Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 979
Зависи, бих казала.
Наскоро познато семейство си купи малък имот на морето, на място където вече бяха ходили многократно и са сигурни, че им харесва. Ходят на разширени уикенди и отпуската ще си карат там. В най-голям възторг от покупката са децата. Имат три, от които две пълнолетни, но все още учащи. За тях това е възможност с минимални разходи да прекарват доста време на морето като се редуват с родителите. Така че може да се каже, че през целият активен сезон ще има кандидати да го ползват. После пък ще дойдат внуците и така имотът ще е още повече използван. За тях е много удачна инвестиция. Всички в семейството са доволни.
Не бих казала, че има еднозначен отговор. Зависи от много фактори.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 997
Аз съм "за", даже се оглеждам за покупка. или поне проучвам
Това понеже ние ходим поне 3-4 пъти на море от май до септември... като сметнах миналата година бюджета който сме "инвестирали" по хотели и инклузиви ме заболя главата....
Вярно е , нямам много отпуски,.... мъжа  ми обаче има опция за хоум офис и си мечтае да кара на морето повече дни... ако реша и аз мога да си намеря позиция с хоум офис..
Децата имат 3 месеца ваканция
Бабите и дядовците се чудят и те лятото къде да идат ( може да са с децата там Grinning)
Но да е студио, да не е в комплекс .... да няма такса поддръжка... да е до хубав плаж и близо до вечерен живот и т.н. Изобщо ако ще купим ще е нещо бюджетно на първо време... после ще мислим като се види дали ни е добре така
Пък се надявам и пенсия да доживея ... и там да се ситуирам поне за лятото...  Grinning
Дилемата ни е , дали да е двустайно жилище на по-забутано място... или студио с по - хубава локация.... Wink
Жълто цвете , дали можеш да споделиш локацията на приятелите ти.... кое село или градче... аз това също не мога да избера досега, едно място

# 17
  • Мнения: 46 558
Ваканцията в собствен имот не е точно ваканция. Поне от това, което виждам. Голяма част минава в поддръжка, винаги има какво, особено ако е къща. Дори да викаш майстор, пак ти се пречка, всеки е ползвал, знае какво е.
Когато си под наем, тогава не пипаш нищо и е истинска почивка.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 997
Именно, да . Така е. Затова да не е къща. Ние къща , тип вила си имаме, в провинцията и близо до София... за всеки уикенд
Ще е студио, да не инвестираме много пари, да не е в комлекс да плащаме поддръжка на басейн. Да е в къща/ кооперация в селото, или в градче... близо до магазини и заведения. Но на 1 км от хубав плаж. примерно  Wink
Вярно е че ще има поддръжка, но в студиото какво толкова ще има. Няма да го давам под наем.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 176
Аз нямам нищо против да има такса поддръжка ако има реална полза - басейн, детски площадки, двор и тн. А пък ако може камериерката да е минала преди да пристигна, ще е съвсем супер... Тази част ми е неприятна малко, пристигаш и 2-3 часа бързане на прах, подове, застилане на чаршафи и тн. Ако има на кого да си платя и да ми отпадне, ще е супер.

# 20
  • София
  • Мнения: 5 997
Ако е само за лично ползване, мисля че едно почистване преди да си тръгна ще е основното. После при следващо пристигане, един моп на пода и изтупване на кувертюри. Е сега, повечко ще е след зимния сезон. Затова студио... С не голяма площ..   Thinkingоще ще мисля де

# 21
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Именно, да . Така е. Затова да не е къща. Ние къща , тип вила си имаме, в провинцията и близо до София... за всеки уикенд
Ще е студио, да не инвестираме много пари, да не е в комлекс да плащаме поддръжка на басейн. Да е в къща/ кооперация в селото, или в градче... близо до магазини и заведения. Но на 1 км от хубав плаж. примерно  Wink
Вярно е че ще има поддръжка, но в студиото какво толкова ще има. Няма да го давам под наем.

Моето предложение :
Албена и Кранево - насреща, Златните на 10 мин. Балчик на 15 мин , Свети Константин и Елена на 20 мин - покрай морето. Варна 20 мин по главния път.


https://www.google.at/search?q=harmony+hills+rogachevo&clien … =1094&bih=543

https://www.harmony-hills.com

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 14:40 от РичиРич

# 22
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ваканцията в собствен имот не е точно ваканция. Поне от това, което виждам. Голяма част минава в поддръжка, винаги има какво, особено ако е къща. Дори да викаш майстор, пак ти се пречка, всеки е ползвал, знае какво е.
Когато си под наем, тогава не пипаш нищо и е истинска почивка.

Абсолютно съгласна. Да ходя на ваканция и да ми се налага да пускам перални, да готвя или да викам майстор за нещо си...че то егати ваканцията. Все едно съм си вкъщи.
Също, не обичам да ходя на едно и също място даже и да ми е харесало. А ваканционният имот си е обвързващ.
Виж, ако съм пенсионер и имам бол свободно време, тогава може би да.

# 23
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Ваканцията в собствен имот не е точно ваканция. Поне от това, което виждам. Голяма част минава в поддръжка, винаги има какво, особено ако е къща. Дори да викаш майстор, пак ти се пречка, всеки е ползвал, знае какво е.
Когато си под наем, тогава не пипаш нищо и е истинска почивка.

Абсолютно съгласна. Да ходя на ваканция и да ми се налага да пускам перални, да готвя или да викам майстор за нещо си...че то егати ваканцията. Все едно съм си вкъщи.
Също, не обичам да ходя на едно и също място даже и да ми е харесало. А ваканционният имот си е обвързващ.
Виж, ако съм пенсионер и имам бол свободно време, тогава може би да.


Че какво ти пречи да ходиш и на други места ?

# 24
  • Мнения: X
Че какво ти пречи да ходиш и на други места ?

Ти сам/а постави така ситуацията - да не било невъзвратими пари за хотели и почивки. Нищо не пречи, разбира се.

# 25
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ваканцията в собствен имот не е точно ваканция. Поне от това, което виждам. Голяма част минава в поддръжка, винаги има какво, особено ако е къща. Дори да викаш майстор, пак ти се пречка, всеки е ползвал, знае какво е.
Когато си под наем, тогава не пипаш нищо и е истинска почивка.

Абсолютно съгласна. Да ходя на ваканция и да ми се налага да пускам перални, да готвя или да викам майстор за нещо си...че то егати ваканцията. Все едно съм си вкъщи.
Също, не обичам да ходя на едно и също място даже и да ми е харесало. А ваканционният имот си е обвързващ.
Виж, ако съм пенсионер и имам бол свободно време, тогава може би да.


Че какво ти пречи да ходиш и на други места ?

За хора с 20 - 25 дни годишен отпуск, може да си отговорите на въпроса кога по-напред да отидете на имота, кога другаде. Като се има предвид също, че този отпуск не се ползва целия за почивки.

# 26
  • В планината / На морето
  • Мнения: 1 011
Че какво ти пречи да ходиш и на други места ?

Ти сам/а постави така ситуацията - да не било невъзвратими пари за хотели и почивки. Нищо не пречи, разбира се.
[/quote

Българското крайбрежие , например, може да се посети от една точка до друга точка и без преспиване за 1 ден, като искаш разнообразие .

# 27
  • Мнения: X
Българското крайбрежие , например, може да се посети от една точка до друга точка и без преспиване за 1 ден, като искаш разнообразие .

Е, представите ни за разнообразие са различни. За мен разнообразие са различни градове, различни държави, походи в планината, музеи, забележителности, интересни чужди кухни и т.н. По българското черноморие такива са ограничени, в смисъл, че не са "за цял живот (20-30 години) разглеждане".

Възможно е и да може да се мине цялото крайбрежие, но не виждам какво толкова може да предложи. Признавам, че само веднъж съм пътувала от Бургас до Варна и ме хванаха нервите по тогавашния тесен, силно натоварен път, сега не знам как е обстановката и дали са построили нещо по-добро.

Не знам защо ме убеждаваш, аз инвестиции няма да правя.

# 28
  • Мнения: 2 560
Аз съм " за", в момента ремонтираме една такава инвестиция. За мен, парите, вложени в имот, винаги са добра инвестиция. Просто човек трябва да е наясно със себе си, къде и как обича да си почива. Аз съм влюбена в морето и мога да го гледам непрекъснато и целогодишно.  Предпочитам да си отида на почивка в собствения си имот, вместо да обикалям по хотели и квартири, на принципа " проба- грешка". Морският въздух и морската вода са безценна терапия. Като дете бях все болна и лекарите твърдяха, че трябва минимум 10 дни да изкарвам на морето. Ако пък толкова ни омръзне, винаги може да се даде под наем за сезона, а ние да отидем другаде. Бих инвестирала и в планински имот на същия принцип, ама не играя тото😁.

# 29
  • Мнения: 2 081
И аз се замислям за такъв имот , основно като инвестия , Пампорово също ми е вариант , дори го предпочитам , защото ми е много по-близо ,а и е целогодишно .

Общи условия

Активация на акаунт