НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 134

  • 55 024
  • 764
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 14 151
Варени крилца в кола без захар, няма да имат нищо общо с убийствено вкусно. Захарта в кОлата е разковничето в случая. Тя се карамелизира и глазира крилцата.

# 376
  • Мнения: 15
Здравейте, може да е обсъждано и съжалявам ако не съм го прочела някъде, но темата е голяма. При този режим на хранене може ли да се пие кола Zero ? Като цяло гледам въглехидрати пише 0, но пък на места пише като цяло газирани напитки да не се приемат. Питам понеже имам една рецепта за крилца, които се варят в кола и стават убийствено вкусни.
Подсладителите в безалкохолните напитки не са подходящи за термична обработка.

# 377
  • Мнения: 18 542
Интересно видео за короната и храненето (повече за короната) но се коментира и храненето по принцип в тази връзка. Дългичко е, но си струва да се изгледа
https://www.youtube.com/watch?v=33stHzx8kRM

# 378
  • София
  • Мнения: 4 884
Някой да има впечатления от хляба от червена леща?

# 379
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Хляб не, но пастата от червена леща е много добра. Дори ми харесва повече от обикновената вече. Ям и паста от грах. Много вкусни с всякакъв сос, ядеш и не се подуваш като пълнена гъска, както с пшеничните.

# 380
  • София
  • Мнения: 4 878
Здравейте, може да е обсъждано и съжалявам ако не съм го прочела някъде, но темата е голяма. При този режим на хранене може ли да се пие кола Zero ? Като цяло гледам въглехидрати пише 0, но пък на места пише като цяло газирани напитки да не се приемат. Питам понеже имам една рецепта за крилца, които се варят в кола и стават убийствено вкусни.

При никой режим на хранене не може да пие кола зеро, освен ако не си на джънк фуд.
Колата е отрова, даже тая без захар е по-отровна.

# 381
  • Мнения: 2 060
Една добре обоснована статия за връзката между имунитета,  метаболизма,  ИР и вирусите,  в частност корона вируса.

https://nikharlov.com/zdorovje/koronavirus-chto-proishodit-glavn … iska-perspektivy/

# 382
  • Мнения: X
Една добре обоснована статия за връзката между имунитета,  метаболизма,  ИР и вирусите,  в частност корона вируса.

https://nikharlov.com/zdorovje/koronavirus-chto-proishodit-glavn … iska-perspektivy/
Благодаря. Обичам да чета хора, които сякаш ми четат мислите... Simple Smile   За пореден път се убеждавам, че най - доброто което направих за себе си е, че промених хранене и начин на живот преди 4 години. Винаги съм вярвала, че най - ефикасното и най - силното лекарство, е силният работещ имунитет.

# 383
  • Мнения: 18 542
Ами то винаги си е било така с инфекциозните заболявания. Тези с хронични и генетични са били малко и са отпадали бързо - естествен подбор. Тъпото е, че в последните години влошаването на здравето на хората е създадено изкуствено от самите хора. С две думи, сами си го докарахме до главите. Както писах наскоро, съветите за консумация на протеини са нещо ново, поне за мен и даже да призная леко ме изненада. Нали много потеини консумираме, м...

# 384
  • Мнения: 5 394
Това не е грип, но това е друга тема... Мутирал корона-вирус, който се разпространява поголовно. И не се знае кой как ще реагира на него. А нашата здравна система не е готова за това нещо. Тя за нищо не е готова. Та затова не мисля, че е цирк. Но да не спамим тук...
Ъ... не мутирал всъщност. Но се очаква и се надяват да мутира.

# 385
  • Мнения: 18 542
Защо се надяват?

# 386
  • София
  • Мнения: 5 547
И аз мисля че мутациите не са в наша полза, защото обикновено става по- яростен ако мутира и засяга повече хора.
По- скоро е добре ако започне да се разпада и да затихва.

# 387
  • Мнения: 18 542
Ще започне да затихва когато се натрупа критична маса хора, които са го изкарали и имат имунитет или се изработи ваксина която да ускори процеса. Докато това не се случи, ни остава да се надяваме да имаме достатъчно добре работеща имунна исстема и да го изкараме леко, ако се заразим, защото най-сигурното лекарство е тя.

Карантините и ограничаването на контактите са само да се разтегне във времето броя на заболелите, че да могат здравните системи да поемат нуждаещите се. Ако мутира, не е добре, защото тогава всичко наново.

# 388
  • Мнения: 1 346
Здравейте отново и от мен,
   След стриктен старт в края на миналата и началото на тази годината и доста залитания последвалите 1-2 месеца отново съм на линия Blush
За мен Кето храненето /НВ-ВМХ/ се оказа не до там просто за разбиране и прилагане, докато не попаднах на ето този сайт. Препоръчвам го за всеки, който има нужда от повече разяснение, особено с картинки Blush, шегувам се,  сайтът е отлично структуриран, мотивиран, професионално издържан и т.н.
    https://www.dietdoctor.com/
     Храната, която поемам никак не е много, напълно ми е достатъчна, разнообразна, не изпитвам глад за сладко, и още първите дни усещам разхлабване на дрехите.

Последна редакция: нд, 22 мар 2020, 16:22 от !Diva!

# 389
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Момичета, някой има ли представа къде мога да видя сайт за компютър, без регистрации, в който мога да въвеждам продуктите за едно ястие с макроси за ВХ, протеини, мазнини.

Имам регистрация в четири приложения, но са на телефона, а там писането ми е мъчение. Затова и ми трябва сайт за комп, без регистрация, просто информативно.

Общи условия

Активация на акаунт