Когато мъж не те уважава

  • 9 835
  • 116
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 920
Убедена съм, че Марк Твен е имал предвид съвсем друг вид ситуации. 🙂

# 76
  • Мнения: 17 407
Здравейте!
 Запознах се с него преди година (на живо). Направи ми добро впечатление в началото. Не след дълго хлътнах здраво. Той беше мил, внимателен, кавалер. Флиртувахме известно време, но така и нищо не се случи. Общо взето, аз показвам желание, но той се отдръпва. Аз пасувам, той се приближава.
 Накрая се скарахме и спряхме всякакъв контакт.

Минаха няколко месеца. Покрай коледните празници се чухме отново по моя инициатива. Продължихме да общуваме онлайн. Отново беше мил и внимателен в началото. Много се зарадвах. Разбрахме се да се видим през март (от различни градове сме, аз имам командировка в неговия).
 Притеснителното е, че стария цикъл се повтаря. Както беше мил, постепенно сякаш загуби желание и започна да ми се дразни. Случва се следното. Старая се да съм внимателна, да го предразположа, влагам от себе си, говоря мили думи и правя жестове. В резултат на това, той се дразни, държи се арогантно, критикува личността ми, обижда ме (уж на майтап). Не издържах и го поставих на въпрос. Това, с грубото и неуважително отношение и това, с липсата на достатъчен интерес. Не е много добър вариант, но не издържах. Каза, че не му пука, с две думи.
Оставам с впечатление, че в началото на нашето познанство, този мъж в действителност бе привлечен от мен, но в последствие трайно загуби желание, интерес и категорично спря да ме уважава!
 Не ме разбирайте погрешно. Знам какво трябва да направя - да затворя тази страница и да се усмихна отново, независимо какво ще или няма да последва от другата страна.
Нима любовта е свързана с безкрайни компромиси със себе си и опити да заслужа нечие внимание и интерес? От тези мои опити стигнах до там, че господинът вижда един куп негативи в личността ми и е сляп за всичко хубаво в мен.
 Бих искала, все пак, да прочета някое друго странично разсъждение. Често в живота ми се случва така, че тези, за които най-много се раздавам, точно те най-арогантно ме захвърлят.

Преди да определя нечие държание като просташко, аз лично бих се замислила над някои моменти от поведението на обидената, неразбрана и неуважена дама. Не знам какво уважение може да очаква жена, която не успява да усети и разбере реакцията на отсрещния и продължава да напира за скъсена дистанция, любов и раздаване.

# 77
  • Мнения: 3 186
Неуважението, грубостта и простотията не се оправдават с нищо.

# 78
  • Мнения: X
Неуважението, грубостта и простотията не се оправдават с нищо.

Напротив, с навлеците, които не разбират от дума, това е начина да покажеш, че този човек не е желан в близост до теб.
И между другото, тук има една дама с тирета, която редовно си позволява тези три неща, но доста хора я оправдават някак си.

# 79
  • Мнения: 920
Търсила е любов там, където не е имало шанс да я има, на грешното място. Мъжът е показал, че за него това е само флирт без сериозни намерения и нагласа. Няма чувства и не е искал да има. Жената е смятала, че с упоритост и старания ще успее да го накара да се влюби в нея. Грешка! И айде, по наклона надолу.. Мъжът е трябвало просто да блокира всякакви контакти, простичко е.

# 80
  • Мнения: 21 478
Неуважението, грубостта и простотията не се оправдават с нищо.


Общо взето, това е и моето мнение, особено във времена на онлайн комуникация, когато не е нужно да обиждаш никого, а просто можещ да го блокираш.

Авторке, когато някой те обижда, не почваш да се чудиш какво, що и протяжно да се обясняваш, а просто спираш да контактуваш с него. Хубавите връзки вървят леко, радостно, без изцепки и недоразумения, които трябва единия, или другия да заглажда, и без битка за надмощие. Животът е достатъчно грозен, че да поддържаме и зорлем грозни отношения.

# 81
  • Мнения: 17 407
Мъжът е трябвало просто да блокира всякакви контакти, простичко е.

Или пък от уважение да не го е направил Simple Smile

# 82
  • Мнения: 920
Дренке, ти сега кръстосан разпит ли.. 😄
Знам как е било по-добре да постъпи, но защо не го е направил - не знам 😄

# 83
  • Мнения: 17 407
Не ти задавам въпрос, давам ти друга възможна причина да не го е направил, независимо как ти смяташ за правилно да постъпи Simple Smile

# 84
  • Мнения: 3 186
Неуважението, грубостта и простотията не се оправдават с нищо.

Напротив, с навлеците, които не разбират от дума, това е начина да покажеш, че този човек не е желан в близост до теб.
И между другото, тук има една дама с тирета, която редовно си позволява тези три неща, но доста хора я оправдават някак си.
Тя има остър език (и ум) и просто не цепи басма никому. Това не е точно простотия.

# 85
  • Мнения: 21 478
Значи от уважение не прекъсваш контакт с някого, но се държиш грубо и го обиждаш, за да му покажеш, че е навлек и ти досажда...

Странно, мене мама не ме е учила така.

# 86
  • Мнения: 17 407
Вероятно нейната майка я е учила, че с постоянство, разбирай нахалство, се постигат всякакви цели Simple Smile

# 87
  • Мнения: 10 993
Момичето просто е харесало момчето. Достатъчно криво и е, за да я изкарвате каква ли не.
Дори и да е била напориста и нахална - много му здраве на младежа. Той губи. То пък щото много често се случва да те хареса някой, та да се правиш на велик.
Авторке, не е бел за теб. Аз лично не смятам, че си направила кой знае колко лошо впечатление. Нормално е човек да иска да има връзка, те тия дето все намират кусури, накрая си кукуват сами. Дано вече си си намерила приятел.

# 88
  • Мнения: X
Неуважението, грубостта и простотията не се оправдават с нищо.
И между другото, тук има една дама с тирета, която редовно си позволява тези три неща, но доста хора я оправдават някак си.
Тя има остър език (и ум) и просто не цепи басма никому. Това не е точно простотия.
Така, де... Simple Smile

# 89
  • Мнения: 3 186
Не е.

Груби и просташки изказвания не съм срещнала от нея.

Общи условия

Активация на акаунт