Професия учител - 8

  • 32 553
  • 751
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 21 455
Решения на Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество
 На 03.04.2020 г. е проведено дистанционно заседание на Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество в системата на предучилищното и училищното образование и са взети следните решения:

1. По време на дистанционното обучение да се изплащат всички трудови възнаграждения на педагогическите специалисти, в изпълнение на заповедта на министъра на образованието и науката в съответствие с реалното им участие в организираните на училищно ниво дейности.
2. За непедагогическия персонал, зает в училищата, както и за педагогическия и непедагогическия персонал в детските градини – да бъдат обмислени и заложени по график дейности за поддържане на хигиената в сградите, за консултации с родители, за подпомагане на други дейности в детската градината и в училището или в други направления в населеното място. Да бъде споделен опит с Националното сдружение на общините за добри практики в различни градове по ангажирането на персонала.
3. По отношение на отчетността на дневната работа на учителите /5 часа/, изискванията на директорите на училищата да бъдат максимално икономични / дневният отчет да не отнема повече от 2-3 минути на учителя/, тъй като тази информация е необходима единствено за финансовата отчетност и за изплащане на трудовите възнаграждения, а не за контрол на педагогическата работа на учителя. Учителите отразяват темите на методичните единици в дневниците на паралелките, като в компетенциите на директорите е да осъществяват контрол. От тази седмица, по указания на министъра на министъра на образованието и науката, да започне поставянето на оценки на знанията и уменията на учениците в условията на дистанционно обучение.
4. В периода от 13 до 16 април 2020 г. да бъде въведена облекчена организация на дистанционното обучение, като в зависимост от спецификата на училището, в рамките от 2 до 4 часа да се заложат занимания по интереси (музика, изобразително изкуство, физически дейности), занимания с педагогическите съветници или дискусии по теми за час на класа.

# 646
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Споделям едно интервю, което ми хареса, особено в частта за атестирането: https://www.standartnews.com/balgariya-obrazovanie/v-momenta-uch … i-sam-419826.html

# 647
  • Мнения: 21 455
И пак съм аз, или по-скоро министърът. Simple Smile
Нова заповед Съдържа информация за текущото оценяване, формирането на срочни оценки, провеждането на класни и контролни работи и изпити за определяне на срочна и годишна оценка.

# 648
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Току-що ни свърши оперативката по повод настоящата заповед.

# 649
  • Мнения: 4 941
Ние "детегледачките" също се включваме в дистанционното обучение. Работим заедно с класните. Подбираме домашни от помагала, сборници и т.н. Качваме работни листи и допълнителни упражнения, видео уроци и всякакви помощни материали. Също така комуникираме с родители, проверяваме домашни, попълваме таблици, отчети и какво ли не. Nerd

# 650
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
За 12 клас има ли яснота?? Всеки ден питат, нищо не пише за тях никъде.

# 651
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Ние "детегледачките" също се включваме в дистанционното обучение. Работим заедно с класните. Подбираме домашни от помагала, сборници и т.н. Качваме работни листи и допълнителни упражнения, видео уроци и всякакви помощни материали. Също така комуникираме с родители, проверяваме домашни, попълваме таблици, отчети и какво ли не. Nerd
Навсякъде различно работят учителите ЦДО. На мен например класната не ми позволява нищо да качвам. Пише във фб задачите, отговорите ги иска в един общ чат в месинджър. И там заедно с нея да проверявам и коригирам. В няколко сайта се регистрирах и самообучих да правя интерактивни работни листи, натрупах една папка на компютъра материали, а се чувствам супер безполезна.
Иначе учителките на едното ми дете са чудесен екип и си разпределят задачите за деня.

# 652
  • Мнения: 553
почти безполезн@
Ще споделиш ли каква е тази книжка,  която ще използваш за краен продукт на проектите ти?

# 653
  • Мнения: 1
Добър вечер! Имам въпрос. В момента се намираме в ситация, която е трудна и за нас учителите. Какво наказание или забележка би могла да се отправи към учител, който в група на Първокласници пише изказване, свързано с алкохол. Не е редно ученици на 7год да четат подобни изказвания, отправени доста след края на работния ден (след 20:00ч), нали?

# 654
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
почти безполезн@
Ще споделиш ли каква е тази книжка,  която ще използваш за краен продукт на проектите ти?

От приложенията на office 365 в teams - bookcreator е самото приложение за създаване на такива интерактивни книги.

# 655
  • Мнения: 1 463
За 12 клас има ли яснота?? Всеки ден питат, нищо не пише за тях никъде.
За 12-ти клас ДЗИ ще бъде изтеглено в края на май, началото на юни.
За ДЗИ по професията няма нищо още.

# 656
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Както и не е ясно още, кога ще приключат годината. Вероятно за 24 май.
Ние получихме инструкции за другата седмица. Който иска отпуск, който не иска - забавлява учениците, а който е с 12 клас - кара часове. Идеята е, да не бъдат оставени децата без работа и да тръгнат по улиците. Трябва да им мислим нещо леко, но да са ангажирани.

# 657
  • Мнения: 3 413
Какво решиха вашите училища да правите по време на пролетната ваканция?

# 658
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
С нещо да измислим да ги занимаваме - филми, виртуални пътешествия, езика на тялото,  етикет и протокол, говорене пред публика - 4 часа. Кой и как обаче нещо не разбрах, понеже имам в 12 клас, мисля, че не се отнася за мен или поне така смятам да направя. Който иска е свободен да си вземе отпуск.

# 659
  • Мнения: 5 997
Аз имам с 12 клас,  там е ясно ще се готвим за ДЗИ.

Скрит текст:
Днес виках Неволята.
Имам бяла дъска с всички възможни инструменти, споделям екран обяснявам и в момента, в който извадих линията и отсреща: Госпожо, виждаме черен екран ! Излязох от положение споделих друга дъска извиних се, че чертая без инструменти.
Предсто да предавам материал, където няма да може без построяване, цял ден ровя търся и се опитвам да разреша проблема ( колежката се оказа, че няма такъв и при нея виждат всичко ) накрая открих, че мога да предам темата с  Paint, но загубих часове.
Да приказката за неволята ... все по често си я припомням.

Общи условия

Активация на акаунт