Рак на белия дроб - тема 5

  • 42 507
  • 761
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 2 093
Мое лично мнение.
Стойте по-далеч от Панагюрище ,що се отнася за лечение там.
.Верно съвременна техника има.Няма Специалисти.

# 151
  • Мнения: 2 920
Благодаря за мненията! Бях чула за Панагюрище точно по повод новата техника, но баща ми го лекувахме в София. Но ние живеем в най северозападналата част на БГ. Чичо ми е от село до Пловдив и мислех да му препоръчам Панагюрище като по близка дестинация. Нека му мине първо биопсията и после ще умувам къде да го насоча.

# 152
  • София
  • Мнения: 4 884
Здравейте, може ли да ми препоръчате болница в София, в която да бъде направена бронхоскопия.

# 153
  • София
  • Мнения: 635
Здравейте, може ли да ми препоръчате болница в София, в която да бъде направена бронхоскопия.

Не мога да препоръчам, но на майка ми й правиха в Белодробната болница и каза, че добре е минало (а беше много уплашена преди манипулацията).

Бих искала да попитам  - възможно ли е след имунотерапия да има температура и втрисане...Вчера беше и след това, като се е прибрала, почувствала студ, вдигнала температура...Днес нищо й няма, но и е малко отпаднало, притеснявам се покрай този вирус...

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 2 093
Ако е с кейтруда имунотерапията,в листовката има описани такива
нежелани лекарствени реакции,грипоподобни симптоми , мускулна и ставна болка .
При мен лично нито един  път не е имало подобни .Единствено кожни проблеми за по седмица или малко повече.

# 155
  • Мнения: 65
Бягайте от Панагюрище - модерна техника и професионална организация, но като цяло нисък ангажимент и ниво на лекарите, особено в онкологията.
Както знаете, три седмици прекарахме там с фатален край.
Единствено за Мечкаров и Николов (шеф отдел) от хирургията и Дойчинов от спешна помощ  (шеф отдел) мога да кажа добро - кадърни и ангажирани, Кръстева (шеф отдел)  от медицинската онкология се изживява предимно като медийна звезда, а Захариев от лъчелечението (шеф отдел) е посредствен.
Има и нещо друго - малко съдбовно от региона: болницата е финансирана при построяването й от бившия шеф на Асарел Медет, който си отива от рак,  но никога не се лекува там.
А и малко от работниците на Асарел Медет доживяват пенсия...
И готвачката в хотела, в който бях, и където спяха и някои от лекарите, имаше един мохабет: "всеки, който е дошъл тук в онокологията, е отишъл при Св. Петър...".
Това са моите лични впечатления. Иначе се запознах с няколко пациенти от различни краища на България, които са отишли там заради пълната трагедия на други места, и са доволни.

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 00:39 от vanka77

# 156
  • София
  • Мнения: 194
Здравейте, на брат ми мунаправиха химиотеапия в Сити клиник от четвъртък до събота. Вече трети ден е със силен задух. Нормално ли е след химиотерапия и колко дена продължава? Изцяло се залежа. Едва отиде до тоалетната днес. Няма сили. Почти не приема храна. Течности много малко приема и то под натиск от наша страна.

# 157
  • Мнения: 307
jabanka
Бих искала да попитам  - възможно ли е след имунотерапия да има температура и втрисане...Вчера беше и след това, като се е прибрала, почувствала студ, вдигнала температура...Днес нищо й няма, но и е малко отпаднало, притеснявам се покрай този вирус...
Няма място за притеснения . Има безброй странични действия , ние получихме една солидна книжка с очаквани такива .

# 158
  • Мнения: 263
Здравейте, на брат ми мунаправиха химиотеапия в Сити клиник от четвъртък до събота. Вече трети ден е със силен задух. Нормално ли е след химиотерапия и колко дена продължава? Изцяло се залежа. Едва отиде до тоалетната днес. Няма сили. Почти не приема храна. Течности много малко приема и то под натиск от наша страна.
Нормално е след вливка, при баща до около 10 дни след вливка се чувства много немощен и му е трудно дишането. Ако е сериозен и притеснителен проблема с дишането може да се обърнете отново към онколога, при нас се е случвало това и му назначиха антибиотик и кортикостероиди -дексаметазон. Това доста облекчи състоянието му. За всичко притеснително се обръщайте към лекуващия онколог, той ще ви даде най-адекватни насоки. За яденето и липсата на апетит трябва воля от негова страна, важно е дори и без апетит да се храни. Трудно е, а пък приемането на вода поне 2 л на ден след вливка е абсолютно задължително, така се облекчава работата на бъбреците, а и това е единственият начин да се извършат отделените ракови клетки. С приема на вода и по-лесно минават нежеланите симптоми от химиото.

# 159
  • Мнения: 3 597
Здравейте мили хора ! Официално се включвам при вас с диагноза на баща ми - Аденокарцином . Много съм притеснена и изплашена , но се надявам нещата да се наредят ... Моля да ми помогнете да разчета резултатите за таргетна и имунотерапия .На листа с EGFR зследването пише - не са открити мутации . А това е другия разчет : 

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 2 093
Здравей Мери.
Този листза PDL-1  резултата е > 50% .
Имунотерапия с Кейтруда ще даде добър отговор,ако няма
заболявания ,за който е противопоказна.
Може и да ви искат изследване за наличие на ALK мутация.
Ако е положителна няма да му назначат Кейтруда за първа линия.
Първо ще трябва да го лекуват с таргетна терапия - ALK инхибитор,
и чак ако няма отговор към нея ,може да ви назначат Кейтруда.
Успех

# 161
  • Мнения: 65
Да, присъединявам се към  whitefang,  ako ALK, ROS1 и BRAF са отрицателни, правилното лечение е кейтруда с добри шансове. Което е относително: ако човекът има късмет: 30% за 5+ години, иначе 1-2. При лошо развитие евентуално и по-малко. Съжалявам за не особено оптимистичната прогноза, но това е медицинската статистика. Желая всичко най-добро!

# 162
  • Мнения: 3 597
Благодаря , момчета . Доколкото разбирам е подходящ за имунотерапия , ако не е противопоказна при други заболявания , но не разбрах за таргетната терапия ? Останах с впечатление , че щом EGFR няма открити мутации , не е подходящ за нея ?

# 163
  • Мнения: 65
Таргетна тврапия се прилага преди имунитерпаията, ако  EGFR, ALK, ROS1  или BRAF са положителни.
Имунотерапия се прилага самостоятелно (без химиотерапия) при PD-L1 >= 50%, при вас е 60%.
Това е теорията на стандарта, ако не може да се оперира или има мети.

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 00:01 от vanka77

# 164
  • Мнения: 247
Как мислите дали е противопоказно да се пие кафе? Вие или вашите близки пият ли?

Общи условия

Активация на акаунт