Дълги болнични заради отказ от медицинско лечение

  • 4 434
  • 217
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 7 987
Ами явно не всеки, защото при повечето деца едната хрема винаги има усложнения. И да, наясно съм, че има неща, които са непредвидими. И не казвам, че децата ми никога няма да пият антибиотик, например. Нищо не се знае.

# 181
  • Мнения: 54 612
Това в такъв случай противоречи на предните ти постове, че не даваш лекарства и не ги водиш на лекар. Simple Smile

# 182
  • София
  • Мнения: 13 397
Има болести, които не се лекуват без антибиотик. Пневмония, остър синузит са едни от тях. Когато инфекцията е бактериална, няма друг начин.... Не мога да разбера защо е това отричане на лекарствата, които са произведени, благодарение на напредъка в медицината. Ако не бяха лекарствата, продължителността на живота щеше да е доста по-малка...

Цитирам мнение на лекар:
"Лечение на остър синузит
В повечето случаи острият синузит не би изисквал специализирано лечение, тъй като състоянието обикновено се облекчава естествено, след няколко седмици. Обикновено е достатъчна комбинация от методи за домашно лечение и лекарствени средства без рецепта. Те включват:
•Болкоуспокояващи като ибупрофен и парацетамол, които могат да помогнат при облекчаване на болката.
•Деконгестантните назални спрейове, които могат да бъдат ефективни в краткосрочен план при лечение на запушен нос. Въпреки това, не се препоръчва продължителната им употреба (над 5-7 дни).
•Препоръчителни са добрата почивка и поддържането на добра хидратация, за да се подпомогне възстановяването.
•В редки случаи могат да бъдат предписани антибиотици. Тъй като остър синузит обикновено се причинява от вирус, антибиотиците не могат да се използват като лечение. Въпреки това, те могат да бъдат предписани, когато симптомите са тежки; когато пациентът също има сърдечен проблем, кистозна фиброза или слаба имунна система; или когато симптомите се влошават.
•Може да се предпишат стероидни спрейове за нос, за да се облекчи особено силното възпаление на синусите."

Понеже съм с хроничен синузит от над 20 г., никога лекар не ми е предписвал антибиотик или силно лечение при обостряне, а само препарати за облекчаване. И винаги лекарите са били против пункция. Благодаение на алтернативни методи, последните 2-3 г. симптомите ми почти напълно липсват или са толкова слаби, че не ги усещам.
В нашето семейство също рядко се пият антибиотици и личната ни лекарка е против приема им, освен в случаи на бактериална инфекция или след хирургични интервенции. В останалите случаи винаги първо прилагаме алтернативни методи и едва при по-дълго от 3 дни боледуване преминаваме към аптечни продукти. Вярвам на личната ни лекарка, защото цялото семейство сме при нея вече над 30 г.

# 183
  • Мнения: 7 987
Това в такъв случай противоречи на предните ти постове, че не даваш лекарства и не ги водиш на лекар. Simple Smile

Кое противоречи? Да, 7 годишната ми дъщеря е пила два пъти антибиотик. Единия път беше защото бях неопитна и я заведах на лекар, а не трябваше. Казвам, че не ги водя на лекар защото не ги водя на лекар за сополи и температура, както правят повечето родители. Лекувам си ги сама, за да не пият лекарства и да не настъпят усложнения.

# 184
  • Мнения: 54 612
Моята дъщеря точно от отлагане на АБ, по преценка на ЛЛ, стигна до пневмония с Т гърч. Sad
И аз не искам да пия АБ, но има проблеми, които налагат да се ползват.

# 185
  • Мнения: 7 987
Да, точно затова не ги водя, защото си ги познавам по-добре от ЛЛ.

# 186
  • Мнения: X
Почивката и парацетамолът не са алтернативни методи за лечение, моля правете разлика.

# 187
  • Мнения: 48 009
Ми то и моите са пили антибиотик броени пъти, пък си имат хронични заболявания и пият доста по страшни неща. Правилно са казали Голяма хапка лапни, голяма дума не казвай.
За дамата от темата- продължавам да смятам, че работодателя не е компетентен да преценява кой как и какво лекува, може само да администрира болничните и евентуално ако си реши, да освободи работника с всички рискове и загуби или ползи от това. Принудително лечение мисля също е регламентирано в закона...и със сигурност не е свързано със синузит и мнението на работодателя

# 188
  • Мнения: 7 987
Аз не казвам голяма дума, а факти, защото, както и аз написах, нищо не се знае, т.е. не може да се предвиди.

# 189
  • Мнения: 1 562
За дамата от темата- продължавам да смятам, че работодателя не е компетентен да преценява кой как и какво лекува, може само да администрира болничните и евентуално ако си реши, да освободи работника с всички рискове и загуби или ползи от това. Принудително лечение мисля също е регламентирано в закона...и със сигурност не е свързано със синузит и мнението на работодателя

Аз не се смятам за компетентна, лекарят е компетентният орган. В случая той е назначил лечение, а болният не го спазва, като не само не крие това, но и го афишира.
За такива казуси говорим в тази тема. Разбира се, основната вина тук е на лекарката, която дава болнични въпреки че пациентът не спазва назначеното лечение. Което е в нарушение на Наредбата за медицинската експертиза, но да кажем, че това са формалности Blush
Резултатът: след три седмици болнични, колежката е на работа, не изглежда излекувана, тя твърди, че се чувства страхотно и продължава с алтернативните мерки. Иначе аз знам какво мога да направя. Не това е темата обаче.

# 190
  • Мнения: 15 960
Лекарката в какво нарушение е, след като дава болничен на очевадно болен човек и то с точната му диагноза? Никой копче не може да й каже. Не е пъдар, че да следи кой какво лекарство  пие вкъщи.

# 191
  • Мнения: 2 081
За дамата от темата- продължавам да смятам, че работодателя не е компетентен да преценява кой как и какво лекува, може само да администрира болничните и евентуално ако си реши, да освободи работника с всички рискове и загуби или ползи от това. Принудително лечение мисля също е регламентирано в закона...и със сигурност не е свързано със синузит и мнението на работодателя

Аз не се смятам за компетентна, лекарят е компетентният орган. В случая той е назначил лечение, а болният не го спазва, като не само не крие това, но и го афишира.
За такива казуси говорим в тази тема. Разбира се, основната вина тук е на лекарката, която дава болнични въпреки че пациентът не спазва назначеното лечение. Което е в нарушение на Наредбата за медицинската експертиза, но да кажем, че това са формалности Blush
Резултатът: след три седмици болнични, колежката е на работа, не изглежда излекувана, тя твърди, че се чувства страхотно и продължава с алтернативните мерки. Иначе аз знам какво мога да направя. Не това е темата обаче.

А каква е диагнозата за тези 3 седмици , защото малко болести позволяват толкова дни , освен , ако не е била на ЛКК ?

# 192
  • софия
  • Мнения: 4 180
Ама тя лекарката може да не знае, че тя не спазва предписанията й. Това, че го казва на работа, не означава, че си е признала и пред лекарката.

# 193
  • Мнения: 54 612
И на мен ми е чудно как се дават 3 седмици болничен?
До 14 дни има право ЛЛ. Освен да е била в болница, но едва ли, то няма такава по нейните критерии.

# 194
  • софия
  • Мнения: 4 180
Да не би болничният да е за различни неща, тоест две седмици с една диагноза, а после нов с друга?

Общи условия

Активация на акаунт