Препоръчайте специалист за терапия след опит за самоубийство

  • 3 521
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 32
Понеже още си на училище. Нямате ли училищен психолог?

Училищния психолог няма как да се справи с мойте проблеми. Трябва ми психиатър.
Ами ти си си решила какво искаш ... Говори с ваште за пари и ходи при някой . В интернет може да проучиш различни лекари . Но им дай шанс , никой не може да ти помогне за 1 час .

Насочила съм се към д-р Стефан Кръстев

# 46
  • Мнения: 3
Мой приятел направи опит за самоубийство. От 1 година посещава психолог Лина Кръстева от Варна и сега, когато се виждам с него е много лъчезарен, позитивен, активен. Мисля, че тя му помогна да прескочи най-лошото. Не знам координати, но виждам резултата от срещите им.

# 47
  • Мнения: 1 308
Понеже още си на училище. Нямате ли училищен психолог?

Училищния психолог няма как да се справи с мойте проблеми. Трябва ми психиатър.
Не ти трябва психиатър, а пълни изследвания на всякакви хормони. Състоянието ти е почти гарантирано от биохимични нарушения както са споменали и други. И като цяло почти всички психиатри наблягат на успоителни лекарства, с които само гледат да те докарат в спокойно състояние, но спокойствието е толкова пълно, че нищо няма да искаш да правиш. А когато няколко години бездействаш и не правиш нищо си подсигуряваш път надолу. После ако спреш лекарствата и осъзнаеш до каква задънена улица си стигнала, само ще се депресираш повече и то с основание. Затова - внимавай с психиатрите. Психолог по- би могъл да ти помогне, но след като изследваш състоянието си с кръвен тест.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 626
Тук е обяснено простичко и обобщено за депресиите.
Аз имам много силни панически атаки и отидох да се консултирам, защото първоначално мислех пристъпите за депресия, от която е страдала баба ми от много млада възраст. Бях малка, но още си спомням как ме питаше защо живее, как нищо не й се правело, нищо не я радвало, постоянно казваше как искала да се свършело, да съм я ударела с нещо за да се свърши...беше ме страх и не разбирах защо ми говори такива страшни неща. Едва по-късно разбрах, че е било депресия от която е страдала дълго време премесено със старческа деменция.
Лекаря ми обясни, че при много млади хора с хормонален дисбаланс се проявяват такива състояния. Обясни ми също, че те изискват медикаментозно лечение, но моето състояние е съвсем друго и се дължи на стрес. Аз се поддържам с Капките на Бах и Серотонин и магнезий, но те няма да помогнат в случая.
Аз се опитвам се да си набавям по естествен начин серотонин, консумирайки определени прродукти - само това няма да помогне, но със сигурност няма и да ви  навреди. Тук има една статия за естествените източници на серотонин.
В темата видях и други коментари в подкрепа на това, че хормоналния дисбаланс при вас може да е причина да имате такава депресия. Казвате също, че не са ви направени изследвания. Може би трябва да ги поискате вие.
Също така майката би трябвало да е човекът, който да ви подкрепи в състояние, което явно застрашава живота ви. Това, че пишете тук донякъде замества тази липсваща комуникация между вас и нея, но е все пак някакъв макар и да не е достатъчно пълноценен начин да споделите и да получите подкрепа.
Изключено е само контакта с хора и споделянето да помогне, но го правете с близки хора и се съсредоточете не в това, което чувствате и мрачните мисли, а в това да откриете как да с освободите от тях. Борете се - в това число настоявайте да ви се направят адекватни изследвания съобразени с възрастта ви, но ако това стане се доверете на лечението и го спазвайте. Пожелавам искренно успех и кураж Kissing Face

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 13:32 от Линдичка

# 49
  • Мнения: 32
Тук е обяснено простичко и обобщено за депресиите.
Аз имам много силни панически атаки и отидох да се консултирам, защото първоначално мислех пристъпите за депресия, от която е страдала баба ми от много млада възраст. Бях малка, но още си спомням как ме питаше защо живее, как нищо не й се правело, нищо не я радвало, постоянно казваше как искала да се свършело, да съм я ударела с нещо за да се свърши...беше ме страх и не разбирах защо ми говори такива страшни неща. Едва по-късно разбрах, че е било депресия от която е страдала дълго време премесено със старческа деменция.
Лекаря ми обясни, че при много млади хора с хормонален дисбаланс се проявяват такива състояния. Обясни ми също, че те изискват медикаментозно лечение, но моето състояние е съвсем друго и се дължи на стрес. Аз се поддържам с Капките на Бах и Серотонин и магнезий, но те няма да помогнат в случая.
Аз се опитвам се да си набавям по естествен начин серотонин, консумирайки определени прродукти - само това няма да помогне, но със сигурност няма и да ви  навреди. Тук има една статия за естествените източници на серотонин.
В темата видях и други коментари в подкрепа на това, че хормоналния дисбаланс при вас може да е причина да имате такава депресия. Казвате също, че не са ви направени изследвания. Може би трябва да ги поискате вие.
Също така майката би трябвало да е човекът, който да ви подкрепи в състояние, което явно застрашава живота ви. Това, че пишете тук донякъде замества тази липсваща комуникация между вас и нея, но е все пак някакъв макар и да не е достатъчно пълноценен начин да споделите и да получите подкрепа.
Изключено е само контакта с хора и споделянето да помогне, но го правете с близки хора и се съсредоточете не в това, което чувствате и мрачните мисли, а в това да откриете как да с освободите от тях. Борете се - в това число настоявайте да ви се направят адекватни изследвания съобразени с възрастта ви, но ако това стане се доверете на лечението и го спазвайте. Пожелавам искренно успех и кураж Kissing Face

Много благодаря, че си отделила време да ми напишеш всичко това. Да днес си направих изследвания и ще влизам в психиатрична клиника. Ходих на психиатър и искат веднага да ме приемат. Обаче хем искам да отида, за да се оправя, хем ме е страх.

# 50
  • Мизия
  • Мнения: 295
Ти нали държеше на диагноза...казаха ли ти я? Аз смятам, че лекарите знаят по-добре от нас. Послушай ги! Вярвам, че всичко ще се оправи при теб. Прегръщам те Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 308
Ти нали държеше на диагноза...казаха ли ти я? Аз смятам, че лекарите знаят по-добре от нас. Послушай ги! Вярвам, че всичко ще се оправи при теб. Прегръщам те Simple Smile
Абе знаят, но дърпат чергата към себе си. Така че трябва да се има не 1, а поне 2 наум.

# 52
  • Мнения: 222
Къде те пращат ако не е тайна? Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 081
Психиатрична клиника ми звучи страшно ...

# 54
  • Мнения: 25 691
А опит за самоубийство и рязане на вени не звучи страшно?

# 55
  • Мнения: 222
В България е страшно защото гледат да точат пари но не и реалните нужди на пациента 😒 И наистина се интересувам къде смятат да пратят момичето защото съм наясно с повечето такива места с Бг и се притеснявам ..

# 56
  • София
  • Мнения: 1 626
Много благодаря, че си отделила време да ми напишеш всичко това. Да днес си направих изследвания и ще влизам в психиатрична клиника. Ходих на психиатър и искат веднага да ме приемат. Обаче хем искам да отида, за да се оправя, хем ме е страх.
Нормално е да те е страх. Не е лесно да се изправиш пред такъв избор, но 80% от работата ще я направиш ТИ, а лекарите ще се погрижат за частта, която не зависи от теб. Вярвай в себе си и не гледай на лекарите като на хора, които искат да те прецакат, а на тези, които ще ти помогнат.

# 57
  • Мнения: 3 251
Капките на Бах при опит за самоубийство?
Хайде това както и да е.

Но това, че лекарите дърпали чергата към  себе си и точели здравната каса и затова не трябва да им се довери?
Хъм.
Пишейки по тази тема заявявам, че не вярвам в конспирации и съм толкова нормална колкото трудностите в живота ми позволяват. Не искам да заявявате същото, но пред себе си можете ли да го твърдите?
Не за друго, а защото давате акъл.

# 58
  • Мнения: 21 550
Психиатрична клиника ми звучи страшно ...

А имате ли някакъв опит, или само ви звучи.

Авторке, надявам се, че си послушала лекарите си и вече вземаш мерки. Пожелавам ти успех.

# 59
  • Мнения: 222
Капките на Бах при опит за самоубийство?
Хайде това както и да е.

Но това, че лекарите дърпали чергата към  себе си и точели здравната каса и затова не трябва да им се довери?
Хъм.
Пишейки по тази тема заявявам, че не вярвам в конспирации и съм толкова нормална колкото трудностите в живота ми позволяват. Не искам да заявявате същото, но пред себе си можете ли да го твърдите?
Не за друго, а защото давате акъл.

Имам много горчив опит със психиатричните клиники в България... Не само аз Ами и майка ми на която бяха дали грешна диагноза и я лекуваха с хапчета без да следят състоянието и...върнаха ни я с течаща лига не можеща да се облече сама или да говори

Общи условия

Активация на акаунт