🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 14 (Тема 5)

  • 119 513
  • 2 174
  •   1
Отговори
# 1 410
  • Мнения: 1 093
Aз харесах и вечерта на Нана! И се радвам за Милица, тя самата беше наистина развълнувана, че получава плакета.
Освен готвене, което разбира се е основното в това предаване, през последните две седмици "влязохме" в домовете /и не само/на  хора, които проявяваха уважение един към друг и се стараеха да направят приятна атмосфера. Кой както си може.
Няма как да няма и стрелички отвреме навреме, но добрият тон и приятното настроение за мен бяха налице!
Ще ми липсва това предаване...

# 1 411
  • София
  • Мнения: 6 151
Нана какво сложи в коктейла със скариди?
Зелена салата, скариди, соса от майонеза и кисело мляко с подправки  и лимон ли е?


Аз и толкова не видях, мистър Джон с гръб нещо се туткаше около 1 чаша и после - ето го, и си го изяде. Simple Smile
Разбрах само по една скаридка.

Наистина ще е хубаво малко повече да снимат храната, сепак!!

# 1 412
  • Мнения: 6 493
Ех, Мари, казвай ги тия неща дее. Нали знаеш, че в последните 10 години "джуки" се превърна в нарицателно/жаргон за напомпани огромни устни/чки. Определено реших, че се майтапиш с най-джуките на миц.Wink

Хареса ми представянето на Нана. Всичко си каза и показа. Нека е здрава и щастлива. А Джон може би знае български-разговорно ниво, но да се притеснява да говори пред камерата.

Манчо какво каза, че ще се видим по черешово време? Май-юни ще има ново предаване?

# 1 413
  • Мнения: 3 865
За мен не е сериозно да живееш в една държава толкова време и да не се опиташ дори да научиш езика. Може би живее с мисълта, че скоро ще се махне от БГ, друго обяснение не виждам.
Не ми се вярва обаче синът им да не знае български.
Менюто на Нана беше ОК, но червеното месо ми се стори прекалено червено. Сложи го на много силен огън и отвън го прегори, а отвътре дори се съмнявам, че имало време да се стопли. А това се пече до определена температура в центъра и все пак се опича малко и не е толкова червено. Освен това после се реже на много тънки филийки, а тя го беше нарязала на доста дебели котлети. Оплеска го според мен, въпреки че самата аз нито ям червено месо нито приготвям, но тук много се тачи.
Милица е голяма сладурана - толкова е позитивна и и стои естествено (въпреки че не знам колко е естествено в действителност), а не като синоптичката, която прекали с позитивизъм и прехласване.
Радвам се, че взе плакета, въпреки че и мечока много добре се представи. Но предполагам че не отиде при него точно щото прекали с мазненето на шефа. Отделно сигурно и от уважение Манчев го даде на Милица.

# 1 414
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 121
На Нана английският не е толкова зле, акцентът ви обърква, може би. Наистина е срамота толкова години мъжът й да не понаучи български.

# 1 415
  • Мнения: 10 268
Е може и да знае човека малко то малко, но да му е било неудобно пред камерите. Малкия ми е под въпрос като че ли...

# 1 416
  • Мнения: 36 654
Когато взе коктейла със скарида и го отнесе, май каза нещо като "Добре", преди да се изнесе към другата стая. Ето - знае една дума Simple Smile

# 1 417
  • Мнения: 28 752
Да, тези с къщите по селата също не учат езика, скоро говорих с двама пенсионери, 15 години живеят в едно затънтено село в Средецко, знаеха две думи "хляб" и "благодаря"! Аз бях принудена да си говоря с тях в собствената си страна на техния език...дори на мен английски не ми трябва, но заради излизания в чужбина на стари години научих!
Същите са и руснаците, едни в Техномаркет казаха на продавача "Говорите по руски",  супер нахалство...

# 1 418
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Преди години  в ММЦ Приморско учудих една приятелка, която беше с мен, защото не пожелах да говоря на руски с руски туристи, които ни спряха, а в този момент учех в руска гимназия извън България. Казах ѝ, че не смятам, че съм длъжна да знам езика им в собствената ми страна.

Не се учудвам, че мъжът на Нана не говори български. Въпрос на необходимост и интелигентност. По-лошо е, че детето не говори или се притеснява да говори на български.

Бях втрещена преди години, когато масово български майки, живеещи в Испания, заявиха, че не смятат за необходимо децата им да знаят български. Нямало да им трябва за нищо и никъде.

# 1 419
  • Мнения: 28 752
Всеки език е един плюс, дори и българския...колкото и изтъркано да звучи...бих научила повече, макар, че ми коства много усилия, защото не ми вървят!

# 1 420
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Всеки език е още един отворен прозорец към света.

# 1 421
  • Мнения: 164
Аз се включвам малко от ""нищото", но кои бяха участниците тази седмица - Милица,Венци,Нана и кои са другите?

Не успяхда гледам тази седмица...

# 1 422
  • Мнения: 36 654
Владо Въргала и Рая Пеева.

# 1 423
  • Мнения: 164
Владо Въргала и Рая Пеева.

Влади не беше ли и миналата седмица или греша?🤔

# 1 424
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Владо Въргала и Рая Пеева.

Влади не беше ли и миналата седмица или греша?🤔

Тази седмица в понеделник.

Общи условия

Активация на акаунт