Рак на белия дроб - тема 5

  • 40 381
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 41
Vanka77
Казаха, че не са правени ALK и Ros 1 , защото не било аденокарцином  и здравната каса не го покривала.

# 46
  • Мнения: 65
Виж алгоритъма на стр. 17 от линка от предишния пост.

# 47
  • Мнения: 307
Как се справяте , момчета и момичета ? Ама беля ни настигна !

# 48
  • Мнения: 10 514
Ние чакаме резултати от пет скенер.
Забранила съм й да се разхожда насам-натам, да си реши в апартамента или на село ще се установи. Чула ме е с двете уши. Вчера с автобус се е прибрала в града...иначе всичко гледа по ТВ и само звъни да ме осведомява кой какво казал...
Господ да я пази!

# 49
  • София
  • Мнения: 610
И на мен много ми е притеснено...Майка ми никъде не излиза, но аз и дъщеря ми й носим продукти, даже щерка ми онзи ден беше постояла, защото пускала прахосмукачка и т.н. Отделно днес има насрочена имунотерапия - казаха, че ще се проведе пък ще видим...Уж е с маска, ама знам ли вече...

# 50
  • Мнения: 307
Не би трябвало да отменят имунотерапията . Ние се изнесохме на село в Гърция . От 200 къщи , пет са населени в квартала ни . По телевизията говорят колко полезни са разходките по крайбрежието . Това и правим .

# 51
  • Мнения: 34
И моят баща е на имунотерапия. На 23.03 е пак,но редно ли е да ходи,в тази лудница. Някъде може да,се зарази и вместо да  се оправя да не стане по зле вече незнам какво фа правя

# 52
  • Мнения: 1 962
Излезнаха ни резултатите от ПЕТ скенер. Преди една година е опериран съпругът ми от рак на дебелото черво. Четвърти стадий. На 52 години.Имаше химеотерапия. В движение, започна и работа/цял ден пред монитор/. Но сега се появиха лезии в белите дробове.
Цитирам:

"Десен бял дроб: персистира/това аз не го разбирам /лезията с размер 5 мм в оластта на заден КД синус,  без метаболитно повишена активност. Нови находки-в областта на 6-Ти сегмент се визуализира лезия в размер на 7 мм и с ниска метаболитна активност, SUVmax 2.14. На границата на 3-ти/6-Ти сегменти се регистрира лезия с размери 5 мм и ниска метаболитна активност, SUVmax 1.64.
Ляв бял  дроб в областта на 1/2 сегмент се визуализира лезия с размер 6 мм с ниска метаболитна активност, SUVmax 1.80. В 3-Ти сегмент наличие на микронодул/Аз  и това не знам какво означава/.  Находките са нови.
Другаде няма нищо открито като активно
Заключение: данни за белодробни мета лезии, двустранно, с ниско метаболитна активност- нови находки"


И сега се чудя кой път да поемем. Казаха, че операция няма да се прави. Продължава лечението както до сега с химеотерапията за дебелото черво. Били същите. Находките според лекаря са били малки по размер. И какво от това?  Аз съм много притеснена. Ако може някой със съвети да ми помогне и какво да очаквам като развитие на болестта, ще съм много благодарна. Изчела съм всички теми до момента. Ако искате да не натоварвате излишно и другите , които пешат в темата може да ми пишете и на лична.
Благодаря, че ви има и сте винаги в помощ на тези, които се нуждаят от вашите съвети и препоръки.

# 53
  • София
  • Мнения: 202
Излезнаха ни резултатите от ПЕТ скенер. Преди една година е опериран съпругът ми от рак на дебелото черво. Четвърти стадий. На 52 години.Имаше химеотерапия. В движение, започна и работа/цял ден пред монитор/. Но сега се появиха лезии в белите дробове.
Цитирам:

"Десен бял дроб: персистира/това аз не го разбирам /лезията с размер 5 мм в оластта на заден КД синус,  без метаболитно повишена активност. Нови находки-в областта на 6-Ти сегмент се визуализира лезия в размер на 7 мм и с ниска метаболитна активност, SUVmax 2.14. На границата на 3-ти/6-Ти сегменти се регистрира лезия с размери 5 мм и ниска метаболитна активност, SUVmax 1.64.
Ляв бял  дроб в областта на 1/2 сегмент се визуализира лезия с размер 6 мм с ниска метаболитна активност, SUVmax 1.80. В 3-Ти сегмент наличие на микронодул/Аз  и това не знам какво означава/.  Находките са нови.
Другаде няма нищо открито като активно
Заключение: данни за белодробни мета лезии, двустранно, с ниско метаболитна активност- нови находки"


И сега се чудя кой път да поемем. Казаха, че операция няма да се прави. Продължава лечението както до сега с химеотерапията за дебелото черво. Били същите. Находките според лекаря са били малки по размер. И какво от това?  Аз съм много притеснена. Ако може някой със съвети да ми помогне и какво да очаквам като развитие на болестта, ще съм много благодарна. Изчела съм всички теми до момента. Ако искате да не натоварвате излишно и другите , които пешат в темата може да ми пишете и на лична.
Благодаря, че ви има и сте винаги в помощ на тези, които се нуждаят от вашите съвети и препоръки.


Защо не вземете (ако вече не сте го направили) някои добавки  като куркума, броколи, Нони, сокове от цвекло, моркови, ябълки.

Иначе и мен много ме е страх за майка ми покрай този корона вирус, аз съм в София, няма да се прибера докато не се оправят нещата. Но лошото е, че за пазаруване, от време на време излиза, редуват се с баща ми, не искат онлайн да поръчат..

# 54
  • Мнения: 1 962
Всеки ден пие сок от ябълки, червено цвекло и моркови. Пие и бирена мая плюс витамин В комплекс.  Броколи ще добавим сега.

# 55
  • Мнения: 10 514
Ако намерите кълнове от броколите (има ги в големите магазини, вкл Метро, Кауфланд) е по-добре тях да ползвате, защото са много по-силни.

# 56
  • Мнения: 41
Ако намерите кълнове от броколите (има ги в големите магазини, вкл Метро, Кауфланд) е по-добре тях да ползвате, защото са много по-силни.
Zigizagi как ги приготвяте кълновете от броколи или ако е само броколи?

# 57
  • Мнения: 10 514
Кълновете от броколи, люцерна, ряпа и слънчоглед са много вкусни. Имат малка трайност и е най-добре да се ядат максимално пресни. Слагат се в салати, зеленчукови шейкове или се пасират/разбиват със сутрешния фреш. Ние най-често ги слагаме в салати. В никакъв случай не се подлагат на термична обработка.

# 58
  • Мнения: 307
С тези гадни болнични пътеки изпускат метастазите . При мъжа ми се получи почти същото , след карцином на дебело черво, при контролите снимаха само коремната област . Да не говорим , че не разчетоха правилно белодробните , правени по друг повод .  jhbd, продължете се лечението , както са ви казали . Трябва да се повлияе .
Как минаха терапиите , Ели ,jabanka ? Как е по болниците ? За Софиямед стана ясно ...

# 59
  • Мнения: 34
Обадих се на един от лекуващите му лекари вчера.Каза ми да си дойде на 23.03,но да бъде с ръкавици,маска и първо ще му мерят температура и после ще дава кръв.Ама ние за сега сме го изолирали не излиза.А тогава ще трябва и ,ако пипне някъде,какво ще се прави

Общи условия

Активация на акаунт