Рак на белия дроб - тема 5

  • 42 195
  • 761
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 202
Ivetant, така помислих, понеже писа, че няма разсейки. Ако е последен стадий, задължително има разсейки, и то далечни.
Vivi, предполагам, че това е от рака, може би още не е подействало лечението.
Майка ми пие сокове иначе от цвекло, морков, ябълка. От онкологията в Дървеница ми бяха препоръчали средиземноморска диета - горски плодове - къпини, малини, боровинки, риба, по-малко месо и млечни. Не зная до колко са правилни нещата, общо взето вие трябва да си решите дали да спазвате диета и каква.

# 346
  • София
  • Мнения: 1 312
Здравейте! След операция на тумор в бъбрека се откриха някакви нодули в белия дроб 5мм., 3мм и 2мм .касае се за съпруга ми, отделно и в черния дроб има някаква лезия, но не се знае какво е /следи се само/ кажете ми моля ви , спешно къде да отидем при добър доктор ,в коя болница са добри. В диспансера много,много не са се загрижили..искам да знам какво се случва.. Започнах темите отначало, но много има да науча..
Благодаря ви!

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 20:37 от мм

# 347
  • Мнения: 4 788
Ако Ви трябва онколог, който да насочи лечението, Проф. Асен Дудов и Проф. Константа Тимчева препоръчвам аз.

С нефролози, уролози и т.н. нямаме опит и не мога да споделя мнение от първа ръка.

Късмет и здраве Ви желая!

# 348
  • София
  • Мнения: 254
Здравейте, има ли някой с опит с д-р Гаврилов относно консултация за биопсия/операция на бял дроб?

# 349
  • Мнения: 281
Здравейте, има ли някой с опит с д-р Гаврилов относно консултация за биопсия/операция на бял дроб?

И аз исках да се консултирам с него, но ми предложиха час чак за след 2 месеца. До тогава било пълно с пациенти. Ние лично не искахме да чакаме и се насочихме към друг доктор.
Д-р Цветан Минчев от Токуда също е добър хирург и може да опитате при него.

# 350
  • София
  • Мнения: 254
Благодаря Ви, бяхме при него. При Гаврилов от кабинета обясниха, че може да се отиде в онкология за консултация.

# 351
  • Мнения: 10 604
Гаврилов не е ли специалист по рак на гърдата? За пръв път чувам името му по повод бял дроб.

# 352
  • София
  • Мнения: 254
Така мислех и аз, но е гръден хирург.

# 353
  • Мнения: 281
Благодаря Ви, бяхме при него. При Гаврилов от кабинета обясниха, че може да се отиде в онкология за консултация.
Да, и на мен ми казаха така, но там е същинска лудница. Разбирам, че е много търсен лекар, но по този начин не може да обърне достатъчно внимание.

# 354
  • Мнения: 4 788
При Гаврилов първо е конвеир, второ се занимава основно с РМЖ и трето имам резерви (не желая да навлизам в детайл).

Щях да препоръчам Доц. Аструков, но и той също е в системата на Сити. Друг изключително добър хирург е Проф. Александър Червеняков. Подозирам, че при Аструков и Червеняков не се чака толкова, защото фокусът им е върху по-сложни операции в областта на торакс и несамо. Съответно тези не са с честотата на гърда, апендикс, сливици и етц. Опитайте връзка и с тях, ако Ви представляват интерес.

# 355
  • София
  • Мнения: 1 312
Понеже и аз търся специалист за бял дроб, намерих като име доц,Калайджиев от онкология Дървеница-на третия етаж ,Торактална клиника ,Някой да има мнение?

# 356
  • Мнения: 281
Приятели, дали ще може да споделите добър онколог за град Варна за една моя позната? Някой да знае или да е чувал нещо?

# 357
  • Мнения: 20
За Варна, съм чувала добри отзиви за доц.Калев

# 358
  • Мнения: 518

EGFR - пише, че изследването не е открило варианти в EGFR гена, свързани с чувствителност към лечение с тирозинкиназни инхибитори
PD-L1 - оценка на пропорция на позитивни туморни клетки (TPS) >50% - пациентът е подходящ за имунотерапия
ALK експресия - негативна

Какво означава всичко това? Какво би било подходящото лечение? Щом пациентът е подходящ за имунотерапия, това значи ли, че тя ще има положителен ефект? Също така лечението с Кейтруда в БГ за рак на белия дроб заплаща ли се?

Това са чудесни новини , би трябвало Кейтруда да действа ефективно при такъв резултат PD-L1 >50% ! При брат ми е < 50% и пак се радвам , че му дава възможост за имунотерапия , па макар и в комбинация с други лекарства . И понеже вече мина една вливка - потвърждавам ,че не се заплаща ,а е по здравна каса . Стискам палци нещата при вас да се подобрят бързо !Сигурно вече го знаете , но трябва да представите и отрицателните изследвания за да има право на Кейтруда .
buldoka1 , как върви при вас ? До къде стигнахте ?

# 359
  • Мнения: 75
Моля за мнение за проф.Йорданов-гръден хирург от ВМА ?

Общи условия

Активация на акаунт