Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 428
Днес бях при ендокриноложката и тя се оказа доволна от резултатите. Остави ми същата доза еутирокс и ми разреди меренето на захар - само веднъж на гладно, през ден.
Даже ми каза да разпусна малко диетата, но малко. Пак при нея - след 4 седмици.
Поотдъхнах си по тази линия. Обаче горе-долу му схванах логиката на храненето и държа под 4,9 трайно сутрин.
Каза, също така, че ходенето (стрвмя се да правя по 5 км. на ден, ако мога - и повече) и йогата много помагат за захарта и въобще за цялостното състояние. Това, разбира се, ако не е забранено от АГ. Но на мен са ми позволили само това, без резки неща с друсане и клатене. И аз ходя ли ходя, само да става времето горе-долу.
Дами, някоя от вас да ми препоръча качествен млечен, яйчен или растителен протеин? Не ям месо и белтъкът ми е малко  нисък. Преди бременността нямах проблеми? Но сега явно не успявам да наваксам с яйца, риба, бобови и млечни.

И да ви кажа, че като вляза във форума и видя 30+ непрочетени в темата и направо все едно виждам приятелки в кафене, в което ей сега ще вляза и ще се наприказваме хубаво! 😁

# 721
  • Мнения: 166
Момичета имам въпрос , извинявам се ако на някой му се стори смешен ,но....  та въпроса ми е към тези мами с ниска плацента как ви взимат секрет като е не е позволен дори секса? На мен в 18 г.с ми взеха ,но тогава не знаех ,че съм с ниска плацента и слава богу не прокървих , макар че като вкара инструмента си ме заболя .

Секрет се взима от влагалището, не от матката. Аз съм с ниска плацента и си правя секс Simple Smile
.   Разбирам ,но на мен ми казаха да не правя . Знам от къде се взима секрет ,щом секс не може ми е интересно как ще вземат от влагалището .....

# 722
  • Мнения: 419
Днес бях при ендокриноложката и тя се оказа доволна от резултатите. Остави ми същата доза еутирокс и ми разреди меренето на захар - само веднъж на гладно, през ден.
Даже ми каза да разпусна малко диетата, но малко. Пак при нея - след 4 седмици.
Поотдъхнах си по тази линия. Обаче горе-долу му схванах логиката на храненето и държа под 4,9 трайно сутрин.
Каза, също така, че ходенето (стрвмя се да правя по 5 км. на ден, ако мога - и повече) и йогата много помагат за захарта и въобще за цялостното състояние. Това, разбира се, ако не е забранено от АГ. Но на мен са ми позволили само това, без резки неща с друсане и клатене. И аз ходя ли ходя, само да става времето горе-долу.
Дами, някоя от вас да ми препоръча качествен млечен, яйчен или растителен протеин? Не ям месо и белтъкът ми е малко  нисък. Преди бременността нямах проблеми? Но сега явно не успявам да наваксам с яйца, риба, бобови и млечни.

И да ви кажа, че като вляза във форума и видя 30+ непрочетени в темата и направо все едно виждам приятелки в кафене, в което ей сега ще вляза и ще се наприказваме хубаво! 😁

Риъл,влез в сайта на Здравис да намериш протеина,който ти качвам на снимка.Има различни вкусове,специално разработени за бременни😊 Има и за кърмещи,но това по-натам.


А каква рибка си взе от гърците на Дойран?Нищо не казваш значи😂

# 723
  • София
  • Мнения: 2 428
Аз дали стигнах до гърците на Дойран, хахаха. Още е в плановете за близкото бъдеще. Добре, че ме подсети, ще взема да се пробвам утре или вдругиден.
Дояде ми се и скумрия, ама не е много добре. Веднъж няма да навреди, де. А днес си взех от магазина на Фармхопинг паламуд в бурканче, ще го опитам и ще дам отзиви.

Този протеин е телешки, гледах го и се чудех. Видях, че имат и растителен, не е за бременни. Но ми се иска млечен хубяв. Или млечно-яйчен, той е по-силен.

Единственото изключение, което съм правила в последните около 15 години е за крема с билки, невен и мас, с който се мажа сега по корема, но съм гоползвала и преди за рани и изгаряния. Един билкар го прави и е направо вълшебен.  Иначе даже желирани мечета спрях да ям, защото са със животински съдържание, а много ги обичам. Чух, че имало растителни, не съм търсила. Та затова този отпада.

# 724
  • Мнения: 93
Здравейте, чета си ви редовно много сте активни напоследък. Честито за добрите резултати от ФМ на всички 😊

Галеона мисля че беше за количката немо лен, /хич не мога да помня/ и аз я харесах, но миналата седмица ходихме с ММ в магазин галикс и той каза че не била окей материята според него та се разубедих 🤔/ вметвам, че сестра му ми беше казала че в София имат 20% на тази количка в момента и там излиза за 500 и малко вместо 730лв /

И малко промоции да кажа и аз за мамите които не се притес яват или си имат др малки бебчета и малки деца има в сайта на кидсо до - 70% на якенца започват от 16лв , роклички и тн., на чико аз лично си харесах 3 якета 😊

# 725
  • Мнения: 3 946
Момичета имам въпрос , извинявам се ако на някой му се стори смешен ,но....  та въпроса ми е към тези мами с ниска плацента как ви взимат секрет като е не е позволен дори секса? На мен в 18 г.с ми взеха ,но тогава не знаех ,че съм с ниска плацента и слава богу не прокървих , макар че като вкара инструмента си ме заболя .

Секрет се взима от влагалището, не от матката. Аз съм с ниска плацента и си правя секс Simple Smile
.   Разбирам ,но на мен ми казаха да не правя . Знам от къде се взима секрет ,щом секс не може ми е интересно как ще вземат от влагалището .....
Взимането на секрет няма нищо общо със секса. При едното вкарват клечка за секунди, при другото тласъците и досега с шийката могат да докарат проблеми. Двете неща са просто несравними.

# 726
  • Мнения: 584
Гет риъл, и аз ви чувствам като мои близки приятелки и само разказвам на ММ кой какво е купил и какви хубави новини е споделил 😝
За протеина, аз бях на долна граница, а сега го вдигнах с 10 единици за един месец (както и хемоглобина от 129 на 142) с прием всеки ден на моето измислено протеиново смути 😊 Сега ще напиша точната рецепта, но можете да замените каквото искате с ваши любими продукти.

Веган протеиново смути а ла Рени (така се казвам аз 😊):
1) 5-6 ирански фурми (в зелените кутии, като аз ги мия и преглеждам за буби около костилката)
2) 350 мл. соево мляко с калций от водорасли (Лидл)
3) 20 гр. сусамов тахан (още калций)
4) 1 с.л. смляно ленено семе
5) 20 гр. грахов протеин (ще ви го покажа след рецептата)
6) малко ванилова кафява захар (на Йоткер)
7) 2 банана
8 ) 60-80 гр. замразени малини или боровинки (тези на Лидл са много вкусни).
Всичко това го пасирам с пасатор (все още съм на етап да мечтая за Витамикс блендер 😂) и изглежда така...


След едно такова смути ме усещам глад часове наред, но то излиза около 700мл. 😁

Протеинът е от Зоя и изглежда така...


Можете да прочетете и да видите колко е полезен, а и винаги можете да си го напаснете така, че да ви е вкусно, а не като готовите протеинови смески, които не са особено апетитни, а и не съдържат цели продукти както ако вие си правите вкъщи. Този протеин на Прегнако съдържа телешки изолат и не знам доколко би бил приемлив за хора, които не ядат месо, а и съдържа доста по-малко белтъчини от моето смути. Аз съм го пресмятала с MyFitnessPal и излиза около 40 гр. чист протеин (а на ден за бременна жена се препоръчва някъде между 45 и 75 гр.). Освен това не ми се струват особено здравословни съставките му.

# 727
  • Мнения: 785
Мистик, и аз съм с карта Мултиспорт. Даже мисля да си я запазя и след като изляза в майчинство. Тъкмо ще имам стимул да включа по-бързо спорта след раждането. С картата в момента ходя на гимнастика за бременни в Yoga Vibe South и на йога за бременни в Дивали (на бул. Витоша, в кв. Иван Вазов) и в Mettasense (бул. България).
Yoga Vibe е с много хубава база и съм много доволна от гимнастиката. Освен упражнения за разтягане и укрепване на мускулатурата, се учат също и различни техники за дишане по време на раждането, което е много полезно. Препоръчвам силно.
От Дивали не съм кой знае колко впечатлена, но ще продължа да ходя. Все ще ми се отрази добре още едно раздвижване.
В Mettasense също е много хубаво. Инструкторката Слави е страшно готин и позитивен човек. Обстановката беше много релаксираща и успокояваща. Там правихме и упражнения за стягане на влагалищните мускули, които имат важна роля при естественото раждане. Въобще препоръчвам.
Дотук това ми е опита с йога студиата. Истината е, че най-добри са в Българската йога асоциация, ама пусто, нито работят със спортни карти, нито имат йога за бременни.

И аз съм на принципа на Лимончето Blush Гледам да се наслаждавам на този период и да мисля позитивно. Не че нямам примери за трагично протекли и завършили бременности, включително в семейството, просто всеки ден си повтарям, че с мушморочето ще сме добре и всичко ще се случи по най-добрия начин Heart И нищо не може да ми развали нагласата, дори и непрестанните командировки на нашия татко и поредната пропусната от него консултация тази вечер.
Много се надявах да си видя бебчо, но този път АГ каза, че няма да ме гледа на ехограф. Тя избягвала гледането всеки път. Но пък ме измериха и той се развива чудесно Blush

Аз, да чукна на дърво, не съм имсла херпеси откакто съм забременяла. Преди това ми се появяваха чат-пат от стрес и отслабен имунитет. За имунитета и аз пия Биозин Мама и съм доволна, засега избегнах вируса.

# 728
  • Мнения: 298
Привет на всички! Чета ви редовно, но не пиша редовно,тъй като в последни дни няма нищо интересно покрай мен.

Честито на момичетата минали ФМ.

Аз също съм с ниска плацента и следващата седмица ще ходя и аз да пусна изследване за ваг. течение, което имам и смятам да предупредя предварително АГ, че съм с ниска плацента преди да ми направят каквото и да е. Те си знаят работата най-добре дали ще ни пречи или не.

Не че съм много в час с нещата, но аз си мислех, че има 2 вида взимане на проба - едното е за цитонамазка като се взема проба с четка, обтривайки външната част на маточната шийка и цервикалния канал, а другото е вагинален секрет, който се взима от самото влагалище.
Относно секс при ниска плацента и ние се въздържаме , откакто ни предупредиха, че има риск от кървене.

Момичета, вие къде точно усещате движенията на бебчето? Аз доста често го усещам много ниско долу много под яйчниците? Дали е заради ниската плацента или при всички е така?

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 20:56 от Mardinna

# 729
  • София
  • Мнения: 2 428
Оммче, благодаря! Ще си взема граховия протеин и ще измисля с подобни не твоите съставки, ни с по-малко захари някакъв годин подобен протеинов шейк. Трянва да погледна дали са ми останали оризов и някакъв друг протеин в шкафа. Обаче си копирах рецептата ти и ще е голям кеф.

Белисима, записах си чинно трите места, ще гледам да ги пробвам и тях, зависи от графикът им и моя. От Щеревата йога съм много доволна. Не натоварва, но много добре раздвижва.

Пеперудена, пробвах паламуда. Доста мазен и доста солен. Не е моят. Но бавно, бавно, ще го изям. Полезен е...

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 20:46 от get_real

# 730
  • Мнения: 921
Белисима благодаря за информацията. Много искам гимнастика, защото се чувствам много схваната и тотално вдървена. Ще я разгледам и може да я посетя 😊🎊

# 731
  • София
  • Мнения: 441
Веси, няма да имаш никакъв проблем при взимането на секрет. Абсолютно безопасно  е. По принцип болезнено може да е взимането на цитонамазка и при нея може да има проблем при бременност, за това и не я препоръчват. Но със секрета няма да имаш проблеми 😊 Спокойно 🥰

# 732
  • Варна
  • Мнения: 1 214
И аз си правя смути със замразените плодове от лидъл наистина са много вкусни! Е, моето смути далеч не е чак толкова богато 😂, но пак става добре.
Да ви кажа аз нещо странно, което забелязвам. Всяка вечер след вечеря ми се дояжда десерт... но не какъв да е десерт, а лимони с мед 😂😂😂 Значи, аз от началото на бременността до сега що лимони изядох...
П.с : признайте си, днес посмяхте ли ми се, че в предишния си пост бях написала ЕКОкардиография, а не ЕХОкардиография 😂. Много смешно ми стана като си го препрочетох и видях😂😂😂😂

Редакция: аз толкова нещо изписах и забравих да питам същественото, които исках 😂Мислите ли, че има проблем да ям такива палачинки? Много ги обичам още от преди това, но не съм си поръчвала от както забременях и май вече мисля:

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 20:55 от Lemons

# 733
  • Мнения: 785
Редактирам се: значи все пак не се е изтрило Grinning

И аз правя смутита със замразените плодове на Лидл Grinning Смених сега ягодите с червени плодове (боровинки, малини, къпини) и те също са много вкусни.

# 734
  • Мнения: 3 946
Омче, жива да си, запазих си рецептата.
Аз си правя нещо подобно, но слагам пресни круши, банан, сушени сливи, кайсии и фурми (по 1-2), прясно мляко. После минавам на блендера и добавям ленено семе и чиа. Последния път сложих една ванилийка. Слагала съм шоколад, кокосови стърготини и всякакви други глупости. Гледам да си го деля за два дни, че е ужасна въглехидратна бомба.
Ще мина да си взема плодове от лидл и аз.

Общи условия

Активация на акаунт