С какво ви дразнят свекървите? – 120

  • 24 035
  • 744
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 7 006

Мъжът, какво да направи- да скръцне със зъби да я застави, ами не, в такъв случай, насила, аз не бих била спокойна.
А не,нищо подобно.
Затваря на жена си и детето си,хем за да си побъбри с тетката,хем и после жена му да има поводи да се чувства обидена на свекървата..

п.п.Ми то и сега не си спокойна,къде е разликата?

# 436
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Анна, захванахме темата за майките орлици по принцип. Поне аз не съм имала този казус предвид, в предишния пост, а това
Ермалина, мъжа ти да решава какво да се прави с имота. но те и да го изнудят да му го продадат, майка му и сестра му няма да спрат да го използват или да висят на врата ви. Ще похарчат тези пари за кола, доколкото помня и после пак няма да имат и пак до брата ще опрат, както с квартирата. Сега, ако отстъпите, това неминуемо ще се случи. сестрата си има собствен имот, да го продава, да го прави каквото иска, без да се допитва до брат си и толкова. Иска да продаде чуждото, да вземе пари от тази работа, а нейното си остава собствено. Няма такава наглост, само заради това не трябва да го позволявате. Не си заслужава да се запазват отношения с тези хора и при двата варианта. Така, че по-добре да остане имота, защото отношенията и при двата случая ще са развалени. какво печелите, ако им уйдисате? Ако смяташ, че ще е спокойствие, аз лично се съмнявам

# 437
  • Мнения: 71
Уиш, не, от дивият Северозапад съм. Невъзпитана и алчна. Личи ми.
Какво?  Съпругът ми не ни затвори веднага. Каза "След малко", затвори след около 5 мин, след тропане по вратата и подканването "Хайдееее''. Иначе сигурно щеше да бъде обвинен, че пренебрегва роднините.
Не, сега имам угризения на съвестта, различно е.

Ма ко, да се оправят. Поне ще имам право да кажа, че сме дали, каквото са поискали, оттук нататък, няма нищо повече да се иска.

# 438
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Точно това исках да кажа, че няма абсолютно никаква гаранция, че от тук нататък няма да искат нищо. Щом свекървата е с нагласа да взима от едното си дете, че да дава на другото, не мисля, че тази ѝ нагласа би се променила с продажбата. Все ще намерят какво да искат

# 439
  • Мнения: 5 344
Има, има  такива дето не дават без причина, МА КО.   Само от чиста проклетия, простотия, нафуканост и пр.  снахински  "добродетели".

# 440
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Знам, знам, нали вече го казах Joy Съдейки по последните казуси, може да успокоиш твоята близка, че не е виновна снахата, а синчето. Ако не беше отгледала муньо, нямаше да има проблем със снахата. Другия вариант е сина да има собствено мнение и тя да приеме, че то като на жена му, а не като на майка му. Да си избере варианта, който я устройва

# 441
  • Мнения: 12 662
Единственият вариант е да приема мнението на снахата.

# 442
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Изобщо не е нужно да се приема чието и да е мнение. Просто снаха и свекърви няма казуси, които да обсъждат помежду си, че да се приема едното или другото мнение. Тези, които изказват мнение където не им е работа са свекървите. Не познавам снаха, която да иска да ръководи семейството на свекърите във всякакви аспекти, а с обратните примери е пълно

# 443
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Човек ако не е стока е такъв и като снаха, и като свекърва, и като учинайка.

# 444
  • Мнения: 12 662
Свекървата изобщо не я броим. Синът е важното да приема мнението на жена си.

# 445
  • Мнения: X
Трещи, ти като във вица: "Права линия е тази, която е успоредна на партийната линия".

# 446
  • при късмета
  • Мнения: 23 995
Важно е сина да обсъжда и решава семейните въпроси с жена си, а не с майка си. Двамата заедно, а не да приема мнението на жена си.

# 447
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Мъжът и жената се събират и създават собствено отделно семейство.И не е добре в това семейство да се бъркат свекъри.
Дали младите ще вземат решенията сами или мъжа ще слуша жена си или обратно,това си е тяхна работа.
Естествено,ако се справят сами.
Защото, за да си независим трябва и да си самостоятелен.
Не може хем да ревеш на свекъра да ти плати тока,на свекървата да ти гледа децата и после да се сърдиш защо ти се бъркат.

# 448
  • София
  • Мнения: 12 006
Понеже споменахте за майките- орлици. Аз в никакъв случай не съм такава. Даже, въпреки засегнатите ми чувства, щях да им предложа, те да дойдат в къщи, да се грижат за него, а не аз да го мъча, чакайки пред кабинетите с мен. Нямаше такава опция.
Мъжът, какво да направи- да скръцне със зъби да я застави, ами не, в такъв случай, насила, аз не бих била спокойна.

А за имотите, вече почвам да се чудя- не сме ходили там, не сме занесли и една чаша, както се казва, една поддръжка и това е. Да си го разделят, да си разделим и ние отношенията и това е.
За кого да се грижат? За детето ли или за мъжа ти Laughing? На колко години е, и защо при здрав, прав родител - баща му, опциите са или свекървата и родата да идват у вас да гледат детето или да го мъкнеш по лекарски кабинети в БГ? Тоз мъж толкова ли не може да си гледа детето без мама? Все пак това детет ходи на училище през деня до колкото разбрах? Имотите си не може сам да управлява, детето си не може да гледа, да се чуди човек как деца ти е направил, а не е чакал някой и тази работа да свърши вместо него. Сетих се за оня виц
Скрит текст:
дето жената казала на мъжа си "аз ако чаках на теб и тез деца още нямаше да ги има". Laughing

# 449
  • София
  • Мнения: 24 839
Айде, пак да й начукаш канчето!
Ако там не се позволява да остане само детето, а бащата е на работа, а майката е заминала в друга държава, а бабите и дядовците не искат да помогнат, какво правим?
Оставяме на социалните да се погрижат ли?

Общи условия

Активация на акаунт