Инсулинова резистентност, вегетарианство и веганизъм

  • 7 269
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 275
Не, не е за налагане, а от желание за научаване и ако имам интересна за вас информация,  с удоволствие ще я споделя. Във фр.група няма деление и дори не ги знам кои са вегетарианците.
Отлично ви разбирам, защото имам същия проблем с рибата, а това морските деликатеси само при вида им ми се гади. Също така преди много години и по лекарски съвет заради холестерола бях на пълнозърнесто хранене и бяло пилешко месо. За човек, ненавиждащ ориз, макаронени изделия и хляб си беше приключение, за щастие само 6 месеца. И тогава за пръв път в живота си надебелях. Бях на 50 г и ме успокояваха, че е от менопаузата. Потърсих си моята истина и нещата се оправиха.
Споделям всичко това не да налагам мое виждане,  а да ви кажа да търсите, четете пробвате. И ако за 6 месеца качите 10 кг (в моя случай) да знаете, че пътя е грешен и/или има някакво голямо препятствие.
"Моите" вегани ядат много нахут (от консерви), а водата я разбиват и става нещо като разбит белтък (за ореховки примерно).
Успех на всички

# 16
  • Варна
  • Мнения: 36 622
За мен лично постът на Дорис е лъч надежда, че нещата могат да се случат и без да издевателствам над себе си с храни, които не желая. Дано има повече такава информация.

# 17
  • Мнения: 2 232
За мен лично постът на Дорис е лъч надежда, че нещата могат да се случат и без да издевателствам над себе си с храни, които не желая. Дано има повече такава информация.
Абсолютно. Даже смятам, че заглавието на темата трябва да се промени на хранене, различно от нввм. Няма нужда всички да сме вегани и вегетарианци.

# 18
  • Мнения: 27 584
Жалко, че всичко така се приема. Аз казвам едно, то се разбира друго. Както и да е, хранете си се както искате, бъдете си докачливи колкото си искате...По темата- аз с такова полу веге хранене (малко месо, малко мазнини) стигнах до ИР и хемоглобин 72. Търсете си и вие вашето хранене, дори и да е различно от моето. Успех.

# 19
  • Мнения: 2 232
Моят хемоглобин е 136. Сега виждаш ли, че всички сме различни. Трябва да има място на тая земя и за нас. Който не се чувства добре, е добре дошъл във Вашата тема, нали?

# 20
  • Мнения: X
За нищо Не агитирам, нито намеквам /натвърдвам. Казвам само, че свалени кг Не са Гаранция за здраве. Познавам слаби хора, никога не са имали наднормено тегло, с ИР /диабет 2.

# 21
  • Мнения: 27 584
Моят хемоглобин сега е 130, беше 72 преди 3 г. Grinning
Франсоаз, така е, но трябва и някой да разбере какво казваш. Не знам дали това ще се случи точно тук. Blush

# 22
  • Мнения: 2 232
Моят хемоглобин сега е 130, беше 72 преди 3 г. Grinning
Франсоаз, така е, но трябва и някой да разбере какво казваш. Не знам дали това ще се случи точно тук. Blush
Ох....Какво трябва да разберем? Не, наистина, какво точно искате?
Да ни наставлявате как да се храним, за да сме здрави. Да изтрием темата и всичко да е цветя и рози.  Благодаря, за загрижеността. Нещо друго?

# 23
  • Мнения: 27 584
Head BandЕто, подобни реакции са ми странни. Joy  В другата тема (явно ви е трън в очите, че само я споменавате) от 9 кладенеца вода се носеха, за да се докажат разни теории, тук никой не виждам да ви "наставлява" как да се храните, нито дори да е споменал за ВМ НВХ и пак се започва... Thinking Толкова ли е трудно да се РАЗБЕРЕ? Ами да го потретим- независимо кой как се храни, отслабването само по себе си не е гаранция за здраве/подобряване на показатели. Никой не ви налага как да се храните, изобщо не знам защо го правите на въпрос.

# 24
  • Мнения: 2 232
Аз отговорих какво друго следя освен кг. Колко пъти да го кажа? Ти колко пъти годишно се изследваш?

Дорис, би ли дала едно примерно дневно меню. Искам да го покажа на ММ, че той има наследствена обремененост към диабет и кг за сваляне.

# 25
  • Мнения: 27 584
Много пъти годишно се изследвам. Blush   За да имам база за сравнение.

# 26
  • Мнения: 2 232
Много пъти годишно се изследвам. Blush   За да имам база за сравнение.
Четох те за последните. И все пак колко? 2,3, 10 пъти, всеки месец

П.п. Отидох да те чета, ама ти хемоглобина си го вдигнала с лекарства. Нямам думи, как подвеждаш. Нито с полувеге, нито с месо го държиш висок.
Щях да спра още на снимката с царевичните пръчки, но дочетох до края на страницата

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 11:44 от V V

# 27
  • Мнения: 7 790
Нямам ИР, но се "записвам" в темата, за да черпя идеи за рецепти основно.
Месоядна съм, но последните няколко месеца все по- рядко ми се дояжда/ услажда месо и все по- често започвам да се замислям дали за известно време да не го изключа напълно от менюто си, компенсирайки основно с риба и морски дарове.

Дорис, харесва ми поста ти- полезен и информативен, на база опит.

Вместо "запис" :свалените кг не са гаранция за здраве, особено при ИР.

Може да не са гаранция, но са предпоставка.
Краси, ти самата, ако не се лъжа доста често пишеш, че си търсила ефект отслабване, за да коригираш здравния си статус.Grinning

# 28
  • Мнения: X
Скрит текст:
Нямам ИР, но се "записвам" в темата, за да черпя идеи за рецепти основно.
Месоядна съм, но последните няколко месеца все по- рядко ми се дояжда/ услажда месо и все по- често започвам да се замислям дали за известно време да не го изключа напълно от менюто си, компенсирайки основно с риба и морски дарове.

Дорис, харесва ми поста ти- полезен и информативен, на база опит.

Вместо "запис" :свалените кг не са гаранция за здраве, особено при ИР.

Може да не са гаранция, но са предпоставка.
Краси, ти самата, ако не се лъжа доста често пишеш, че си търсила ефект отслабване, за да коригираш здравния си статус.Grinning
Така е, не отричам.И не съм против отслабването.
Първия ми пост в темата беше по повод двете мнения преди моето, в които става дума за Бързо свалени 30 кг и почти 11 кг за 1,6 месец.Да, сваленото тегло е бонус, но НЕ е гаранция, че води след себе си и здраве.
Аз търсех решение за хипертонични кризи.И тъй като изследванията не показаха физиологична причина за тях, реших, че наднорменото тегло е виновника.Така и се оказа.
Но за ИР/диабет, не е Само това....затова писах, че в случая сваленото тегло може да Не доведе до търсения ефект.
Разбира се, ако АЗ съм в грешка, си е за моя сметка.

# 29
  • Мнения: 1 842
И аз съм вегетарианка от години с ИР. Не ям хляб, картофи, ориз, захар, също се въздържам и от пържено(заради стомах). Управлението на такава диета ми е много сложно, особено като се отиде на заведение, почти винаги стигам до салата със сирене/кашкавал, за да не е само зеленилка.
Обаче пък съм доста стрикна и се оправям без лекарства и без неприятни пикове в захарта. Това което си позволявам като въглехидрати след ядене е солети в малко количество или ябълка. От ябълка на гладно ми става зле иначе.
Ям много зеленчуци и млечни - кашкавал, сирене, извара, също тофу и ядки. Напоследък си правя много успешни кракери от семена (тикв семки, сусам, слънч. семки, 1-2 лъжици брашно, вода и сол) и се пекат 30 мин във фурна.
Здравейте, а с какво се храните?

Общи условия

Активация на акаунт