Любители на кучета - 102

  • 23 179
  • 782
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 894
Аз няма да се включвам нито с призив за осиновяване, нито за закупуване на куче. А и осиновяването на бездомно, в повечето случаи и безпородно куче, е нещо, на което не всеки е способен. Започна лека по лека да ни се изменя чипа, но по-голяма част от хората си искат кучето да има порода. А и мен най-редовно ме питат с Макс като съм каква порода е, ами никаква не е и като им кажа ме гледат някак странно. Ами тъй де, като ще давам пари за храна и ваксини да не е нещо "марково". Това един селяк ми го беше казал. 😂
А потребителката, която пита от къде да си закупи куче.. Ама какво куче, порода някаква или просто куче да е ама да си го купим от някъде. При така зададен въпрос какъв отговор се очаква. Първо се ориентирате коя порода ви допада и след това можем да си говорим по конкретно от къде е най-добре да се вземе.

А с тия КПП-та на влизане и излизане в града да ви кажа хич не се свеня да се възползвам от това къде работя, иначе онези в полето ще останат гладни. А съм намерила и близък излаз от града, където няма път и ако е само за тичането на Макс и там мога да го водя, ама кучаците ми в полето ще останат без храна. А и на другото място още три има, които пазят някаква каравана и трактор ама май рядко идва човек да ги храни, та през няколко дена и на тях почнах да им нося хапване. Абе покрай мен човек кучета да иска.
Айде стига писане и да покажа едно спящо магаре:

# 616
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
На мен ми пуснаха това, че ми домъчня за глезльо

Въздържам се от коментарии, че понякога трудно се озаптявам.

# 617
  • Мнения: 3 044
Момичета, имам малък казус..искам да кастрирам Рейн, но казаха, че трябва преди това да му вземем кръв за ПКК и Биохимия. Супер, нямам против, но той не позволява абс на никой да извършва такива интервенции, освен на мен. Заради това се научих и ваксини да слагам, ама кръв със сигурност не мога да му взема..Някакви идеи какво да правя?

# 618
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
Виждам два варианта, стига да са възможни -1. лека упойка ,за да се вземе кръв   2. ако достатъчно бързо стават изследванията, не може ли да се упои и след излизане на резултатите да се продължи с операцията веднага

# 619
  • Мнения: 3 044
Ами тя ми говореше нещо, че преди да го упоят искат да видят дали всичко е наред и затова се пускали преди самото седиране..

# 620
  • София
  • Мнения: 23 036
На никой не трябва да му се вменява вина, ако не иска да осинови куче и има слабост към дадена порода.
И аз самата бях супер неориентирана относно това откъде и как да си купя куче. Знаех само, че искам френчи. Съответно влязох в най-голямата група за френчита във фейса и попитах откъде да си взема куче, колко върви като цена и че не държа да е с родословие. Хората бяха доста отзивчиви и така достигнах до Харли.
Така че на въпроса бих отговорила първо да си избистрят породата, след което да си намерят конкретната група във фейса. От олх куче не бих купила, както и подозрително евтини, така да се каже. Е, то тук има и доза късмет. За нищо няма гаранция, важно е желанието за грижа и отговорността да са налице.

# 621
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
А не може ли леко да се упои с лекарства, за да се вземе кръв?

# 622
  • Мнения: 3 044
А не може ли леко да се упои с лекарства, за да се вземе кръв?

Ще ги питам дали няма такъв вариант, да

# 623
  • под тепетата
  • Мнения: 9 176
Или с газ, ако позволи да му сложат маска. Нали упойката е два вида - венозно и с газ.

# 624
  • Мнения: 2 894
Flame, а ако е с намордник няма ли да стане? И може би поне двама да го държат. Има как да се държи кучето кротко, но си трябват двама. Вярно не е никак приятно, но кучето се кара да легне и един натиска главата към пода като държи здраво в областта на врата, а другия държи лапите. Даже позата е малко разкрачена, така че на земята опират само леко едната страна и в никакъв случай всички лапи не трябва да опират земята, защото има опасност кучето да се изправи. Идеята е да се държи така, че да няма опора да се изправи. Изглежда ужасно, но действа. Мисля, че повечето ветеринарни трябва са знаят това. Така махнах а на Макс едни шевове от кастрацията, които не се бяха разградили и почнаха да създават проблем. Обясниха ме как и аз и единия ветеринар държахме Макс, а другия махаше конците. Предпочетох така, отколкото за два конеца да го упояват пак.
Тонка много точно казано. 🙂 Имах още неща да напиша одеве, но знам че ще има доста обидени и се въздържам.

# 625
  • Мнения: 36
Здравейте, незнам защо се усложни толкова с този въпрос за закупуване на кученце, но както и да е, надяваме сега да се уточни. Имала съм чистокръвна немска овчарка и умна дресирана перфектния приятел и член на семейството, но си отиде. Беше закупено с родословие и прочие, имаме и папагали love birds страхотни са. Сега искаме пак малък приятел, но с родословие и тук в България незнам нито развъдници нито професионалисти, не сме живяли тук за последните 25 години и затова. Затова реших че може би тук ще намеря отговор. Наистина сега се колебая между Shetland Shepard- Sheltie и Лабрадор или Джак Ръсел териер, но откакто търся Шелти е невъзможно да намеря в Бг а другите породи  все ги предлагат нечистокръвни дори хъски бяхме на прага да вземем и се оказа че не е с родословие. Обожаваме животните но наистина държа на родословието кръвта вода не става както се казва и не е който и да е който ще ти бъде член на семейството вкъщи с твойте любими.
Поздрави на всички
Животинките са ви страхотни! [/img][/img]

# 626
  • Мнения: 3 044
Sivi, маха и намордник и всичко.. Не сме пробвали да го държим, не са ми и казали са този вариант, ще питам

# 627
  • Мнения: X
Здравейте, незнам защо се усложни толкова с този въпрос за закупуване на кученце, но както и да е, надяваме сега да се уточни. Имала съм чистокръвна немска овчарка и умна дресирана перфектния приятел и член на семейството, но си отиде. Беше закупено с родословие и прочие, имаме и папагали love birds страхотни са. Сега искаме пак малък приятел, но с родословие и тук в България незнам нито развъдници нито професионалисти, не сме живяли тук за последните 25 години и затова. Затова реших че може би тук ще намеря отговор. Наистина сега се колебая между Shetland Shepard- Sheltie и Лабрадор или Джак Ръсел териер, но откакто търся Шелти е невъзможно да намеря в Бг а другите породи  все ги предлагат нечистокръвни дори хъски бяхме на прага да вземем и се оказа че не е с родословие. Обожаваме животните но наистина държа на родословието кръвта вода не става както се казва и не е който и да е който ще ти бъде член на семейството вкъщи с твойте любими.
Поздрави на всички
Животинките са ви страхотни! [/img][/img]

# 628
  • Пловдив
  • Мнения: 2 403
Когато с малкия ми син обмисляхме да си вземем куче решихме, че ще осиновяваме. Прегледахме в олх предложенията, харесахме нашия Саске. Трябваше да пътуваме за Италия, Болоня на 29 февр и нямаше как да го вземем. Някак се отказахме. Но седмица преди да пътуваме се появиха случаите на коронавирус в Италия ина 29 февр вместо за Болоня пътувахме към Банско за кученце. Heart
ето такъв си го харесахме

вече е


почти никакви купешки играчки не харесва - любимите играчки са му колан от плюшен халат и възглавница емоджи.

# 629
  • Мнения: 2 266
Здравейте, незнам защо се усложни толкова с този въпрос за закупуване на кученце, но както и да е, надяваме сега да се уточни. Имала съм чистокръвна немска овчарка и умна дресирана перфектния приятел и член на семейството, но си отиде. Беше закупено с родословие и прочие, имаме и папагали love birds страхотни са. Сега искаме пак малък приятел, но с родословие и тук в България незнам нито развъдници нито професионалисти, не сме живяли тук за последните 25 години и затова. Затова реших че може би тук ще намеря отговор. Наистина сега се колебая между Shetland Shepard- Sheltie и Лабрадор или Джак Ръсел териер, но откакто търся Шелти е невъзможно да намеря в Бг а другите породи  все ги предлагат нечистокръвни дори хъски бяхме на прага да вземем и се оказа че не е с родословие. Обожаваме животните но наистина държа на родословието кръвта вода не става както се казва и не е който и да е който ще ти бъде член на семейството вкъщи с твойте любими.
Поздрави на всички
Животинките са ви страхотни! [/img][/img]



Преди две години,когато си взехме нашето куче и ние също незнаехме от къде да го купим.Бяхме чели само за породата.Тръгхнахме да издирваме по сайтове за породата къде продават.Аз намерих един сайт,харесахме си кученце,мъжът ми се свърза с жената по телефона и след четири дни бяхме вече горди собственици на същото кученце.Да ни е жива и здрава.
 П.П.Но това не е в България.Но предполагам и там нещата стоят по същия начин.

Общи условия

Активация на акаунт