гледа? От турските аз следя само Името ми е Мелек, излезе вече 25 серия на руски. Преди да започна гледането му, искам да напиша и малко инфо за един от актьорите в сериала Шехеразада. Много от почитателите на романтични сериали не знаят че има такъв сериал, и то доста добър. Но благодаря на Дизилер за възможността да пиша за него в темата , създадена от него за ливанския сериал Любовни залози. Във Вбокса има качени до 13 епизода, някои от вас го гледат.
Наскоро научих добра новина за актьора Шахаб Хосейни, който изпълнява ролята на Гобад в сериала Шехеразада.

Ето и малко инфо-

46-годишният Шахаб Хосейни – артист, режисьор и продуцент -   е роден в Техеран,  в голямо семейство. Не завършил Университ факултет по психология и решил да емигрира в Канада. След неуспешен опит за емиграция  започнал да търси работа. Той става водещ на младежка телевизионна програма с название
«Кислород», започва да се снима във сериали. няколко сериала. На големият екран  30-годишният Хосейни  се снима в първия си филм «Петата  реакция». Известността  идва с ролята на Ахмада във филма на Асгар Фархади  «Спасението на  Ели».По- натътшното му сътрудничество с Фархади му носи следващите  награди в страната и чужбина . През 2011 г. Хосейни получава  «Сребърна мечка» в номинация «За най-добра мъжка роля» на Берлинския  кинофестивал. Самият  филм  «Развода на Надер и Симин» получава множество номинации, в това число  и номинация «Оскар» за «На-добър чуждестранен  филм ». През 2016 г. режисьорът Фархади създава филма  « Търговски пътник » с Таране ( Шехеразада ) и Шахаб  в главни роли. Филмът е удостоен с много награди , а на фестивала в Кан Хосейни е награден със Златна палма в номинацията за « Най-добър актьор»,  а самият Фархади е награден със Златна палма за на-добър сценарий.

«Благодаря на  Бог за това,  че ми е подарил тази вечер. Благодаря на жутито за тази награда, благодаря на Асгар Фархади за предоставената възможност да изпъня тази ролям благодаря на целия снимачен екип  и подарената ми енергия. Аз зная, че с този филм аъм много задължен на моя народ, така че посвещавам  тази победа на него », - каза Хосейни на церемонията на награждаването.
В арабският свят такива актьори като Хосейни ги наричат суперстар. А миналият месец, през февруари, във Френското посолство , той е удостоен със званието Кавалер на Почетния легион на Франция и получава ордена от френския посланник.

Шахаб Хосейни е  женен за Parichehr Ghanbari  през 1996. Има двама сина .

И отново  малко музика -

# 53
  • София
  • Мнения: 34
Здравейте отново,

Как сте? Надявам се да е всичко ОК!
Има ли желаещи да продължим със Шехеразада?
Дизилер продължава с качването на поредни епизоди, видно е , че има и гледащи. Мислех си , че достатъчно бе представянето на сериала за онези , които се заинтересуваха от него. И понеже нямам никаква реакция,  пиша с молба за поне  един отзив от форума. Аз все се надявам , че поне по руската телевизия ще дадат продължението му с 2 и 3 сезон - още 30 епизода общо. С удоволствие бих продължила с представяне на епизодите от 1 сезон , не се знае , може да имаме късмет да излъчат и в България.
Често слушам и търся нови клипове с музиката от сериала, отново темата Шехерезада с английски превод -

Mohsen Chavoshi - Be Rasme Yadegar (Shahrzad), with English Lyrics :

# 54
  • Мнения: 10 978
Тук е мъртвило. Струва ми се, че с този сериал е кауза пердута

# 55
  • София
  • Мнения: 34
Здравейте,
Може би си прав Дизилер.Въпреки  че един сериал , който се е понравил на много хора  не би трябвало да бъде кауза пердута! По-скоро  бе  бесмислена работа от моя страна да привлека хората от форума , които посещават все още тази тема за един вече приключил сериал,  да  коментират своето отношение към този сериал. Аз ти благодаря за гостоприемството, ще има занапред стойностни сериали, за които можем с удоволствие да споделим своите мнения. Надявам се. Забавлявайте се, гледайте любими сериали, бъдете здрави !

# 56
  • Мнения: 10 978
Големи промени във ВиБокс, пак смениха визията, клиповете станаха "съдържание", вече няма опция за добавяне на приятели и се обезмисля т.нар. "съдържание за приятели", та клиповете са или публични, или лични.
Старите линкове вече не важат, сега са с www2 отпред.

Няколко опита правих да качвам още серии, все стояха в лични. Дано сега се виждат:

Еп.16 https://www2.vbox7.com/play:9cac262dfc
Еп.17 https://www2.vbox7.com/play:6e18ddbf0f

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 11:38 от diziler

# 57
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Здравейте , и аз започнах да следя този сериал. Не го сварих от началото , но ми го разказаха. Не знам точно от кои епизод го следя , но ми е много интересен. Heartpulse

# 58
  • Мнения: 10 978
Здравейте , и аз започнах да следя този сериал. Не го сварих от началото , но ми го разказаха. Не знам точно от кои епизод го следя , но ми е много интересен. Heartpulse

Кой сериал, арабския или персийския? Има линк към Вибокс с всички серии от 1 еп., така че може да се гледа отначало

# 59
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Не знам арабски мислех че е. Гледам го по Bulgaria on air.

Общи условия

Активация на акаунт