Валутният борд - Teма 2

  • 22 843
  • 992
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: X
Всеки който може да разбере как едно число Х като премине през математическа функция получи резултат У който има 5 петици например ще разбере и как се подписват трансакциите във веригата.
А иначе, основната характеристика на пирамидата е липсата на вторичен свободен пазар - при биткойна цената се основава на свободната търговия. 1+1 не е 3

# 661
  • София
  • Мнения: 2 016
биткойна не е пирамида защото няма централизация. За да работи пирамидалната схема всички парични потоци минават през върха на пирамидата и този който е на върха ги преразпределя и насочва според интересите си. Също така върха на пирамидата може да променя правилата. При биткойна няма връх, всичко е максимално децентрализирано и а правилата се променят само с пълен консенсус от всички потребители. Друг е въпроса, че имаше опити да се направят пирамиди маскирани като крипто  валута

# 662
  • Мнения: X
И в момента има действаща такава

# 663
  • Мнения: 1 306
Всеки който може да разбере как едно число Х като премине през математическа функция получи резултат У който има 5 петици например ще разбере и как се подписват трансакциите във веригата.
А иначе, основната характеристика на пирамидата е липсата на вторичен свободен пазар - при биткойна цената се основава на свободната търговия. 1+1 не е 3
Така ли? При пирамидата МММ мисля, че т.нар. акции са били направо като втора валута. Няма никакъв проблем да ги продаваш или да плащаш с тях. Или там е частен случай?
Друг е въпроса, че имаше опити да се направят пирамиди маскирани като крипто  валута
Може ли да ни разясниш в какво се състоеше разликата с bitcoin на тия маскираните? Или е сложно за обяснение.

# 664
  • Мнения: X
Google->OneCoin
MMM мога ли да ги шитна за долари в американска ексчейндж борса? Joy Научете си урока.

# 665
  • Мнения: 1 306
Google->OneCoin
MMM мога ли да ги шитна за долари в американска ексчейндж борса? Joy Научете си урока.
OneCoin го знам. Попитах каква е голямата разлика с другите критовалути, които изобщо не са пирамиди.

МММ е можел да си го продаваш, обменяш и направо ползваш като пари в Русия. Или само САЩ са място, където се ползват пари? Да не би да живееш там и да не съм разбрал. Или може би през 1994 си имал нужните комуникации да ползваш американски борси? Май ти имаш уроци за учене.

# 666
  • Мнения: X
OneCoin се "копае" само на едно централизирано място и се търгува пак само на едно място ( след като си платил вноска ). Бита може да си го добиваш на собствения компютър у дома и да го търгуваш където ти душа желае. Безплатно.

# 667
  • София
  • Мнения: 2 016

Друг е въпроса, че имаше опити да се направят пирамиди маскирани като крипто  валута
Може ли да ни разясниш в какво се състоеше разликата с bitcoin на тия маскираните? Или е сложно за обяснение.

обяснил съм го в първият пост - децентрализацията. При биткойна  децентрализацията е гарантирана и няма как някой да влияе или променя правилата на системата.Ако ви трябват биткойни трябва да си ги изкопаете или да ги купите от някой който вече ги е изкопал. Краен брой са и е невъзможно да се създадат нови.  При пирамидите някой централизирано контролира валутата.

# 668
  • Мнения: 3 510
Добре де, аз наистина съм много невежа, но какво покритие имат тези биткойни. Нали при парите има нещо като златен стандарт. При биткойна какво е?

# 669
  • Мнения: 1 306
Задай си въпроса, ако си купиш bitcoin с пари, защо го правиш? За да поскъпнат и да ги продадеш. На кого ще ги продадеш? На някой друг, който инвестира, за да ги продаде по-скъпо. За нещо друго ползват ли се bitcoin? Не. Има разни символични демонстрации от ентусиасти, които обявяват, че приемат и BTC за стоката си, но са нищожно малко. И това 10г след появата на "валутата". През цялото време основната причина за занимание с нея е спекула (чакане да се вдигне цената) и нищо друго. А вярно, напоследък вече и на заем се дават BTC срещу лихва. Цялата тая работа на мен не ми звучи като валута, а като голяма колективна измама и надлъгване. Но ентусиастите чакат всеки момент светът да зареже парите, с които държавите издържат администрацията си и събират данъците си и да се премине на bitcoin. Ще стане съвсем скоро, купувайте докато са евтини.
Добре де, аз наистина съм много невежа, но какво покритие имат тези биткойни. Нали при парите има нещо като златен стандарт. При биткойна какво е?
Не знаеш ли? Покритието е електричеството, изразходено за добива на валутата. Сериозно обезпечение. Не че има начин да превърнеш няколко килобайта числа в ел. енергия, но важното да се каже нещо.

# 670
  • Мнения: 15 960
На мен това ми звучи толкова сигурно и логично, колкото  и ловене на покемони...

# 671
  • Мнения: X
Добре де, аз наистина съм много невежа, но какво покритие имат тези биткойни. Нали при парите има нещо като златен стандарт. При биткойна какво е?
Покритието е текущата цена купува на борсата.
@BCD нямам намерение да ви отварям очите какво точно може да се прави с биткойните, но само ще спомена пак ФБР и търговете за продажба. Нали смятате, че са ги купили с цел препродажба? Joy
На мен това ми звучи толкова сигурно и логично, колкото  и ловене на покемони...
Ловенето на покемони е сигурно, но не е логично. Инвестиция в биткойн е крайно рисково начинание. Но не е пирамида.

# 672
  • София
  • Мнения: 2 016
Добре де, аз наистина съм много невежа, но какво покритие имат тези биткойни. Нали при парите има нещо като златен стандарт. При биткойна какво е?

златният стандарт си отиде с Бретан Удското споразумение. няма валута която да е  изцяло обезпечена със злато, процента на обезпечение е доста нисък , а държавите продължават да печатат фиатни пари. Ценността на валутите както и на биткойна се държи изцяло на доверието в тях.

А иначе основната идея на биткойна е да се създаде разплащателно средство, върху което никой не може да наложи контрол.

Последна редакция: вт, 02 юни 2020, 18:06 от Refrenolog

# 673
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615

Ловенето на покемони е сигурно, но не е логично. Инвестиция в биткойн е крайно рисково начинание. Но не е пирамида.

Точно пирамида е. Понци-схема за балъци.
Само че модата и мина.

# 674
  • Мнения: X
Кое го прави пирамида? Шерифската служба на САЩ е участвала е понци схема?

Общи условия

Активация на акаунт