Любители на кучета - 102

  • 23 317
  • 782
  •   1
Отговори
# 600
  • sf
  • Мнения: 10 149
5:10 сутринта 🤣

# 601
  • Мнения: 36
Здравейте знаете ли от къде можем да закупим малко кученце?

От аптеката.
Искаш да се разхождаш легално?
Осинови си, спести парите за храна, ваксини, каишка, повод и т.н.

Ако всички осиновяваха нямаше да има бездомни кучета!!! Когато отговаряш на въпросите на хората първо се мисли, това е все едно някоя жена да каже че не може да забременее и ще осинови и ти ще кажеш вероятно еми от факултето вземи си циганче така ще спестиш пари.

Така че мисли преди да се изказваш

# 602
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Знам, че не е нужно да се изкажа по всеки въпрос, но нещо в мен ме кара, въпреки че не съм сигурна точно как да го направя. Става въпрос за публикацията преди моята.
?!?! Мисля, че няма общо със невъзможността жена да забременее и осиновяването на куче. И точно Есстела със сигурност мисли преди да се изказва. Какво лошо е казала? Че улиците наистина са пълни с кучета, чакащи своя човек. По-лоши ли са те от кученцето, което ще си купите? Дори има вероятност от улицата да е много по-здраво, отколкото закупено от някое междусъседско развъждане.
Днес видях видео на един прекрасен гладен пух, изгубен или изоставен. И въобще толкова пъти съм се влюбвала в куче от улицата. И дори знам сега кое бих прибрала, ако можех...

# 603
  • UK
  • Мнения: 957
Здравейте знаете ли от къде можем да закупим малко кученце?

От аптеката.
Искаш да се разхождаш легално?
Осинови си, спести парите за храна, ваксини, каишка, повод и т.н.

Ако всички осиновяваха нямаше да има бездомни кучета!!! Когато отговаряш на въпросите на хората първо се мисли, това е все едно някоя жена да каже че не може да забременее и ще осинови и ти ще кажеш вероятно еми от факултето вземи си циганче така ще спестиш пари.

Така че мисли преди да се изказваш

Госпожа, много неадекватно изказване, личи си кой не мисли преди да се изказва. Прочетете си пак поста и вижте колко смисъл има. Айде със здраве.


От зооплюс нямам никакъв ъпдейт още Sad Храна за три седмици имам някъде и знам, че е рано така или иначе, ама пак ми е леко притеснено.

# 604
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Още един глас от мен в подкрепа на осиновяването на куче.
Въобще не смятам, че е задължително кучето вкъщи да бъде породисто. Каква е целта? Да се мерим с някого колко пари сме платили? Не е ли целта да дадем любов и грижи и да получим любов и признателност? А и купуването гаранция ли е за чиста порода?
И също не съм съгласна със сравнението, направено от Maria20199. Дори се чудя как въобще може да хрумне на някого подобно нещо. Та... нещо за мисленето ставаше въпрос, май...


Поздрав от Анди и Леа. И двамата осиновени. Първият - официално Grinning
Един от малкото кратки моменти, в които се гледат. Т.е. снимката е твърде заблуждаваща Satisfied

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 22:21 от DamaPika

# 605
  • У Диспансера ...♥♥♥
  • Мнения: 36 506
Галски, имаме и косматко, да 😄
Абе пълна лудница е в нас🤦🏻♀ Аз щото са ми малко, че днес предложих и дом на едно вече ненужно на семейството си 6 годишно, явно защото вече имат бебе 🤦🏻♀
Така жално ми стана , че не можах да се въздържа. Те па с предимство били тези, които нямали други животни, здраве да е, щях да  си го гледам с много любов 🧸

Ами на въпроса от къде може да си закупите кученце, каква порода търсите ?
Лично аз смятам , че ако сте се спрели на порода то да е от развъдник. Твърдо за развъдниците съм, такива междусъседски развъждания така искам да има яки глоби за тях , като се спре търсенето ще се спре и предлагането.
Животни на синджир, в калта, на студа, станали машини за раждане и някой наглец да пълни джобове, даващи им по три филии хляб на ден 😡 Направо откачам от такива мазни търгаши ....

Та кажете каква порода искате и се обърнете към лицензиран развъдник, а ако искате да осиновите някой бездомниче още по - добре 😉

# 606
  • Мнения: 10 601
Ъпдейт за състоянието на Луцифер:
Ветеринар дойде до село за да го прегледа оказа се ,че Луци има рахит би му три инджекции и остави две за биене.До месец трябва да си изправи краката и да спре да пада по време на ходене.

Как се диагностицира тоя рахит? Как така заключи, че е рахит, от едно посещение?

# 607
  • Мнения: X
Мама каза, че и Джина е повръщала вчера. Тя от няколко дни скимти, не зная защо. Май просто много иска да е постоянно на двора, но нали е разгонена, не смея да я оставя за дълго сама, а съседът не си пуска неговите кучета в студа и вариантът в неговия двор отпада. Трябва да й направя по-дълга разходка утре, но още ходя на работа и тук в нашия квартал са преспи до коленете.


# 608
  • Варна
  • Мнения: 10 559
Мария, ти от Марс ли падаш? Откъде аджеба можеш да си купиш куче, м? От развъдник, при това лицензиран. Мога да ти кажа най-ниска цена за джак ръсел, 600 лв, устройва ли те?

Да и аз имам купен джак от фейс групата, но си осъзнах грешката и второто го осинових, кастрирана е женската,чипирани, регистрирани, всичко това струва пари и време, но и много любов. А ти,Мария, като влизаш в такава група, първо си помисли какво и как пишеш, ай със здраве.

Благодаря за подкрепата, Мацки ❤

# 609
  • Мнения: X
Куче, ако искаш да е наистина породисто, се взима от лицензиран развъдник. Цените са високи, но знаеш, че е чистокръвно. Моето куче не е от развъдник, но просто много искахме Джак ръсел. Влюбени сме в породата. Няма да го развъждаме, той си ни е като детенце. Определено съм За някое бездомниче. Даже съм харесала едно и ако беше възможно щях да го взема без да се замисля. Но две кучета ще ни дойдат множко.
Не взимай куче от зоомагазин. Ако клониш към конкретна порода, порови в интернет. Има сайтове на развъдници. Но помисли за някое бездомниче. Няма да те обича по-малко.

# 610
  • Мнения: 2 433
'изобще няма да коментирам предната госпожа, да не отнеса някой банан.
Как се оправяте с тия кпп-та и забрана за излизане от града? Ние всеки ден бяхме на язовира, а след забраната не ни пуснаха, не било извинително, че кучето трябва да тича. Аз драпя да ида някъде, където няма хора и може да се натича, те забранявали, за да се спазва карантина. Ми.. то по-хубава карантина от природа и въздух, здраве му кажи!

# 611
  • Мнения: 14 788
Скоро видях едно клипче как едно сладурче в зоомагазин се заигра с едно момиче през прозореца. Много тъжно... 🥺 Тичаше вътре на един метър от единия до другия край.
Аз не бих осиновила куче,най-вече защото не мисля,че мога да се справя с обучение и превъзпитание,ако се наложи. А с детето е много сложно,тя не разбира,че кучето може да й навреди. Сега като си е израстнала с нашите съм спокойна на 100%,но непознато,стресирано куче,това значи да нямам и секунда спокойствие. Иначе ми е жал и мъчно за всички изоставени и бездомни,но...

# 612
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
С разходките за съжаление се ограничихме до квартални такива - до нас и два-три блока настрани. Опитвам се да компенсирам с игра вкъщи във всякаква разпасана и учебна форма.
Обичахме ходенето до близкото ни село уикендите, но тази събота единственият, който отскочи до там, беше благоверен ТуиГ, и то, за да вземе необходимите инструменти за монтаж на новия бойлер. Старият ни предаде с приключение в 2 посред нощ една вечер миналата седмица. Та - останалите сме граждани по адресна регистрация и неволя.
Имам право да напускам града със служебната си карта, но няма да злоупотребявам с това. На село са възрастни и не мога да си представя да ги налепим с нещо. Моите родители са на стотина километра от нас и редовно им се налива канчето да си стоят на двора и те, без излишно размотаване из селото там.
Швепса не усеща каквато и да било негативна промяна. Дори напротив - сигурна съм, че е доволен от ежедневното присъствие на членовете на семейството у дома. Кеф му да си легне, кеф му е да лае, кеф му е да ти стовари в краката някоя играчка и да те покани за дърпане или хвърляне и гоненица.

# 613
  • София/Перник
  • Мнения: 985
С разходките за съжаление се ограничихме до квартални такива - до нас и два-три блока настрани. Опитвам се да компенсирам с игра вкъщи във всякаква разпасана и учебна форма.
..........
Швепса не усеща каквато и да било негативна промяна. Дори напротив - сигурна съм, че е доволен от ежедневното присъствие на членовете на семейството у дома. Кеф му да си легне, кеф му е да лае, кеф му е да ти стовари в краката някоя играчка и да те покани за дърпане или хвърляне и гоненица.
Чарли се е метнал на мен явно. Много се дърпа на разходка - ако може само пиш и ако, и хайде обратно... ама не - мама само го кара да се разхожда.
Аз единствено се притеснявам, след това положение, като тръгнем отново на работа и кучовците останат отново самички у дома... как ще го преживеят Sad. Ама...

# 614
  • Мнения: 2 820
И при нас разходките се сведоха само до обиколки в квартала. Миналата неделя ни беше последната безгрижна разходка до Бяла черква, от която ви бях обещала снимки. Та ето ги и тях:




Общи условия

Активация на акаунт