НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 134

  • 54 986
  • 764
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 602
Рися, можеш да си ползваш сайтовете и на компютъра - май фитнес пал и хронометър със сигурност работят със същата регистрация.

# 391
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мерси, Беки. Ще пробвам с фитнес пала, хронометърът ми е тъмна Индия и още в началото се отказах от него.

Проблемът ми е, че сега всички сме вкъщи заради карантината и вече не успявам да готвя неща, които да ядат и останалите и да се наяждат при това. А те си искат и картофки, и оризец, и вече два пъти се изкушавах с картофите. Искам да нагодя познати ястия, които те харесват и евентуално ще ядат. Защото вече нямам сили да готвя по шест яденета наведнъж. А сме си любители - само пържоли и салата не можем да ядем повече от веднъж на три дни.

# 392
  • Мнения: 18 542
Май няма без регистрация, но тези в които си регистрирана през телефона, можеш да си ги отваряш и на компютър.

# 393
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Благодаря ти, Миоки!

# 394
  • Sofia
  • Мнения: 143
Хляб не, но пастата от червена леща е много добра. Дори ми харесва повече от обикновената вече. Ям и паста от грах. Много вкусни с всякакъв сос, ядеш и не се подуваш като пълнена гъска, както с пшеничните.

От къде мога да се сдобия с такава паста - грахова или от червена леща?

Благодаря и бъдете здрави!

# 395
  • Мнения: 2 590
Лещата се сварява и се пасира.

# 396
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Хляб не, но пастата от червена леща е много добра. Дори ми харесва повече от обикновената вече. Ям и паста от грах. Много вкусни с всякакъв сос, ядеш и не се подуваш като пълнена гъска, както с пшеничните.

От къде мога да се сдобия с такава паста - грахова или от червена леща?

Благодаря и бъдете здрави!
В БГ съм виждала в по-големите вериги - Фантастико. Има на марките Барила и на Фелиция. Но не винаги. Сега може би ги има и онлайн.

# 397
  • Мнения: 18 542
Аз бих се притеснявала какво има в тези готови пасти. Обикновено има добавено растително олио, при това от най-гадните.

# 398
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
INGREDIENTI
100% farina di lenticchie rosse bio.
https://www.glutenfreefelicia.com/prodotti/pasta-lenticchie-rosse-felicia/

Няма как да слагат олио в паста. Прави се от брашно и вода всяка паста. Само че, в случая е брашно от леща.

# 399
  • Мнения: 18 542
Ааа, такава паста... макаронени изделия с други думи. Аз си мислех за истинска паста.

# 400
  • Мнения: X
Не знам...аз откакто не ям преработени храни, а пастата от леща Е преработена храна, съм си много добре.
Като вегетарианка 4 години, пробвах какво ли не.Ами, нищо добро не ми донесе.

# 401
  • Мнения: 11 555
И какво и е преработено на пастата от леща? Thinking Брашно и вода замесено и изсушено.

# 402
  • Мнения: 18 542
Това, че е направена от брашно. Брашното си е преработена храна. Сметни какво количество леща може да изядеш в "натурално състояние" само сварена и какво количество от същата леща направена на макарони.

# 403
  • Мнения: X
Това, че е направена от брашно. Брашното си е преработена храна. Сметни какво количество леща може да изядеш в "натурално състояние" само сварена и какво количество от същата леща направена на макарони.
Плюс това, лещата я обработват, преди да я сушат.Не ти сушат ей така, натурална леща....   Smiley
Изсушаването става в апаратура, с химикали.Имала съм сушилня, естествена, натурална леща, без поне да я бланшираш, не можеш да изсушиш и да превърнеш в брашно.От което пък да направиш пастата....

# 404
  • Мнения: 11 555
Ама брашното от леща не е ли смляна леща на прах?

Общи условия

Активация на акаунт