Цялостен ремонт на апартамент 100 м2

  • 5 746
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 802
Врата 1 и 2 ти стават излишни, движението се премества в тесния коридор пред банята и тоалетната, а в по-големия коридор можеш да сложиш на цялата стена гардероб (врата 2 я няма вече). Разбий преградата между двата коридора, за да се отвори.
Запази вратата на детската стая към терасата, не пречи да я заключиш по някакъв начин, но след време да си я отваря детето.

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 22:15 от Pepina_n3

# 76
  • Мнения: 46
така ... значи нещо такова ще е , а врата 1 мога да си я местя навсякъде по тази стена , дали ще е по удачно да е преди кумина , примерно срещу новата врата която е с червената стрелка или да си остане там ? аз май клоня да я затворя нацяло ...!?

# 77
  • Мнения: 8 802
за какво ще използваш югозападната част от  прекалено голямото помещение? Детето ще влиза в хола през коридора. затвори я тази врата 1.

# 78
  • Мнения: 46
там реално ще е т.нар хол , място за отдих , в главата ми се върти нещо като дивани 3+2 като единият да е разтегателен евентуално при нужда да се спи там ако имаме гости и някаква преграда поджижна мейду хола и трапезарията при нужда да се дърпа. Поне така ми се върти в главата ...

# 79
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Ако бях аз, щях да зазидам врата 1 със стъклени тухли в различни цветове.

# 80
  • Мнения: 9 872
защо да е прекалено голямо? като гледам е около 28 кв.м. за хол и трапезария не е много. У дома е 4 на 8 метра, и е добре.

# 81
  • Мнения: 1 107
Не я зазидвай! И нека си стой там където е, за да не е успоредна на коридора...да не е като коридор разделен със стена.
Когато детето не е с вас, а в стаята си, ако ви извика или вие нея, ще дойде много по-бързо. За да вземе нещо ит хладилника след време, няма да ви тропа и да обикаля целия апартамент. Сега някой ще каже, че като реши да побегне вечер или да се прибере, а да не знаете в колко си е дошла, също ще ползва онази врата, но до тогава има много време и варианти. Отделно ако има след време още едно дете, бебе, ще е по-удобно ако заспи в детската, а вие сте в хола и независимо дали имате гости, при плач сте за секунди в стаята. Понякога обиколката на коридора може да изглежда като tour de France.
Отделно стената може да заглуши шума по-добре от врата и бебето може да бъде нечуто. Може майката да трябва да стой с бебето в стаята вместо с вас. Тогава бихте оценили какво би означавало да имате тази врата, която просто да стой отворена.
Същото е и ако дойдат гости с деца. Те са в детската стая, вратата е отворена, но не сте "заедно". Ако прецените че играта им не е опасна, вратата може да се затвори, но стената не може да се бутне.
Вратата на терасата също съм съгласна да остане, ако детето ви е по-бурно да е заключена. Един ден ще значи много.

# 82
  • Мнения: 46
vige , винаги ми даваш съвети и препоръки , за неща който не бих се сетил , за което ти благодаря. на 90% бях решил да я затварям , но сега се замислям и май ще те послушам , но ще помисля Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 107
Ееее, много благодаря! Много е хубаво да се усетиш забелязан и оценен.
Сега като решиш да я затвориш и ако някои ит предположенията ми се окажат верни, все ще ти се върти в главата "имаше една във форума...."
(Също и ако оставиш вратата и при някои жизненоважни използвания)

# 84
  • Мнения: 46
Така ... от всичкото изговорено до тук сега и от всичките Ви съвето , на 90 % апартамента ще изглежда ето така :

# 85
  • Мнения: 46
Следващите ми чуденки са отностно тоалетната , банята и килера , а именно :
вариант 1: да обединя тоалетната с банята и да направя една по-голяма и хубава баня а килера да си остане килер
вариант 2: да обединя банята и тоалетната в обша баня както по горе , но да направя и допълнителна тоалетна с душ и мивка на мястото на килера ( но незнам дали това малко пространство го позволява , макар че има възможност да навлезна малко в бокса с местене на стена)
вариант 3: банята остава баня с тоалетна , килера остава килер , а тоалетната да я направя баня с тоалетна с врата към родителската спалня .
????

# 86
  • Мнения: 8 802
Не от всяко помещение става тоалетна, защото може да няма нужната тръба. Вариант 2 - по-скоро ще отпадне.
Вар.1 - ако обединиш банята и тоалетната нищо не печелиш. Отделната тоалетна е предимство.
Вар. 3 - да направиш баня с тоалетна в тясната тоалетна - ще бъде някакво душче за подмиване, санитарният възел не ти е далече от спалнята.  Иначе в сегашната баня не пречи да сложиш още една тоалетна, но ще загубиш от пространството, което не е чак прекалено голямо.
Най-добре се довери на архитектите, проектирали жилището ( макар, че си го изменил до неузнаваемост). Не прави глупости, а инвестирай парите в мебелировка.

# 87
  • Мнения: 1 107
Вариант три, ако няма да остава както е в момента. Килера в никакъв случай да не става каквото и да е. Защото е удобно като каквото и да е в момента. Може да се подреди така, че в него да стой и зимница и запаси (например тоалетна хартия, сапуни, неща от рода на макарони, брашно, захар, консерви...). Неща които запълват хубавите стаи като прахосмукачка, дъска за гладене, кофа и парцали за бърсане и тнт.
Аз по-скоро в момента имам проблем с отварянето на вратите.
Хол-детска да се отваря, така че вратата когато е отворена да е в посока към кумина.
И двете врати на спалнята да се отварят на противоположните стени. Един вид отваряйки вратата стаята се отваря пред теб, а не ти си скрит в някакъв участък на половин квадратен метър. По-добре е и визуално, а и е мноооого по-удобно при вкарване на мебели и др.подобни.
Вратата на детската към банята също трябва да се отваря към детската а не към банята и когато е отворена да опира в стената към коридора .
Вратата на банята също в другата посока да е в отворено положение, на вътре и към тоалетната.
Вратата от коридора към кухнята ме затруднява, защото виждам логика и така да е и да се отваря в посока с гръб към бокса .....
Вратите се отварят на 90градуса и е добре да са до стена когато са отворени, а не да правят преграда в стаята

# 88
  • Мнения: 46
Pepina_n3 , в конкретния случай не съм променял абсолютно нищо в апартамента с изключение на бутането на една стена която е между трапезарията и хола на последната картинка (т.е. обединил съм : бокс-трапезария-хол).И на мен така ми изглежда най - добре с прибаванято на още една тоалетна в банята , но ме притеснява , че сегашната тоалетна е много малка , много е тясна т.е. става само за тоалетна евентуално с една малка мивка и като прибавим и стената която е между банята и тоалетната това са към 2 квадрата който могат да се добаваят към банята и да стане по комфортно , но пък от друга страна 2 те тоалетни са си 2 тоалетни особенно както имаме момиченце и добавим и жена ми , а те като влезнат в банята и ...... Така че затова съм 50 на 50 . Съвета ти отностно това да инвестирам в мебелировка и много добър , другото е въпрос на нагласа , но затова се допитам до вас и искам различни съвети за да видя и преценя кое ще е най удачно и безболезнено и практично за живеене в този апартамент. Simple Smile
vige , съгласен съм с теб за килера , дори има възможност да му направя врата към бокса и така да е по лесно за взимане на някакви продукти ако е необходимо , но това е въпрос за малко късен етап, зависи вече от проектирането на кухнята Simple Smile.
Отностно вратите си напълно права , това ми беше следващото питане , сега ги бях поставил просто да ги отбележа къде са , просто малко ме изпревари Simple Smile))
п.с. искам също да вметна че благодаря на всички вас който взимат някакво отношение и изказват менние , защото по този начин ми помагате. От моя страна мога да ви обещая , че преди да започна ремонта ще направя снимки и след като го завърша - отново и ще видим заедно какво ще постигнем. Simple Smile))

# 89
  • Мнения: 1 107
То тоалетната за да стане и баня, не означава, че баш всичко трябва да е като по филмите. Нищо не пречи чешмата да е от тези като във фризьорските салони, който се издърпват от самата чешма и са подвижен душ. Не е задължително да се ползва постоянно, по-скоро по необходимост.
За вратата на килера към бокса си го помислих и не съм сигурна дали не е коментирано в началото на темата, но помисли колко усилие би изисквало изваждането на прахосмукачката през килера и бокса, за да не се разходиш някога да вземеш макароните зазакуска от там. Или пък докато имате гости, с жена ти да пренасяте коритото за бебето....

Общи условия

Активация на акаунт