Клиника Адела Фертилити - тема 9

  • 32 890
  • 723
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 7 481
В реалния живот добрите доктори са малко, пациентите са хиляди и трябва да се справяш както можеш. Мрънкането във форума няма да ти помогне.

# 106
  • Мнения: 178
Здравейте,фертилити теста или за същите вируси,но венозен има по-голяма достоверност ,тъй като често има разлика в резултатът от двата вида изследване?

# 107
  • Мнения: 514
Bling, благодаря ти, че ми отговори. Simple Smile
Всякаква информация ще ми е полезна. Ето сега например се чудя...когато се пристъпи вече към дискусия за ИКСИ дават ли ви избор какво точно ще се прави или те по-скоро казват какво е най-подходящо за конкретния случай. Например двойката ли си избира дали да се пунктират 3 или повече фоликули. И въобще, ако трябва ние да избираме как да изберем най-опиталния вариант. Повече яйцеклетки дават повече шанс сигурно, но все пак...
А какви са тези поддържащи медикаменти? При какви случаи се налагат. Ако например жената има добри нива на прогестерона, добра лигавица, не е имала спонтанни аборти. Абе да предположим, че само морфологията при мъжа е проблемът. Тоест, ако не е необходимо, предполагам, не се правят излишни натоварвания на тялото с медикаменти или те по-скоро го правят, за да си гарантиран успеха на процедурата. Всякаква информация в тази насока ще ми е много полезна Simple Smile

# 108
  • Мнения: 5 894
Ее чак такава свобода не можете да имате. Все пак лекарите си знаят работата и се занимават с това. Може да съгласувате вида на стимулацията, колко ембриони да върнете, на кой ден и т.н. Поддържащи лекарства няма как да няма, все пак изкуствено трябва да се създадат благоприятни условия за успешна имплантация.

# 109
  • Мнения: 427
Калиниста,  целта на стимулацията е да се извадят максималния брой яйцеклетки . Първо защото не се знае колко ще са качествени, второ колко ще се оплодят и трето колко ембриона ще се развият. Блинг ти е казала какво точно може да избирате . Тръгвайки по този път трябва да си наясно , че без лекарства няма как да минеш, нито по време на стимулация , нито за поддържане .

# 110
  • Мнения: 583
Здравейте, Аделки Hug Жива съм, събудих се лесно и бързо, всичко мина супер. Док каза, че съм имала лека ендометриоза, която е изстъргал от матката, а тръбите са супер! Според него когато се видим на втори цикъл трябва да съм бременна. Обичам го тоя човек, а и всички тук. Това е от мен, имам вяра, че всичко ще се нареди и знам, че това е правилната клиника.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Бренди, радвам се, че резултатите са добри! Бързо и леко възстановяване ти пожелавам!  Това, че са ти проходими тръбите еее повече от прекрасно Simple Smile
Какъв АБ ти изписа д-р Калчев? И сигурна ли си, че за ендометриоза в матката е говорил?

# 112
  • Мнения: 16 871
На мен след твл не ми е давал антибиотик. Не, че ме пита някой, ама да си кажа.

# 113
  • Мнения: 5 894
Brandy,  хайде честито и да се похвалиш скоро 👶
По темата с АБ след  операция, в крайна сметка се оказа, че слагат еднократна доза. Просто явно не е описано никъде, а и на мен лично до сега толкова години никой не ми е казвал, нито съм го забелязвала.

# 114
  • Мнения: 5 059
Здравейте, Аделки Hug Жива съм, събудих се лесно и бързо, всичко мина супер. Док каза, че съм имала лека ендометриоза, която е изстъргал от матката, а тръбите са супер! Според него когато се видим на втори цикъл трябва да съм бременна. Обичам го тоя човек, а и всички тук. Това е от мен, имам вяра, че всичко ще се нареди и знам, че това е правилната клиника.

Здравей! И на мен ми предстои лапароскопия за Ендометриозата.Много се притеснявам как ще мине всичко.Как се чувстваш сега, колко време е продължила операцията?Също така ме интересува колко парички ти излезе всичко общо?
Ако е удобно,може и на лично да ми отговориш Simple Smile
Пожелавам ти от сърце от тук натам само хубави новини да има около теб! Simple Smile

# 115
  • Мнения: 514
Блинг и Натали, благодаря ви за отговорите.  Kissing Face Може и да ми е прозвучал наивно върпоса, но наистина тепърва се ориентирам в темата и нямам идея как се слуват нещата. Точно за това искам да почерпя опит от вас. Искам да мога горе долу да си представя какво ме очаква.
Какви са най-големите неразположения, свързани с процедурата, момичета? Пункцията как се осъществява? Болезнена ли е? На мене това ми изглежда най-дискомфортно. Другото, което съм чувала, е че ИКСИ се прави на стимулиран или естесвен цикъл. Ако не се бъркам, че е така, се чудя при ЕЦ как ще могат да се изкарат повече яйцеклетки след като на ЕЦ само една узрява?

# 116
  • Мнения: 16 871
В какъв смисъл как се прави пункцията?

# 117
  • Мнения: 514
В какъв смисъл как се прави пункцията?
Ами самата екстракция на яйцеклетките как точно се случва...слага ли се упойка или може и без. Има ли неразположение след самата пункция.

# 118
  • Мнения: 427
В какъв смисъл как се прави пункцията?
Ами самата екстракция на яйцеклетките как точно се случва...слага ли се упойка или може и без. Има ли неразположение след самата пункция.
Да има упойка , но е доста слаба,  самата процедура е бърза. Заспиваш , събуждаш се , кафенце и след няколко часа те пускат да си ходиш . Болката след това е като цикъл , ако няма хиперстимулация . Общо взето , за мен най-неприятното е било , честото вземане на кръв , просто защото имам една читава вена. ИКСИ е начин на оплождане на яйцеклетката , няма общо с ЕЦ и т.н. Там основно зависи стенограмата . За ЕЦ аз лично не съм запозната , но от прочетеното той се ползва при жени с доста нисък амх.

# 119
  • Мнения: 583
Здравейте, Арвен ми обърна внимание и като се зачетох в оперативния протокол пише: Наличие на Strawberry sign., данни за хроничен ендометрит. Това е съвсем различно заболяване от ендометриозата, възпаление на лигавицата на матката е. За това ми изписа Вибрамицин за 10 дни.
Вервам платих 990 лева, защото съм пациент от юли, т.е. не плащам за изследвания. Явно сега цените са увеличени. Правили са ми хистероскопия и ТВЛ. Имам флашка със запис. Отидох в 8 сутринта, но влязох за операция около 10,30, защото Док имаше да прави пункции. Много е натоварен, не зная как издържа. Не ми се е случвало да чакам по-малко от три часа. Веднъж чаках пет часа. Но явно си е заслужавало. Ако се бях вързала на някои други "специалисти" и стартирала инвитро процедури, сигурно и доста загуби щях да имам. Срещу диагнозата най-често срещания симптом е безплодие.
Ако ви интересува нещо - насреща съм, питайте. Хубава вечер.

Общи условия

Активация на акаунт