Отговори
# 735
  • Мнения: 166
Веси, няма да имаш никакъв проблем при взимането на секрет. Абсолютно безопасно  е. По принцип болезнено може да е взимането на цитонамазка и при нея може да има проблем при бременност, за това и не я препоръчват. Но със секрета няма да имаш проблеми 😊 Спокойно 🥰
Благодаря 😊😊😊 Идеята на въпроса ми беше дали е проблем ,то е ясно че ще го коментирам с АГ  ,просто така реших да попитам . Нали все пак е форум за взаимопомощ , за въпроси и отговори . Мен това ме вълнува това питам .

# 736
  • Мнения: 298
Веси, няма да имаш никакъв проблем при взимането на секрет. Абсолютно безопасно  е. По принцип болезнено може да е взимането на цитонамазка и при нея може да има проблем при бременност, за това и не я препоръчват. Но със секрета няма да имаш проблеми 😊 Спокойно 🥰
Благодаря 😊😊😊 Идеята на въпроса ми беше дали е проблем ,то е ясно че ще го коментирам с АГ  ,просто така реших да попитам . Нали все пак е форум за взаимопомощ , за въпроси и отговори . Мен това ме вълнува това питам .

Веси, ти да не ме разбра погрешно като писах, че аз смятам  първо да коментирам с АГ?
Не го писах с цел упрекване, а по-скоро дадох пример как аз ще постъпя в моя случай следващата седмица.
И аз съм на мнението,че всеки има право както да задава въпроси, така и да изразява мнението си във форума.

Между другото забелязах, че нашата група е рекордьор по изписване на теми. Пак сме направили 50 страници. 😀

# 737
  • Мнения: 921
Утре като седна на компютър ще направя новата тема 🤣
Ние сме машини 🎊

# 738
  • Мнения: 3 946
Ехее, една седмица и й видяхме сметката! Дано и новата да напълним с хубави новини.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Абе тая малко тегава беше, ама дано следващите не са 😉

# 740
  • Варна
  • Мнения: 338
Омче, запазих си рецептата ти, тези дни ще я пробвам. От кога им се каня на лидълските плодове😀🤤
Съгласна с Lemons!

# 741
  • Мнения: 166
Веси, няма да имаш никакъв проблем при взимането на секрет. Абсолютно безопасно  е. По принцип болезнено може да е взимането на цитонамазка и при нея може да има проблем при бременност, за това и не я препоръчват. Но със секрета няма да имаш проблеми 😊 Спокойно 🥰
Благодаря 😊😊😊 Идеята на въпроса ми беше дали е проблем ,то е ясно че ще го коментирам с АГ  ,просто така реших да попитам . Нали все пак е форум за взаимопомощ , за въпроси и отговори . Мен това ме вълнува това питам .

Веси, ти да не ме разбра погрешно като писах, че аз смятам  първо да коментирам с АГ?
Не го писах с цел упрекване, а по-скоро дадох пример как аз ще постъпя в моя случай следващата седмица.
И аз съм на мнението,че всеки има право както да задава въпроси, така и да изразява мнението си във форума.

Между другото забелязах, че нашата група е рекордьор по изписване на теми. Пак сме направили 50 страници. 😀
Неее напротив ,благодаря много за отговора 😇😇😇

# 742
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 395
Здравейте,
Относно взимане на секрет, за последно моята лекарка взе в 14г.с беше много внимателна и бръкна съвсем малко с клечката, почти на входа. И аз съм с ниска плацента, още на първата ФМ се видя, сега на втората се потвърди. Още в 12 г.с лекарката от ФМ каза никакъв секс,вдигане на тежко и физическо натоварване. Има опасност от прокървявания и кръвоизливи. Спазваме си го. С предишната бременност без да имам проблеми с плацента или контракции, също се въздържахме от секс. С ММ сме на едно мнение, че за едното удоволствие, не си струва да рискуваме живота на децата.
Галеона моята предишна количка беше полска Адбор С лайн с ленен плат. Да много е комфортна, голяма за високи хора (1,75м съм), но е изключително тежка. Веднъж се опитах да ходиме с градски транспорт на консултация, жестоко съжалих. С летния кош по жегите и вече седящо по едро 7-8м. дете, става направо непосилна за бутане. Бързо я продадох и купих лятна. Имай си го в предвид, ако си дребничка ще ти е още по трудна.

# 743
  • Мнения: 147

Не че съм много в час с нещата, но аз си мислех, че има 2 вида взимане на проба - едното е за цитонамазка като се взема проба с четка, обтривайки външната част на маточната шийка и цервикалния канал, а другото е вагинален секрет, който се взима от самото влагалище.

Момичета, вие къде точно усещате движенията на бебчето? Аз доста често го усещам много ниско долу много под яйчниците? Дали е заради ниската плацента или при всички е така?

А цервикалният канал нали е във влагалището... Къде е разликата тогава в пробите? Hushed Може да се пита някой АГ... Relieved

Аз усещам бебето също предимно много надолу, чак плашещо ниско. Понякога близо до тазобедрената става, че чак ме е страх да не защипя бебето докато седя понякога, което за щастие сигурно не е възможно. Grin Smile

Има ли и други като мен, които ги боли опашката от повечко седене?  Expressionless  Но аз по принцип си имах и преди малко проблеми с опашката.

Утре следобяд съм на ФМ. Heart Eyes Ще взема и сина ни с мен (7г.), за да види бебето, че още не го е виждал освен на снимки. Надявам се да го видим на 3Д/4Д. Той иска задължително брат (всъщност изобщо не иска бебе Expressionless ), а не сестра. А моята лекарка каза, че мисли, че е момиче, та ще видим дали ще се потвърди утре. Надявам се да не започне да реве в кабинета, ако се окаже момиче GrinSmile, защото чух, че лекарката не била много приятна и учтива и й трябва спокойствие на прегледа (разбираемо).

# 744
  • Мнения: 1 104
Ще се включа за пробите, защото съм станала експерт.
Има два вида - вагинална и цервикална проба.
Нищо, че цервикса е във влагалището, когато става дума за някои изследвания, секретът трябва да се вземе от него. Такива са: цитонамазката, както и ДНК изследванията за различни инфекции предавани по полов път - микоплазми, уреаплазми, хламидия и др. При мен има чести симптоми като при цистит и трябваше да проверим за инфекция.
Взеха ми цервикален секрет сега в 21гс и АГ изрично спомена, че   в момента не може да “бърка много, много”, затова взима от най-външната част. Наложи се да използва и спекулум и беше леко неприятно.
За разлика, в 12гс ми взимаха вагинален секрет за стандартната микробиология. Тогава просто взе пробата с едно памучето тампонче за 2 сек, без да усетя.

# 745
  • Мнения: 3 946
Аз усещам бебето навсякъде вече.
Опашката ме боли от доста време вече. Знам си, че само с движение ще я оправя.

# 746
  • Мнения: 298
Фрест, имам леки спомени от студентските си години от лекциите по Анатомия и си спомням, че цервикалния канал е разположен доста по-навътре във влагалището, т.е. по-скоро е долната част на матката.
Поразрових се в гугъл за опреснение на спомените ми. 😀Споделям по-долу изобр. нагледно за чудещите се. 😀

Успех утре на прегледа и дано баткото реагира радостно.
И аз като бях малка исках братче, но като се роди сестра ми бях ударила голям рев защото нямам братче. 😀
Сигурна съм, че като се роди бебка, сина ти ще бъде много грижовен батко. 🙂❤

Веси 🤗



Редакция:
Ох, уж щях да кача скрит текст, а пак забравих. Всичко забравям напоследък 🤭



Не че съм много в час с нещата, но аз си мислех, че има 2 вида взимане на проба - едното е за цитонамазка като се взема проба с четка, обтривайки външната част на маточната шийка и цервикалния канал, а другото е вагинален секрет, който се взима от самото влагалище.

Момичета, вие къде точно усещате движенията на бебчето? Аз доста често го усещам много ниско долу много под яйчниците? Дали е заради ниската плацента или при всички е така?

А цервикалният канал нали е във влагалището... Къде е разликата тогава в пробите? Hushed Може да се пита някой АГ... Relieved

Аз усещам бебето също предимно много надолу, чак плашещо ниско. Понякога близо до тазобедрената става, че чак ме е страх да не защипя бебето докато седя понякога, което за щастие сигурно не е възможно. Grin Smile

Има ли и други като мен, които ги боли опашката от повечко седене?  Expressionless  Но аз по принцип си имах и преди малко проблеми с опашката.

Утре следобяд съм на ФМ. Heart Eyes Ще взема и сина ни с мен (7г.), за да види бебето, че още не го е виждал освен на снимки. Надявам се да го видим на 3Д/4Д. Той иска задължително брат (всъщност изобщо не иска бебе Expressionless ), а не сестра. А моята лекарка каза, че мисли, че е момиче, та ще видим дали ще се потвърди утре. Надявам се да не започне да реве в кабинета, ако се окаже момиче GrinSmile, защото чух, че лекарката не била много приятна и учтива и й трябва спокойствие на прегледа (разбираемо).

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 22:59 от Mardinna

# 747
  • Мнения: 419
Омче,рязко вдигаш оборота на Лидъл!😂Утре и аз ще ходя до там за замразени плодове😂,после и за другите продукти от страхотната ти рецепта!Благодаря!

Риъл,този солено-мазен паламуд в буркан хич не го яж,не е за сега.Пушени и саламурени риби и меса не се препоръчват по време на бременност.Иди виж гърците на свежата витрина😊

Бебето и аз го усещам плашещо ниско,питах док онзи ден на феталната,каза че няма страшно и че просто там са му крачетата😊
А и да не ви притеснява настоящото предлежание на бебето,до към 8 месец непрестанно сменя позиция,защото все още има място.Има време да го мислим Wink
Вземане на секрет от влагалището не е като правенето на секс,когато е противопоказен.С две думи-безопасно е,за разлика от проникването по време на секс.😊

# 748
  • Мнения: 164
Аз сутрин също си правя 'мазно' смути, за да си пия витамин Д. Банан, боровинки или ягоди (между другото пресните ягоди са страхотни сега), лъжица тахан от кашу, лъжица кокосово масло и мляко.
За паламуда.. аз бих го оставила за след бременността. Тежка риба е и при повече консумация може да се натровиш.

# 749
  • София
  • Мнения: 2 428
Паламудът както го опитах, така го върнах след около 30 минути... няма да е сега!
А опитах буквално две хапки.

Поне организмът ми е станал като дрегер за полезно/вредно, не понася нищо твърде мазно, нищо с Е-та, пакетирано и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт