Дълги болнични заради отказ от медицинско лечение

  • 4 473
  • 217
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 13 586
Повечето, които вземат болничен, вместо отпуска, не го правят толкова заради парите. Обикновено това е най-лесният начин да заобиколиш шефа, който не ти подписва отпуската, обосновавайке си с "нарушаване на работния и/или производствения процес" или отказва да те пусне от днес за утре, заради някакъв планиран предварително график, или след като си изчерпал вече платени и неплатени отпуски, или държиш да почиваш точно в определен момент, но тогава всички други колеги са си планирали отпуските, а ти си "проспал" момента. Ползващите болничен, за да си пазят отпуска, по мои наблюдения са по-малко.

# 166
  • Мнения: 54 755
Не да си го пазят, а защото нещо се случва инцидентно и не могат да вземат веднага.
Имахме колега, много го искаше живота, все с гаджета и по купони.
Като не може да стане сутринта, вземаше такива болнични, по 1-3 дни.
Но явно и лекарят вдигна ръце от него, почнаха самоотлъчки, накрая го изгониха.

# 167
  • Мнения: 7 990
Не ми се чете цялата тема, но съм убедена, че ако жената ползваше традиционните методи на лечение, щеше да боледува много по-често и щеше да отсъства повече.

# 168
  • Мнения: 54 755
Да, бе.
Как стигна до този извод?

# 169
  • Мнения: 7 990
От личен опит.

# 170
  • Мнения: 4 577
Celika, имам приятелка, чието дете едвам беше спасено с двойна пневмония на 4 г., щото тя антибиотик нямала да му даде. Добре че бащата имаше малко повече мозък и със скандал заведоха детето в болница. Сега е с доста поражения по белия дроб, от глупостта на майка си. А тя пак си кара на хомеопатия.
Много ми е интересно, дали би отказала операция от апендисит, примерно? Или да ти спасят недоносеното дете в кувьоз? Със сърфактант и антибиотици? Или пък спешно да те зашият и отново да те наблъскат с антибиотици след катастрофа? Незнайно защо, не съм чула в такива случаи любителите на алтернативната медицина да разчитат само на рейки и билкови отвари. Та собственият опит може да бъде много  различен.

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 20:23 от TafTaf

# 171
  • Мнения: 29 871
Има болести, които не се лекуват без антибиотик. Пневмония, остър синузит са едни от тях. Когато инфекцията е бактериална, няма друг начин.... Не мога да разбера защо е това отричане на лекарствата, които са произведени, благодарение на напредъка в медицината. Ако не бяха лекарствата, продължителността на живота щеше да е доста по-малка...

# 172
  • Мнения: X
Защото били отрови.
Тия идиоти, ако знаят какво циркулира в телата им, ще си направят харакири.

# 173
  • Мнения: 7 990
Работата е там, че всеки чул недочул, си мисли, че много знае. За да се лекувате без лекарства, трябва да имате много ясна представа за здравето и децата си. Здравето има много аспекти. Аз също не давам лекарства на децата си и не ги водя на лекар, но много добре знам къде е границата, и кога трябва да ги заведа.

# 174
  • Мнения: 54 755
Сетих се, че си фен и на алтернативната хигиена, значи си и антиваксър сигурно.
Децата са си твои, но се радвай, че не си имала споменатите от TafTaf проблеми.
Моето дете беше на 3 АБ едновременно, за да бъде спасено.

# 175
  • софия
  • Мнения: 4 180
Аз деца нямам все още, но не си представям да не ги водя на лекар или да не ин давам лекарства,когато са болни. За себе си посещавам и лекари и пия лекарства, когато кажат че трябва. Лекуването само с чакане да ти мине не става според мен.

# 176
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Дариела зависи за какво говорим. Става само с чакане, ако вирус температура сополи кашлица без усложнения.
Ако си болен от рак или със счупен крак със чакане не става.
Благодаря за разясненията  на всички относно 1 ден на болничен.

# 177
  • Мнения: 7 990
Сетих се, че си фен и на алтернативната хигиена, значи си и антиваксър сигурно.
Децата са си твои, но се радвай, че не си имала споменатите от TafTaf проблеми.
Моето дете беше на 3 АБ едновременно, за да бъде спасено.

Не знам за каква хигиена говориш. Не съм антиваксър. И изобщо не съм нищо крайно. Както казах, бих си завела децата на лекар, ако е необходимо и знам кога Е. Не съм имала споменатите от ТафТаф проблеми, защото вероятно знам много повече за здравето, как децата ми да не боледуват и как да ги лекувам. Поне досега се справям добре.

# 178
  • Мнения: X
Аз съм с продуктите за алтернативна хигиена, спестили са ми много пари и неудобство от физиологични гнусотии, които в момента наблюдавам и помирисвам след колежките в офисната тоалетна. Обаче нямат общо с казуса тук  Peace

# 179
  • Мнения: 54 755
Не съм имала споменатите от ТафТаф проблеми, защото вероятно знам много повече за здравето, как децата ми да не боледуват и как да ги лекувам. Поне досега се справям добре.

Нищо не знаеш, защото има неща, които нито зависят от теб, нито са предвидими.
С една хрема всеки може да се оправи и без капки.

Общи условия

Активация на акаунт