На море в България 2020 г.! - 1

  • 43 525
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Peterky, до Аспарухово- Галата няма ли КПП?

Нямаа - това са квартали на Варна и се ходи с градска линия! 

КПП-то е на 200 метра преди Петрол Харамията.

# 736
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 559
За втори път попадам на тези нейни думи: "Към момента след 15 юни няма информация за отмяна на резервации у нас."  Open Mouth
- Това изобщо не го вярвам, може би има предвид, че хората искат да анулират, но от агенциите или хотелите, не им дават възможност?
А напъните за облекчено издаване на визи за руснаци и турци, изобщо не искам да ги коментирам. Като знаем колко висок е броят на заразените в тези страни, това показва пълно безхаберие за нашето здраве.
Разбирам и се опитвам да се поставя на мястото на всички заети в туризма, но мисля, че трудно могат да осигурят необходимите мерки за безопасност и не бива стремежът им към печалба да надделява над здравия разум.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 765
Какво общо има заразата с това откъде идват почиващите? Че то последния месец имате ли представа колко българи се завърнаха в страната от странство? 300-400к ако не и повече, самолетните полети и в момента не са спрени нацяло, значи не е проблем.
Аналогично, чужденците идващи на почивка не би трябвало да са заплаха, само за карантината е въпроса как да се заобиколи, най-добре е някакви бързи тестове по летищата преди отлитане и така ще сме спокойни че поне на хартия има мерки.

# 738
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 559
Какво общо има заразата с това откъде идват почиващите? Че то последния месец имате ли представа колко българи се завърнаха в страната от странство? 300-400к ако не и повече, самолетните полети и в момента не са спрени нацяло, значи не е проблем.
Аналогично, чужденците идващи на почивка не би трябвало да са заплаха, само за карантината е въпроса как да се заобиколи, най-добре е някакви бързи тестове по летищата преди отлитане и така ще сме спокойни че поне на хартия има мерки.
Те и в Китай правеха тестове на летищата на излитащите /или поне така съм чела/, но въпреки това успешно успяха да разнесат вируса из цял свят. То, няма нищо лошо в бързите тестове, стига резултатите да бяха верни. Засега не са измислили надеждни такива.
За самолетните полети - не знам. БГ гражданите имат право да се завърнат в родината си, а чужденци не мисля, че допускат в момента.
Чела съм, че авиокомпаниите са принудени да пускат празни самолети, за да си запазят слотовете.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 14 533
MariaNova, щаба отказа б- ри, влизащи в страната да се тестват. Нямали ресурси и тестове. За чужденци, няма да им развалят комфорта. Аз се надявам на здравия разум на чужди лидери. Меркел удължава ограниченията за външни граници до 15 юни,  Путин - до юли. Иначе ще стане касапница тук. Всички огнища на зараза възникнаха от пристигнали отвън. Ненормално е да се поощрява туризъм в разгара на пандемия. Няма да фалират от пропуснат сезон, но последиците от зараза ще ескалират. Отделно, къде ще се лекуват болните туристи? Болниците ни не са подготвени.

# 740
  • Мнения: 3 505
ИП ще си падне Май месец, както си е планирано, а КПП-тата и до Септември да останат, ако ще и до другия Септември да е няма никакво значение. След като отворят официално хотелите, значи човек ще може да отиде на почивка, само една фърчаща бИлежка ти трябва и си готов. Нямам нито един познат за който КПП-тата да са някаква пречка, всички си щъкат където искат. Проблемът по-скоро са хотелите, че не искат официално да работят, затова и хората са принудени да почиват масово по малките къщи за гости, един вид малко нелегално, но при ИП е така.

На мен са ми проблем КПП-тата. Не желая да лъжа, за да мога да напусна града, в който живея. Не съм крепостен селянин, за да се налага да се обяснявам защо пътувам. Същата простотия е и с маските и другите им малоумни ограничения.

# 741
  • Бургас
  • Мнения: 260
Може ли да посочите източник, че КПП  -тата остават до септември, слушах новините по Нова  тв. в 16.00 часа  и нищо подобно не казаха.....

# 742
  • Силистра
  • Мнения: 113
КПП-тата не са от значение за никого, винаги може да се прибереш свободно в града с чието гражданство си.
Казаха до Септември, но ако искат и ако се види че мярката е добра, то може и за постоянно да ги оставят. Така хората ще спазват гражданството си.

# 743
  • Мнения: 3 505
КПП-тата не са от значение за никого, винаги може да се прибереш свободно в града с чието гражданство си.
Казаха до Септември, но ако искат и ако се види че мярката е добра, то може и за постоянно да ги оставят. Така хората ще спазват гражданството си.
Тая дивотия с гражданството я махнаха преди тридесетина години. Ние не сме крепостни селяни, та да се обясняваме по КПП-та къде отиваме. Колко декларации трябва да нося, за да ида на море? Ако останат КПП-тата, за какъв туризъм си говорим изобщо!

# 744
  • Мнения: 6 289
ИП ще си падне Май месец, както си е планирано, а КПП-тата и до Септември да останат, ако ще и до другия Септември да е няма никакво значение. След като отворят официално хотелите, значи човек ще може да отиде на почивка, само една фърчаща бИлежка ти трябва и си готов. Нямам нито един познат за който КПП-тата да са някаква пречка, всички си щъкат където искат. Проблемът по-скоро са хотелите, че не искат официално да работят, затова и хората са принудени да почиват масово по малките къщи за гости, един вид малко нелегално, но при ИП е така.
Аз предлагам да си вземеш една бИлежка и да се отправиш извън територията на България! Мисля, че само добро ще сториш.

# 745
  • В.Търново
  • Мнения: 6 676
Да минем към новата тема.Надявам се, че ще имаме хубави слънчеви дни на нашето море! Simple Smile
https://www.bg-mamma.com/?topic=1210582.msg40654299#msg40654299

Общи условия

Активация на акаунт