Прахосмукачка робот- 19

  • 61 772
  • 742
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 576
Моя го крия, че бебето ще му разкаже играта хихи.  Имам го от няколко дни, доволна съм много. От алито ли поръчвате резервни части?

# 391
  • София
  • Мнения: 115
Нашата е друг модел, значи ще мие и килима.
Виж дали няма опция "no go zone" - така пак ще предпазиш килима от мокрене, а после ще го пуснеш само за прахосмучене

# 392
  • Мнения: 3 420
Нашата е друг модел, значи ще мие и килима.
Виж дали няма опция "no go zone" - така пак ще предпазиш килима от мокрене, а после ще го пуснеш само за прахосмучене
Няма..

# 393
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте, избирам и аз сега робот като ми се иска да има и функция за измиване. Ще се върна да ви чета назад за мнения за конкретни модели, но първо искам да ви попитам как се процедира когато искам роботът да почиства два етажа от къща, които не са еднакви? Той прави ли си две отделни карти? И местя ли го от от етаж на етаж със станцията?

# 394
  • Мнения: 300
Аз ползвам и Xiaomi и Conga и двата робота след определено време си се изключват ( влизат в спящ режим) ако им е направен график за чистене си се включват сами и си чистят, ако не като им натиснеш копчето ще тръгнат. Така че не се притеснявайте за това че е постоянно на док станцията.

Здравейте, избирам и аз сега робот като ми се иска да има и функция за измиване. Ще се върна да ви чета назад за мнения за конкретни модели, но първо искам да ви попитам как се процедира когато искам роботът да почиства два етажа от къща, които не са еднакви? Той прави ли си две отделни карти? И местя ли го от от етаж на етаж със станцията?
Зависи от модела който сте си избрали, дали запаметява повече от една карта. Но и пет карти да запаметява пак се мести заедно с станцията на отделния етаж. След като приключи чистенето той си търси станцията за да се прибере, което няма как да стане ако тя е на друг етаж. Ние ползваме едно Xiaomi 1C на село. Къщата е двуетажна и докато ни няма почиства етажа на които сме го оставили, а като си идем просто го местя на другия етаж. За мен не е хамалогия пък и друг начин няма.

# 395
  • Мнения: 2 576
Аз да попитам за моп на Xiaomi. Четох в ръководството, че като е с водния филтър и парцала, не трябва да се зарежда с него. Т.е. мога да мия, само докато съм вкъщи? Вие как процедирате? Моя филтър тече леко докато го наливам на xiaomi pro. Гледах в ютуб, че това прави навсякъде, вашите течат ли? Как ги слагате в робота?
На мен не ми е приоритет мопа, но все пак е готина глезотийка, така че ако има чалъм...

# 396
  • Мнения: 300
Аз да попитам за моп на Xiaomi. Четох в ръководството, че като е с водния филтър и парцала, не трябва да се зарежда с него. Т.е. мога да мия, само докато съм вкъщи? Вие как процедирате? Моя филтър тече леко докато го наливам на xiaomi pro. Гледах в ютуб, че това прави навсякъде, вашите течат ли? Как ги слагате в робота?
На мен не ми е приоритет мопа, но все пак е готина глезотийка, така че ако има чалъм...
Щом тече леко значи не можеш да го оставиш на робота и той да тръгне след три часа примерно. Има някои модели които използват само помпа ( т.е няма гравитачно ) работили помпата пуска, като не работи не пуска. Моят робот на първа степен вода ползва гравитачно, а на втора и трета помпа. Хванала съм го че за целия апартамент на втора степен вода си изразходва целия резервоар, зареждам и пускам точно преди да излезна, като се прибера махам парцала. Но вътре в самия контейнер пак остават капки вода.

# 397
  • Мнения: 2 576
Ясно, благодаря.  Значи остава да го засеча кога ще изразходи водата си и у нас.
А на колко време се пере този хепа филтър, нали е миещ се?

# 398
  • Мнения: 300
Ясно, благодаря.  Значи остава да го засеча кога ще изразходи водата си и у нас.
А на колко време се пере този хепа филтър, нали е миещ се?

След всяко ползване. Ако си в къщи докато мие е добре през една две стаи да се препира или да се сменя с друг. Аз го пускам да мие през ден и мога да го оставя да мине целия апартамент с един парцал. Но не очаквай ако имаш засъхнало петно от храна например или сок да се измие с едно минаване. Моловете на робот четата са по- скоро за обиране на финния прах и поддържане отколкото за цялостно измиване. В книжката не пише ли колко често да се сменя?

# 399
  • Мнения: 947
Elsi пита за филтъра, не за мопа. И мен ме интересува колко често се мие?

Още един въпрос за собствениците на Конга. Големият контейнер е със сваляем филтър, който лесно се мие. Какво правим обаче с комбинирания контейнер? Частта за водата си я мия при всяко ползване, но малката с филтъра не смея, защото не успявам да сваля филтъра. Някой свалял ли го е, как?

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 17:41 от MaNishma🌸

# 400
  • София
  • Мнения: 115
Аз в началото миех филтъра, но заради дългото време за изсъхване (май препоръчваха 24ч), спрях с миенето и почиствам филтъра с голямата прахосмукачка. При мен това дори дава по-добър резултат от измиването - след 6 месечно ползване филтърът е като нов.

# 401
  • Мнения: 13 946
Затова се купува резервен филтър и просто се сменя при миене. Въртят се два. Иначе препоръчителните периоди на смяна на консумативите и четките се следят чрез приложението.

# 402
  • Мнения: 300
Elsi пита за филтъра, не за мопа. И мен ме интересува колко често се мие?

Още един въпрос за собствениците на Конга. Големият контейнер е със сваляем филтър, който лесно се мие. Какво правим обаче с комбинирания контейнер? Частта за водата си я мия при всяко ползване, но малката с филтъра не смея, защото не успявам да сваля филтъра. Някой свалял ли го е, как?

Опаа извинявам се Flushed

# 403
  • Мнения: 2 576
Благодаря ви момичета. Ще си поръчам от алито, ама докато дойдат... Ще въртя двата контейнера явно - имам два един с вода и един без.

# 404
  • Мнения: 148
Здравейте ☺
 Тези дни съм в търсене и събиране на мнения относно този вид прахосмукачки.  
С две малки деца сме вкъщи и е адски досадно всеки ден да пускам прахосмукачка, за това обмислям и да си закупим. Моля за препоръки, като трябва да се вмъкна в бюджет до 500 лв. В Технополис в момента има една, мисля че беше Леново и е с мобилно приложение за да мога да я пускам, през времето когато сме навън. Има също така к на Ровента, но са без мобилно приложение около тази цена.. Ще Ви бъда благодарна ако ме насочите горе долу какво да търся и като марка също.  ☺☺☺

Последна редакция: ср, 08 юли 2020, 14:38 от EliAG

Общи условия

Активация на акаунт