Опити за забременяване

  • 4 950
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте! Последният път когато ходих на гинеколог беше 22.03.2019 г. Тогава тя ми каза, че ако искам да имам бебе мога да действам,сега бил момента. От 3 месеца с приятелят ми пробваме, но или не си нацелвам овулацията или има някакъв проблем. Притеснявам се, защото в днешно време има доста жени с проблеми и знам ли, може за 1 г. Нещо да съм се бъгнала.. Сега месец февруари даже ми подрани с 7 дена. Иначе ми е редовен цикъла около 22 23 дни. Благодаря на тези, които ще ми отговорят Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 6 010
Какъв е въпросът? Simple Smile

# 2
  • Мнения: 41
Въпросът е, възможно ли е за 1 г. Да се запушат маточни тръби и т. Н

# 3
  • София
  • Мнения: 6 010
Възможно е ако си се заразила с хламидия примерно. Иначе 3 месеца опити нищо не са, обикновено 9-10 месеца опити се водят за нормални, след година се ходи на специлизиран лекар. Иди на преглед и пусни полови хормони, микробиология и цитонамазка. Проследи с тестове или с фоликулометрия дали имаш овулация. Това е за начало и за да ти даде ориентир. Мъжът ти може да си направи спермограма в специализирана клиника за да видите дали и при него всичко е ок.

Иначе з 1 година много неща могат да се объркат, но въобще не е задължително.

# 4
  • Мнения: 975
Опитай се да се поуспокоиш. Моя близка повече от година правеше опити с мъжа си, но на втората година успяха, не защото имаха репродуктивни проблеми, а просто се бяха филмирали, постоянно всеки спещнат ги питаше не е ли бременна, няма ли да забременява, все такива груби въпроси, които ги стресираха, когато се успокоиха, нещата им се получиха. Отиди си сега на профилактичният преглед, ако има нужда от допълнителни изследвания ще те насочат лекарите.

# 5
  • Мнения: 40 733
Забременяването става от раз само когато е нежелано. Когато е желано си трябва работа и чакане. Но и да не го мислите, а да се кефите на секса.

# 6
  • Мнения: 15 356
Въпросът е, възможно ли е за 1 г. Да се запушат маточни тръби и т. Н
Тя не ти е проверявала проходимост на тръбите,явно е видяла голям доминантен фоликул и е предвидила овулация.
По принцип ако до 1 г. не се получат нещата потърсете репродуктивен специалист,не обикновен АГ.
Успех!

# 7
  • Сфия
  • Мнения: 1 131
Здравейте! Последният път когато ходих на гинеколог беше 22.03.2019 г. Тогава тя ми каза, че ако искам да имам бебе мога да действам,сега бил момента. От 3 месеца с приятелят ми пробваме, но или не си нацелвам овулацията или има някакъв проблем. Притеснявам се, защото в днешно време има доста жени с проблеми и знам ли, може за 1 г. Нещо да съм се бъгнала.. Сега месец февруари даже ми подрани с 7 дена. Иначе ми е редовен цикъла около 22 23 дни. Благодаря на тези, които ще ми отговорят Simple Smile
22-23 дни ми звучи като доста кратък цикъл, а подранило пък със 7 дни какво ще рече, че ти е дошло на 15-ия ден ли? Ако се изключи някакъв проблем, заради това, 3 месеца опити не са кой знае какво. Ако смяташ, че не успявате да нацелите овулацията, може да пробваш с тестове за ову. Ще ти бъдат в помощ.

# 8
  • Мнения: 1 073
А защо директно се замислят жените “край АЗ имам проблем”. Нещо все забравяме, че сме двама в тази “работа” за бебе. Айде господина да отиде на една СГ, да отпусне напрежението, преди жената да започне да се боде, да проверява тръби и куп друго неприятни неща 😒. Спермограмата изключва (или потвърждава) едни 50% от евентуалните проблеми. Пък ако всичко е наред там, вече жената започва, а там нещата са доста по-неприятни от едно самообичане за 10 минути.
Иначе към авторката - 3 месеца са малко време опити и не трябва да те притеснява към момента Simple Smile успех

# 9
  • Мнения: 900
Черна станция, разсмя ме, но си толкова права Laughing
Към авторката-прави си тест за овулация.

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Забременяването става от раз само когато е нежелано. Когато е желано си трябва работа и чакане. Но и да не го мислите, а да се кефите на секса.
Това изобщо не е вярно. Първото изречение имам предвид.

# 11
  • Мнения: 40 733
Естествено, че не е напълно вярно, това е нещо като каламбур - малко законите на Мърфи приложени към забременяването. Но като при всеки такъв каламбур си има и много истина в него Wink
Ние едно време не сме се интересували от овулации та да се насилваме баш тогава да правим секс. Карахме на принципа, че при редовно сексене все ще нацелим и овулацията Grinning

# 12
  • Мнения: 8 022
При 22-23 дневен цикъл нали не броите овулацията на 14 ден и да действате тогава? Почвайте си бебеправенето веднага щом може (5-6 ден) и така през ден и все ще уцелите Wink

# 13
  • Мнения: 26
Писах в друга тема, но ме препратиха към раздел проблемно забременяване, но съм невежя все още в сайта и не успях да открия конкретно темата. Намерих тази, мисля че се доближава.. Та здравейте момичета момичета,понеже нямам много време  да прочета дали има подобно писане тук(извинявам се, ако поста ми не е точно за тази темичка, но от другите неща, които ми излязиха в гугъл, тя се доближаваше до това което търся). Става въпрос за профилактичен преглед, цитонамазка и проверка на маточни тръби.Днес пуснах кръв за изследване на яйчников резерв за всеки случай, както и за щитовидна жлеза(само TSH) , но вземането на кръв не е достатъчно според мен. Правим опити за бебе от 2 години и нещо(той е на контракти извън бг 3м. и месец и полвина/два и полвина си е в бг, точно заради което досега не отдавах внимание, понеже може би е нормално по трудно да станат нещата..).Имам леко разбъркани хормони(преди няколко години ми казаха,че мъжките са малко повече от женските  и ми изписаха противозачатъчни за 3м-но това сега не е вариант за мен). На времето моята майка е трябвало да ходи за отпушване на запушени тръби, за да забременее. Така или иначе двамата пием профилактично витамини от известно време, които по случайност също и благоприятстват зачеването, но мисля че е време и за преглед, който доскоро отлагах, тъй като съм леко стеснителна и ми е нужно да бъда предразположена..досега в не съм попадала на някой, на който да се доверя за хубав преглед(не,че имам много изпробвани гинеколози де) .Насочила съм се към Майчин Дом за д-р Георгиева гр варна, но нямам представа за отношение и работа по този въпрос как е. Отворена съм за препоръки към други гинеколожки, които предвид положението в цял свят-работят, а и са отзивчиви и внималтелни. Извинете за изчерпателното обяснение, но вярвам че ще ме насочите чрез опит повече отколкото сама бих могла, благодаря ви много.

Последна редакция: вт, 28 апр 2020, 18:26 от Иоанна Стоянова

# 14
  • Мнения: 82
Писах в друга тема, но ме препратиха към раздел проблемно забременяване, но съм невежя все още в сайта и не успях да открия конкретно темата. Намерих тази, мисля че се доближава.. Та здравейте момичета момичета,понеже нямам много време  да прочета дали има подобно писане тук(извинявам се, ако поста ми не е точно за тази темичка, но от другите неща, които ми излязиха в гугъл, тя се доближаваше до това което търся). Става въпрос за профилактичен преглед, цитонамазка и проверка на маточни тръби.Днес пуснах кръв за изследване на яйчников резерв за всеки случай, както и за щитовидна жлеза(само TSH) , но вземането на кръв не е достатъчно според мен. Правим опити за бебе от 2 години и нещо(той е на контракти извън бг 3м. и месец и полвина/два и полвина си е в бг, точно заради което досега не отдавах внимание, понеже може би е нормално по трудно да станат нещата..).Имам леко разбъркани хормони(преди няколко години ми казаха,че мъжките са малко повече от женските  и ми изписаха противозачатъчни за 3м-но това сега не е вариант за мен). На времето моята майка е трябвало да ходи за отпушване на запушени тръби, за да забременее. Така или иначе двамата пием профилактично витамини от известно време, които по случайност също и благоприятстват зачеването, но мисля че е време и за преглед, който доскоро отлагах, тъй като съм леко стеснителна и ми е нужно да бъда предразположена..досега в не съм попадала на някой, на който да се доверя за хубав преглед(не,че имам много изпробвани гинеколози де) .Насочила съм се към Майчин Дом за д-р Георгиева гр варна, но нямам представа за отношение и работа по този въпрос как е. Отворена съм за препоръки към други гинеколожки, които предвид положението в цял свят-работят, а и са отзивчиви и внималтелни. Извинете за изчерпателното обяснение, но вярвам че ще ме насочите чрез опит повече отколкото сама бих могла, благодаря ви много.

Д-р Георгиева мисля, че вече е в Аг и не е точно такъв специалист. В Майчин дом мога да ти препоръчам Д-р Юдова или Д-р Александров от АГ.

Общи условия

Активация на акаунт