Balea, Alverde, Catrice, Essence, Aura (козметика от ДМ, Лили и други) - тема 62

  • 58 174
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 22 879
Аз си купух вит.Ц на прах от Дъглас(The Odinary) и си слагам където си реша:серуми,кремове
По колко слагаш, примерно в кремчето? Доста готина идея е Simple Smile
Има малка мерителна лъжичка.Пише”малко количество”.Аз слагам една такава лъжичка за деколте и шия, и за лице отделно.
Но ще попрочета в сайта на The Ordinary какво съветват.

# 646
  • Мнения: 1 091
Момичета ,кажете ми една свястна пяна за коса.
Ползвам от години на Taft ,но я развалиха ,явно промениха състава.
Ползвам зелената опаковка.
Преди правеше много хубав обем и стоеше леко твърда ,
но последната опаковка не ми харесва.
Прави косата прекалено мека ,никакъв обем или в началото има а после спада и косата ми не прилича на нищо.
Косата ми е тънка и не много гъста.
От скоро ползвам на Syoss ,обаче косата ми се сплесква ,стои лигава на допир и се омазнява още на другия ден.
Предложения за пяна ,която дава обем ,твърдост /лека ,да не стане бетон/ или за някакъв друг продукт ,който мога да използвам след къпане.
Всеки път я изсушавам със сешоар.

# 647
  • Мнения: 2 586
Момичета ,кажете ми една свястна пяна за коса.
Ползвам от години на Taft ,но я развалиха ,явно промениха състава.
Ползвам зелената опаковка.
Преди правеше много хубав обем и стоеше леко твърда ,
но последната опаковка не ми харесва.
Прави косата прекалено мека ,никакъв обем или в началото има а после спада и косата ми не прилича на нищо.
Косата ми е тънка и не много гъста.
От скоро ползвам на Syoss ,обаче косата ми се сплесква ,стои лигава на допир и се омазнява още на другия ден.
Предложения за пяна ,която дава обем ,твърдост /лека ,да не стане бетон/ или за някакъв друг продукт ,който мога да използвам след къпане.
Всеки път я изсушавам със сешоар.
Лилавата пяна на Балея за обем. Аз купувам малкия флакон от стелажа до касите, защото всички пяни ми се втечняват преди да ги свърша. Последно ползвах пяната на Вела за обем- не става. Още ми е мъчно за спрея от тази серия, спряха го преди години.

# 648
  • Мнения: 1 675
Аз харесвам тази от Lidl.

# 649
  • Мнения: 1 091
Хелия,ще взема тогава лилавата на Балеа.
Преслава в момента имам тази на Cien ,косата ми няма никакъв обем от нея.

# 650
  • Мнения: 22 879
Купих си ролера на Ебелин от ДМ , от магазина на Мария Луиза, срещу Ц.Церковски(старото кино)

# 651
  • Мнения: 13 082
Тъкмо се чудех къде да похваля един серум от The ordinary. С млечна киселина е, но не ми дразни изобщо, нанасям вечер, сутрин кожата не е омазнена прекалено и нямам пъпки. След по-дългосрочно ползване ще дам още отзиви, очаквам да се поизчистят някои петънца, но ще видим. След този на Балеа с вит Ц се бях докарала като... даже и като тийн не съм имала толкова пъпки. Ето този е серума, ако някой се интересува 🤗
Скрит текст:

# 652
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Приди няколко дни взех такъв серум сао , че с 5% млечна киселина, излезе ми една пъпка, но най-вероятно е заради цикъла, а и на сайтове и блогове пише , че при ползването на киселини лицето през първия месец се изчиства и е възможно състоянието на кожата да се влоши, но в дългосрочен план има подобрение.

# 653
  • Мнения: 4 611
Абе уж да ама на мен ми направи големи поразии. Половин година чаках да ми се изчисти лицето, а нямаше никакви изгледи това да се случи скоро. От както спрях да го ползвам нещата се нормализираха. Естествено, останах с ужасни белези по лицето. Така, че внимавайте с киселините....

# 654
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
благодаря Уейв, мен малко ме е страх, чак сега се престраших и взех най-ниския процент (5%) на млечната киселина, понеже гликоловата се води по-агресивна. Ти с какви продукти имаш опит, може и на лични да споделиш.

# 655
  • Мнения: 1 381
Аз за жалост никак не се разбрах с The Ordinary.. Такава алергична реакция получих.. Много ме е яд.
Може ли да ми препоръчате нещо за защита на косата от изправяне с преса?  Имам един кремообразен продукт  на  Виктория, но срока му на годност е изтекъл Grinning

# 656
  • Мнения: 13 082
Бенчита, помня че тук момичетата са хвалили на got2be, аз не ползвам и не мога да дам отзив обаче. Сега хвалят насам натам и на влогърката Полина крема, но и за него нищо не знам.

# 657
  • Мнения: 7 568
Got2be е добър, препоръчвам го и аз.

# 658
  • Мнения: 4 611
благодаря Уейв, мен малко ме е страх, чак сега се престраших и взех най-ниския процент (5%) на млечната киселина, понеже гликоловата се води по-агресивна. Ти с какви продукти имаш опит, може и на лични да споделиш.
На To съм пробвала ниацинамид, natural moisturizing factors, млечна киселина 10%,  marine marine hyaluronic, AHA + BHA Peeling Solution.
Ниацинамидът ми се отразяваше чудесно първите няколко месеца, но от третата опаковка нататък спрях да виждам особен ефект. Ползвам го от време на време ако ми е зачервена кожата.
Natural moisturizing factors не ми допадна особено - не ми хидратираше достатъчно добре кожата и го зарязах.
Млечната киселина ми направи този purging ефект, който както вече споменах направи поразии... отначало, разбира се кожата ми изглеждаше много добре. Смятам, че е защото съм прекалила с честотата - слагах я през ден, както пишеше в указанията. Може би ако се ползва 1-2 пъти в седмицата ще е по-добре, може да пробваш така и да видиш как ще ти се отрази. Marine hyaluronics е много приятен за нанасяне - наистина хидратира и прави кожата много мека. Обаче мисля, че получих алергична реакция от него (не съм на 100% сигурна) и не смея да го ползвам пак за момента. Aha + Bha Peeling засега ми се отразява доста добре. Правя си маската само веднъж седмично и много добре се справя с акнето. Набелязала съм си Витамин Ц на прах, както и ретиноловите им продукти, но още не смятам да ги пробвам. Може би следващата зима.

# 659
  • Мнения: 1 472
Аз съм доволна от този:



got2be също ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт