Пристрастяване към интернет

  • 3 179
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Айде стига сте я плашили с тия социални! Вече няколко пъти се писа, че съседите нямат право да подават оплакване заради шум от дете и то го пишат хора, живеещи там. А социалните в Германия съвсем не прибират деца ей така като им скимне. Сестра ми живее там и наскоро ходиха да издадат становище за условията, в които се гледа племенника, което беше нужно за тукашния съд. Ми не са го прибрали, а и той не е от кротките.

# 31
  • Мнения: 2
Мили дами, страхотни сте и изобщо не съжалявам, че поисках съвет от Вас. Много ви благодаря за полезните съвети. Само да допълня за една от дамите които ми писа да го записвам вече на градина, кво чакам. Ами тук сме зависими от роднините н мъжа ми. Тъй като те са в Германия от много години, те знаят всички правила кое ког се прави също така знаят немски отлично. И з това чакаме когато им дойде кефа, направиха ни регистрации, здравни карти, пенсионни, данъчни. Но казаха че за училище и градини ще почакаме малко тъй като е много заета. А за госпожата която ми писа ами изкарайтее ги тези деца на вън.... Ами всеки ден са на вън и даже съм го написала в темата, че само като се приберем и се започва.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 10:26 от Не се сърди, човече

# 32
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Аз попитах за детска градина. И след като имате всички документи просто отидете и го запишете. Моят племенник така тръгна на градина там, дума немски не знаеше. След една година го говореше свободно.

# 33
  • Мнения: 715
Извинявам се предварително. И наистина не искам да обидя никого, но...

Май не си дочела цялата жалба. Grinning В Германия са - има постоянен страх от неговите истерии. Съседите им тропат при най-малкия шум. Не е възможно да се прилага авторитет, защото иначе някой немец ще подаде сигнал за насилие...
Не се заяждам, но ти май не си прочела цялата тема. Особено внимание съм обърнала на страха ѝ от "лошите" немци, които само чакат да ѝ вземат детето. Вече съм го изкоментирала в предни мои постове. Абс измишльотина и типичен страх от неинформираност. Никой няма да отнеме дете от семейството, защото вдигало шум. Отнемане на дете е крайна мярка, повтарям се, даже се потретвам.

# 34
  • here and now
  • Мнения: 4 200
Универсално решение, работещо при всички деца няма. За у дома ви предложих конструктори или други занимателни игри. Но ако вие стоите по цял ден с телефон или таблет в ръце, не очаквайте от децата си нещо различно.
Може да използвате това, да им пускате клипчета на немски, има такива обучителни за малки деца.

# 35
  • Мнения: 4 750
Мили дами, страхотни сте и изобщо не съжалявам, че поисках съвет от Вас. Много ви благодаря за полезните съвети. Само да допълня за една от дамите които ми писа да го записвам вече на градина, кво чакам. Ами тук сме зависими от роднините н мъжа ми. Тъй като те са в Германия от много години, те знаят всички правила кое ког се прави също така знаят немски отлично. И з това чакаме когато им дойде кефа, направиха ни регистрации, здравни карти, пенсионни, данъчни. Но казаха че за училище и градини ще почакаме малко тъй като е много заета. А за госпожата която ми писа ами изкарайтее ги тези деца на вън.... Ами всеки ден са на вън и даже съм го написала в темата, че само като се приберем и се започва.

Авторке, доколкото знам, дъщерята трябва да ходи на училище. Мисля, че в Германия децата тръгват на 6 години по правило.

Трудно ще се оправиш, ако разчиташ на кефа на някой друг, особено за нещата, които те засягат лично, но ако това те устройва, ок.

# 36
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Belov Ani, не искам да съм груба, искам да ти помогна.
В Германия ще ти е по-лесно, ако от сега свикнеш с мисълта и започнеш сама да си вършиш работата.

Като те чета: детето те върти на малкия си пръст, защото си зависима от немските съседи.
На градина не е записан, защото си зависима от роднините.
При следващия проблем пак от някого ще зависиш.... поработи в тази посока.
Дали ще зависиш от някого е лично твой избор! В крайна сметка формуляра за ДГ можеш да го преведеш с Гугъл.

Колкото до излизането: писала си, че излизаш пред блока с тебешири и т.н
Дете, което е толкова свикнало да гледа филмчета и клипчета няма как да се заинтересува от подобни алтернативи.
Трябва да му предложиш нещо вълнуващо, нещо, което да събуди фантазията му.
Построй с него къща от клони, търсете навън съкровище и подобни.

Докато се откаже от клипчетата, можеш да му предложиш да намерите в тубата нещо за апликация, рисуване или декорация от опаковки/отпадъци и така бавно да изместиш фокуса от устройството към съдържанието.

Успех.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 586
Във фейсбук има разни групи по държави, че май и по градове. Намери някои други българи там и да ти ударят едно рамо с документите за градина и училище, щом роднините се правят на разсеяни.

# 38
  • Мнения: 1 001
В Германия за шум от деца нищо не могат да направят, по закон си е определено дори какъв шум може да се вдига. Като се почне с това вкарване във филми, особено запознати са хората, които НЕ живеят тук. Немците си се оплакват по принцип, на нас даже анонимно писмо ни пратиха, че от дъщеря ми не можели даже уикенда да си починат Grinning Ей така до изхвърлих в кофата. За оплакване от шум даже си има процедура, където се засича шума, че е нетърпим, прави се протокол...

# 39
  • Мнения: 10 581
Мили дами, страхотни сте и изобщо не съжалявам, че поисках съвет от Вас. Много ви благодаря за полезните съвети. Само да допълня за една от дамите които ми писа да го записвам вече на градина, кво чакам. Ами тук сме зависими от роднините н мъжа ми. Тъй като те са в Германия от много години, те знаят всички правила кое ког се прави също така знаят немски отлично. И з това чакаме когато им дойде кефа, направиха ни регистрации, здравни карти, пенсионни, данъчни. Но казаха че за училище и градини ще почакаме малко тъй като е много заета. А за госпожата която ми писа ами изкарайтее ги тези деца на вън.... Ами всеки ден са на вън и даже съм го написала в темата, че само като се приберем и се започва.

Чакаме когато им дойде кефа... Била много заета сега. Е, вие какво, сте отишли на готово да ви уредят живота и на всичкото отгоре се сърдите ли? Брей, брей.... Амън от такива роднини! Отписвам се от темата.

# 40
  • Мнения: 1 001
Като последно трябваше да удължавам ваучера на дъщеря ми за яслата, ми направо впечатление, че имаше инструкции дори на български как да се попълни онлайн формуляра. Така че авторката ако се поразрови, може и сама да се оправи.

# 41
  • Мнения: 6 872
Ако знаете английски, ще се оправите в детската градина и училището. Пробвайте поне, колкото и да ви е трудно. Децата наистина тръгват на 6 на училище.
В Хамбург със сигурност има някаква българска общност и фейсбук група за българи там. Все ще се намери някой, който да помогне.
Разбирам, че ви е трудно в момента, но не се поддавайте на истерии за взимане на деца с щракване на пръсти. И не на последно място: в Германия сте, живеете сред немци - стари, млади, добри, лоши - това общество сте си избрали за живот и отглеждане на децата ви. Леката неприязън към гаднярите, които само се месят в работите на другите, няма да ви помогне в интеграцията. Същинската борба за добър живот започва след ваденето на документи, когато дойде ред да да завържете контакти и да свикнете с новата среда.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 01:36 от Welt

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 972
И моето момиче имаше такъв период. Обясних и най - спокойно, че така няма да стане. Точка и удивителна. Децата не трябва да гледат клипове постоянно, и ако ми се тръшка или плаче, само ще загуби и единия час, който и е позволен. Даже ми се струва много. Ами оставях я няколко пъти да се тръшка и да плаче, правех се, че не и обръщам внимание и скоро тази истерия спря. Не оставяйте децата да командват, особено за такива неща. Те манипулират много умело, пробват докъде ще стигнат. Във вашия случай вие сте позволили да ви се качи малкия на главата.

# 43
  • Мнения: 1 306
Ще прозвучи като заяждане, ама с толкова неграмотна майка какво да прави детето. Поне пиши на латиница да е наред всичко.

# 44
  • Мнения: 4 611
То така е наясно, че след тръшкане ще получи това, което иска. Игнорирай истериите 1-2 пъти и като види, че номерът не минава ще спре. Така се възпитават кучета и котки, та и за децата не е по-различно

Общи условия

Активация на акаунт