Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 25

  • 25 995
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 616
Аз ползвам WomanLog  и си го харесвам Simple Smile

# 736
  • Мнения: 125
Flo за мен е добро. Ползвах Clue преди но нещо ме издразни, даже бях включила 1м. платен но нямаше почти никакви допълнителни функции.
С Flo може да си добавяш или махаш различни групи симптоми, става и за следене на овулацията с лентички, температура и го ползвах и по време на бременност.

Момичета, я препоръчайте някое приложение за следене на цикъла, което изглежда добре и не прелива от реклами. Скоро някой беше казвал графика от едно приложение и изглеждаше доста добре. Моето е с много текст и шарения, докато превъртя един месец напред съм забравила кой цвят за какво беше Grinning

Днес ще пропусна цеденето, дано издържа до утре без препълване и проблеми.

# 737
  • Мнения: 7 776
И аз ползвам Flo.👍и на мен ми харесват споменатите опции.

Ако имате идеи за информация за първи пост,моля на лични,знаете си 😊 че и тази тема я изписахме и е време за нова.

# 738
  • Мнения: 492
И аз съм с Flo

# 739
  • Мнения: 4 049
Здравейте!
На 07 април, се роди нормално дъщеря ни Никол, 3.100 кг. Поставям я на гърда, засуква и от двете,коластра виждам, че имам,но не знам дали й стига. Предлагам гърда на всяко будене, първи ден вчера ака 4 пъти.
В болницата все ме питат дали не искам АМ,всички др майки дохранват с АМ и в то количества 20-30 мл на хранене. Днес я теглиха, свалила е почти 150 гр.
Въпросите са ми,дали й е достатъчна моята коластра, при положение,че не знам колко суче? И дали трябва да я будя нощем за хранене, ако спи повече от 3 часа?
Извинявам се за дългият пост,дано съм дала пълно инфо. Много искам да кърмя,надявам се да получа отговор. Благодаря!

П.С
Все пак я събудих. Предложих й двете гърди,не засука 😔

Когaто родих cинa ми, първaтa cедмицa в болницaтa дохрaнвaх c AМ. Държaх го c чacове нa гърдa, нaкрaя той ревеше озверял от глaд и aкушерките му дaвaхa мляко. Зърнaтa ми бяхa ужacно рaзрaнени и миcлех дa cе откaзвaм, но cе рaвaдвaм, че не го нaпрaвих. Вторaтa cедмицa c преходното мляко cъщо не беше кaчил много, предлaгaлa cъм нa вcяко мрън и cъм го държaлa c чacове. Зaпочнa дa нaдaвa c 300 - 400 грaмa нa cедмицa когaто дойде иcтинcкaтa кърмa.
Нормaлно е cлед рaждaнето бебето дa зaгуби тегло, не cе шaшкaй. Двa пъти cъм cе опитвaлa дa будя бебето зa дa яде, резултaтът беше, че нито яде, нито cпa, и от тогaвa не cъм будилa зa ядене. Aко е здрaво бебето некa cи cпи, то глaдно нямa дa cтои, ще cи кaже, не cе безпокой 😀 A и нa теб хубaво ли ще ти е дa те cъбудя c пaрче пиле и cе опитaм дa ти го нaбутaм в уcтaтa?

# 740
  • Мнения: 4 408
Малкити бебета не са като големите и ако са гладни се успиват за дълго, защото пестят енергия така. Това е особено валидно за по-дребните. Точно за това малко бебе се буди макс на 3-4 часа нощем, ако не се е събудило.

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 12:15 от Ваня А.

# 741
  • Мнения: 221
Лана, малкити бебета не са като големите и ако са гладни се успиват за дълго, защото пестят енергия така. Това е особено валидно за по-дребните. Точно за това малко бебе се буди макс на 3-4 часа нощем, ако не се е събудило.
Съгласна съм с вас, просто не исках да влизам в спор. Само на кърма сме,днес ни изписват 😊.
Гърдите ми са препълнени и твърди, доктора каза да цедя малко,след като съм я поставила на гърда. Ака почти след всяко ядене, дано сме в правилна посока и се получи кърменето.

# 742
  • Мнения: 4 408
Въпроса не е до спорове, но когато има мнение, което е грешно, то трябва да се каже, защото целта на тази тема е да се помага с общовалидни правила за кърменето, а не да се подведе някой и здравето на бебето да пострада.

Радвам се, че нещата вървят добре, не го мислете много, ще се получи, а и вкъщи си е друго.

# 743
  • Мнения: 4 049
Извинявaм cе aко cъм подвелa някого, зa мен и моето бебе товa беше рaботещa cтрaтегия, кaчвaше cи нa килогрaми и не cъм го будилa, зaщото cънят cъщо е вaжен. Той cе будеше caм зa дa яде. В никaкъв cлучaй не твърдя, че е добро зa вcички бебетa, но при нac рaботи.

# 744
  • Мнения: 7 776
Little heart, бебето ви не е засуквало правилно,от там разранените зърна и липсата на наддаване. Не е изобщо до коластра,преходно и същинско мляко. Детето ви не е сукало ефективно,радвам се,че това се е променило и проблемът се  е разрешил. Но съветът ви е подвеждащ и изобщо не е такава логиката на процесът на кърмене. Той е физиологичен и има своите много конкретни стъпки. Ако новородено дете не се буди често да яде,то влиза в режим на пестене на енергия, съответно няма сили да яде, суче колкото да поеме минимално количество храна  така се завърта един кръг. Детето само спи и е апатично,яде минимално и не наддава,започва да губи тегло в един момент.
Тъй че съветът е подвеждащ и то много,първо, защото самата вие сте имала проблем и той към онзи момент не  бил решен, давали сте АМ, а казусът на авторката ,че иска да храни от гърда  само и се чуди дали е нахранено детето. Съвсем добронамерена ми е критиката.

Новородено категорично не се оставя да спи повече от 3 часа. Това е максимум. Даже е голям интервал за кърмено бебе.
Dreamer, не цедете,освен ако няма напрежение. Ако детето пак се дърпа от зърната,може 1-2 минути с помпа или на ръка да изцедите,колкото да текнат капчици и да се оформи зърното. Да му замирише на мляко на човечето. Нека е по памперс и вие гола, контакт кожа в кожа е много важен. И пробвайте биологичната поза. Бебето по корем върху вас,оставяте го,то само ще се набере до зърното и ще си засмуче. Може да му отнеме 30-40 минути,но го направете. Това е силен инстинкт и помага много за засукването. Успех и пишете как сте тези дни!

# 745
  • Мнения: 221
Благодаря, Кактусче! Днес се прибираме и вкъщи на спокойствие ще се опитам да приложа всички съвети максимално.
Следя ви от доста време,ще се включа пак 😊

# 746
  • Мнения: 305
Здравейте. При отстраняването на поредния блистер мъжът ми не захвана където трябва и потече кръв ( доста). Въпросът ми е да се притеснявам ли от настъпването на имфекция и ако бебето поеме кръв има ли проблем.
Благодаря ви.

# 747
  • Мнения: 4 408
Няма проблем за бебето ако нямате кръвно-преносима болест като хепатит или хив. Хубаво промийте със спирт, може след кърмене да изплаквате само с водичка зърното, за да не седи сладко мляко по него и да създава предпоставка за развитие на бактерии. По принцип не мисля, че трябва да се притеснявате, но тези неща няма да попречат.

# 748
  • Мнения: 305
Ваня много благодаря. Блистерът обаче си седи( явно е дълбок) и съответно половината гърда е мноооого твърда и болезнена. Блистерът явно е дълбок и с пинсета за вежди не става. Някакви идеи как да го махна? Сега и с тези ранички от пинсетата.....

# 749
  • Мнения: 4 408
С игла, стерилна от аптеката, но трябва да се прицелите много добре. Аз не бих дала на друг да го прави. Изобщо нещо освен кръвопролитие стана ли? Май не сте уцелили блистера.
За процедурата стиснете хубаво гърдата, за да се вижда хубаво блистера и да е по-лесно да се нацели.
Ако нямате игла, пишете, има решение на проблема.

Последна редакция: пт, 10 апр 2020, 18:15 от Ваня А.

Общи условия

Активация на акаунт