Счетоводител в нужда се познава 16

  • 28 848
  • 742
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 16 061

Работя на постоянен трудов договор и сега ще ме преназначат на друга длъжност по заместване на колежка в майчинство. Ще имам увеличение на заплатата, като ми казаха, че ...
 
Струва ми се, че леко искат да те изпързалят.
Преназначение от постоянен договор на срочен - само с твое съгласие. Сиренцето в капана е увеличената заплата. Но дали само за срока на заместване или остава и след завръщане на титуляра. Наясно ли си как могат да се разберат с колежката и тя да се върне за  1- 2 дни с прекратено майчинство. Тебе те освобождават без предизвестие и тя после пак си продължава майчинството. На такава  врътка съм била свидетел в  известна, голяма фирма.
По принцип в новия договор или анекса към сегашния може да впишете всичко, за което се договорите двете страни. Ако са добронамерени може да си останеш на сегашния договор с анекс за новите задължения и заплата.
ПП - не съм точно счетоводител, но съм се занимавала с ТРЗ, наясно съм не само със законите, а и с полузаконните  методи.

# 346
  • Мнения: 1 932
Aisha
Благодаря за отговора.
Заплатата ще си остане увеличена и след това. Всъщност това беше основното, което ме накара да сменя длъжността, защото заплатата ми е смешна. Никой не ме е принуждавал, беше обявено мястото и аз кандидатствах. Работя в голяма, международна фирма и знам, че не спазват законите.
А какво мислите за чл.259 от КТ? Дали е добре по него да подпиша?

# 347
  • Мнения: 2 938
Дами искам да ви питам да знаете някой ТРЗ курс, който да препоръчате или да имате наблюдения. Школа, ЦПО или друга програма някаква...

# 348
  • Мнения: 1 382
Здравейте,

Аз да попитам има ли вариант тримесечния авансов данък за доходи от наеми по някакъв начин да се попълни и плати онлайн в сайта на НАП? Нещо не успявам да намеря точно това меню.

Поздрави
На всяко тримесечие при подаване на декларация по чл.55 се попълва удържания данък от наем /чл.44 от ЗДДФЛ за доходи от наем, по спомен беше първата графа на декларацията/.
Плащането с ел.банкиране или с платежно в банката. Сметката за превод си я провери в сайта на НАП според района на регистрация на фирмата.

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 17:10 от Бенчита

# 349
  • София
  • Мнения: 166
Pinchixx, може да се плати в сайта на НАП с карта. След като си подала декл. по чл. 55, отиваш в Справка за задълженията с възможност за извършване на плащане. Натискаш Справка, отиваш най-долу, цъкаш на стрелката срещу сумата на задължението, после натискаш долу таба, май се казваше Плащане по ел. път. Избираш първото, плащане без такса. След това те праща на страницата, където си въвеждаш данните от картата.
Много по-бърз, удобен и без такса начин за плащане на данъци и осигуровки.

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 15:50 от elim

# 350
  • София
  • Мнения: 7 049
Да попитам, когато общо събрание на акционерите вземе решение да не разпределя печалбата от предишната година и съответно да не изплаща дивиденти, трябва ли да се пуска някаква декларация?

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Като те преназначат на др.длъжност, нали се вижда с Пик в Нап, когато се отрази?

# 352
# 353
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Дами искам да ви питам да знаете някой ТРЗ курс, който да препоръчате или да имате наблюдения. Школа, ЦПО или друга програма някаква...
Тези организират, но май точно за ТРЗ е вече разпродаден.
https://www.facebook.com/pg/FRPA.BG/posts/?ref=page_internal



buni

Не се декларира, ако не разпределята дивиденти.

# 354
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
а след колко време се отразява, ако е сключено от дата 1 юни? Вече май би трябвало да се отрази...?

# 355
  • Мнения: 1 167
Здравейте,
при недеклариран ДОД за юни, юли, август 2019, но платен в срок и по-късно( 01.2020)  деклариран мога ли да оспорвам лихви начислени от НАП ? И как точно да оформя искането си ?

# 356
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Здравейте,
при недеклариран ДОД за юни, юли, август 2019, но платен в срок и по-късно( 01.2020)  деклариран мога ли да оспорвам лихви начислени от НАП ? И как точно да оформя искането си ?
Този внесен и недеклариран данък, дали не е покрил междувременно друго задължение?

# 357
  • Мнения: 1 167
Здравейте,
при недеклариран ДОД за юни, юли, август 2019, но платен в срок и по-късно( 01.2020)  деклариран мога ли да оспорвам лихви начислени от НАП ? И как точно да оформя искането си ?
Този внесен и недеклариран данък, дали не е покрил междувременно друго задължение?
Не, стояха като надвнесени суми в справка на НАП.

# 358
  • София-Младост
  • Мнения: 23 359
Според мен, плащането в този случай се отразява на датата на подаване на декларацията, затова и са начислени лихвите.
Те няма как да закрият задължението, без да имат информация за него.

# 359
  • Мнения: 1 167
Според мен, плащането в този случай се отразява на датата на подаване на декларацията, затова и са начислени лихвите.
Те няма как да закрият задължението, без да имат информация за него.
  Да, точно така ми обясниха и от НАП, но някак си не е редно в срок платено всичко и пак лихва

Общи условия

Активация на акаунт