Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 63

  • 28 925
  • 747
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 051
Момичета, моля за мнение - два положителни теста, 10 дни закъснение, но още не съм ходила на преглед, предстои вдругиден. От седмица и нещо - умерено гадене и много глад (на 2 часа пристъргване), както и все по-чувстителни зърна и напрегнати гърди. От вчера обаче гаденето привечер почти изчезва, а и гърдите не са чак толкова хиперчувствителни, както бяха преди тези два дни например. Нормални ли са подобни изменения? Нямам търпение да чакам до петък. Извинете, че ви занимавам с това, но имам един мисед в 8-ма седмица (неизяснена причина) и ме е страх... Бихте ли ме посъветвали да направя тест или той няма да покаже съществено изменение, ако пак е тръгнала на зле работата толкова бързо - въпросът ми е до колко дни от приключване на бременността показват тестовете 2 черти? Или да чакам прегледа... Може и да си внушавам, но може и не...

# 151
  • Мнения: 35 144
Всеки ден от бременността е различен. Не тръгвай с мисли за най- лошото. Петък не е толкова далеч. Ще бъде всичко наред

# 152
  • Мнения: 3 051
Благодаря, PeacockLove, много хубави думи!

# 153
  • Мнения: 353
Не се притеснявай, напълно нормално е да се чувстваш всеки ден по различен начин.  Утре да пишеш и да се похвалиш!
Сега и аз да си задам въпроса в 24 г.с съм и от известно време ме боли корема ниско долу, все едно ме болят яйчници  също така бельото ми е все мокро.  Има ли и др мами с подобни болки?

# 154
  • Мнения: 884
Не се притеснявай, напълно нормално е да се чувстваш всеки ден по различен начин.  Утре да пишеш и да се похвалиш!
Сега и аз да си задам въпроса в 24 г.с съм и от известно време ме боли корема ниско долу, все едно ме болят яйчници  също така бельото ми е все мокро.  Има ли и др мами с подобни болки?
В 30 седмица +2 дни съм и постоянно съм с ежедневна превръзка. Преглеждаме АГ и ми изписа Лактажин вагинално пробиотици. Същата работа. Казва,че щом нямам оплакване като сърбеж,миризма и т.н. проблем няма. Болки нямам от началото на бременността никакви.

# 155
  • Мнения: 361
Привет, аз имах болки (и все още ги имам) като се променят с времето, горе-долу по онова време бяха като пробождания в яйчниците. След преглед АГ-то каза, че било от разширяването на таза, нищо притеснително. Иначе по-обилно воднисто течение си имам през цялата бременност, микробиологиитя до сега бяха ОК. Преди около седмица за около 2 дни стана малко по-гъсто, но сега пак си е както преди, може би е малко по-оскъдно в сравнение с преди.

Не се притеснявай, напълно нормално е да се чувстваш всеки ден по различен начин.  Утре да пишеш и да се похвалиш!
Сега и аз да си задам въпроса в 24 г.с съм и от известно време ме боли корема ниско долу, все едно ме болят яйчници  също така бельото ми е все мокро.  Има ли и др мами с подобни болки?

# 156
  • Мнения: 15 356
Не се притеснявай, напълно нормално е да се чувстваш всеки ден по различен начин.  Утре да пишеш и да се похвалиш!
Сега и аз да си задам въпроса в 24 г.с съм и от известно време ме боли корема ниско долу, все едно ме болят яйчници  също така бельото ми е все мокро.  Има ли и др мами с подобни болки?
И аз ги имам,горе долу от същите седмици,и на мен ми казаха че е от разтягането.Но като ме заболя първия път бях навън и като вървях болеше,спра ли минаваше.Сега съм в 27 г.с .и малко по малко намаляват.

# 157
  • Мнения: 665
Здравейте момичета бременна съм в 6г.с и 2 дни, ходих на лекар във вторник и доктора каза че вижда околоплоден сак и жълтъчно (не му запомних наименованието), но не вижда ембрион и да отида пак след седмица за да се види има ли бебе или е кухо яйце.. Ето и снимка ако може някой по запознат да изкаже мнение Simple Smile

# 158
  • Мнения: 35 144
Нормална снимка за 6 г.с. и на мен така ми бяха казали. Да дойда след седмица

# 159
  • София
  • Мнения: 87
И аз съм така в 29 г с. и моето бельо е все мокро и болки си имам и от всички страни, матката се разширява, и около яйчниците понякога имам болки и дори като ставам, ходя, спя, като се обръщам, понякога от ритничетата на бебето, имам си засилено течение, така, че не се притеснявай, трябва да го изживеем, не се става лесно майка, желая много здраве и хубави бебенца през пролетта и лятото на всички ♥

# 160
  • Мнения: 1 164
И аз като вас с болки и придърпвания от тук от там ,успокоявам се като ви чета Blush
Най се притеснявам като усещам боцкания в яйчниците ,не искам и да си помисля  какво ми напомнят..

# 161
  • Мнения: 5 468
Засилената вагинална секреция е съвсем нормална по време на бременност, стига да няма сърбеж, парене, миризма или необичаен цвят. Ако имате съмнения за проблем, винаги може да ви пуснат микробиология. Ежедневни превръзки не е много желателно да се използват, защото постоянната им употреба създава предпоставка за инфекции.

Относно Лактажин, лекарят ми беше казал, че няма смисъл от него по време на бременност, защото влагалищната флора през бременността е променена и лактобацилите са редуцирани. Дори и да се набавят с Лактажин, те пак щели да се редуцират.

Относно болките, заради разтягането на матката може да се появят леки болки и придърпвания. Ако са много силни, е добре да се направи консултация с лекар. Но не очаквайте да сте бременни и нищо да не ви боли. С напредване на бременността, бебето натежава, евентуално се появяват се и подготвителни контракции, т.е. неразположенията се увеличават.

# 162
  • Мнения: 37
Здравейте, въпросът ми ще е малко тъп, но не съм много мног запозната все още. Предстои ми раждане скоро и започнах с подготовката по изпиране на бебешките дрешки. Обаче заради пустия ми бебещки мозък нямам спомен дали сложих от бебешкия гел за пране или обикновенния. Иначе пуснах прането на допълнително изплакване с центрофуга. Да ги изпера ли наново за всеки случай или няма нужда и след минаването с ютия ще са ок, да не получи алергия само се притеснявам?

# 163
  • Мнения: 147
Здравейте, въпросът ми ще е малко тъп, но не съм много мног запозната все още. Предстои ми раждане скоро и започнах с подготовката по изпиране на бебешките дрешки. Обаче заради пустия ми бебещки мозък нямам спомен дали сложих от бебешкия гел за пране или обикновенния. Иначе пуснах прането на допълнително изплакване с центрофуга. Да ги изпера ли наново за всеки случай или няма нужда и след минаването с ютия ще са ок, да не получи алергия само се притеснявам?

Може би ще усетиш по уханието на прането кой е прахът/гелът. Със сигурност ще се дезинфекцират от гладенето. А ако толкова го мислиш, пусни ги още веднъж с доза от бебешкия гел.

# 164
  • София
  • Мнения: 3 858
Няма нужда от повторно пускане. Но геловете не са препоръчителни за бебета. Ползвай прах! Ако имаш въпроси - в темата за перилните препарати.

Общи условия

Активация на акаунт