Знае ли някой лек за ТИНИТУС (Шум в ушите) 3

  • 60 930
  • 976
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 71
Някой пробвал ли е Ентан  ,гледам ,че го  хвалят по коментарите ?
Не го хвалят, просто има масирана реклама и който се хване....Много хора пишат че ефект няма.  лекарите също не го препоръчват, може би защото не са получили хонорар от производителя за да го препоръчват...

# 226
  • Мнения: 272
Възможно е  ...не го отричам .

Ето една хубава статия ,която потвърждава ,че работата с компютър причинява шум в ушите .

https://-spam127-/lekarstva-i-terapii/kak-se-lekuva/virusni-infe … vat-shum-v-ushite

П.С. Някой ходил ли е при д-р Фурнаджиев и какво е впечатлението от него  ? В статията казва ,че може да се излекува шума в ушите или поне да намалее с 70-80%  .

Причини за увеличаване на шума

Цитат
Сподели, че само като се ядоса или си пийне концентрат, шумът се усилва Всички пациенти с подобни оплаквания трябва да знаят, че червеното вино, концентратите, тютюнопушенето и безсънието повишават шума в ушите“.

Последна редакция: нд, 11 окт 2020, 22:51 от ianiovski

# 227
  • София
  • Мнения: 1 250
Имаше мнения за Фурнаджиев в предишни теми. Не е открил лек за тинитус. Дава някакъв коктейл от лекарства.

Аз пък имам нова теория, която ще проучвам. В един филм героят има тинитус и казва, че е от калцификация във вътрешното ухо. И вит.Д му беше висок.
Някой да е чел нещо за калцификация случайно?

# 228
  • Мнения: 2 672
Възможно е  ...не го отричам .

Ето една хубава статия ,която потвърждава ,че работата с компютър причинява шум в ушите .

https://--reklamen-spam133--/lekarstva-i-terapii/kak-se-lekuva/v … vat-shum-v-ushite

П.С. Някой ходил ли е при д-р Фурнаджиев и какво е впечатлението от него  ? В статията казва ,че може да се излекува шума в ушите или поне да намалее с 70-80%  .

Причини за увеличаване на шума

Цитат
Сподели, че само като се ядоса или си пийне концентрат, шумът се усилва Всички пациенти с подобни оплаквания трябва да знаят, че червеното вино, концентратите, тютюнопушенето и безсънието повишават шума в ушите“.

линка не се отваря

# 229
  • Мнения: 272
По незнайни причини форума ми преправя линка и го преименува на рекламен спам . Ще ти го пратя на лично .

# 230
  • Мнения: 22
https://novini.bg/razvlecheniq/liubopitno/622826
Някой с добър английски можели намер повече информация, благодаря предварително!

# 231
  • Мнения: 53
Здравейте. Тъй като някой сподели за висок витамин Д, това нещо го мислех и аз и да ви кажа има някакъв резон. И съответно смених диетата. Нали помните модата дефицит б12, б витамините и да се яде повече месо - е точно оттогава ми се усили шума в ухото и се появиха шиповете във врата. Сега вече не ям толкова месо - ям пилешко не повече от 3 пъти в седмицата. Не забрявайте и богатите на витамин Д храни -риба и яйца - аз не ги ям, шото имам проблем с холина - накратко казано бъдете внимателни с животинските продукти ,докато възвърнем баланса.

# 232
  • Мнения: 2 672
Аз покрай коронавируса веднъж седмичо си пия капки витамин Д и 1 хапче Б12. Не съм ги изследвал.
Месо ям много.
Бях чел за връзка между заболяване на стомаха и шум в ушите. Проблем с усвояване на нещо си, ама забравих вече.

# 233
  • Мнения: 272
И ти ли беше от трениращите ? Защото и аз преди ядех повече месо ,яйца и всичко обичайно за хранителните режими . От доста време не ям толкова често месо поради причината ,че вече ми втръснаха . И аз съм с шипове на врата . Колкото и странно да звучи след секс, каране на колело или нещо ,което съм се по-задъхал бученето ми изчезва  . След някакъв период от време се завръща и аз все се чудя какво правя грешно за да ми се възвърне и се обвинявам без причина и така съм в един кръговрат . Това е че не мога да го разбера от какво се увеличава този шум ,единственото до което съм стигнал е като извод е че ядосам ли се за нещо шума се увеличава доста и ми трябва 2-3 дена за да ми намалее .

# 234
  • Мнения: 53
Отидете на един биорезонанс, но качествен и ще разберете кое ви е в повече, кое в по-малко, там излизат патогени, алергени, препоръчителни храни, други, които да се избягват. Аз лично съм доволен, шийната остеохондроза(шиповете) излезнаха, но не е много лесно да се оправят нещата, а стреса си е фактор - в това едва ли някой се съмнява. Всичко е индивидуално

# 235
  • Мнения: 272
Ми може по натам да отида на такова нещо . Иначе съм си правил какви ли не кръвни изследвания  и ето резултатите . Също имам и на желязото и то ми е в норми ,а Ср. обем на тромбоцитите ми е на L ,защото пиех някакви хапчета не помня вече и аз за какво бяха и в описанието пишеше ,че намаляват тромбоцитите .



П.С. Ходил съм и на доплер на врата и нямам притиснати кръвоносни съдове . Много доктори отричат да е от шиповете на врата ,други пък казват ,че е от това  ама без никакви доказателства . Аз им казвам добре какво притискат шиповете като на доплера ми показва ,че нямам притиснати кръвоносни съдове и те е то може да са много работи . Имам чувството ,че много доктори говорят на изуст. Други ми казват от слушалките дето си слушал музика . Всеки си говори различно ,а човек почва да се сбърква и не знаеш от какво е наистина . Заради това спрях и да ходя по доктори само загуба на време и пари и вкарване в различни филми .

Последна редакция: пн, 12 окт 2020, 21:22 от ianiovski

# 236
  • Мнения: 53
Препоръчвам го, защото тези изследвания са в широки граници. При биорезонанса не са така.

# 237
  • Мнения: 272
Сега прочетох на бързо за него и попаднах на тази статия ,която малко ме спира да си правя такива неща .

https://medicaltime.bg/%D0%A2%D0%BE%D0%BF-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0% … D0%B8%D1%8F!/n714

# 238
  • Мнения: 2 672
При мен е свързано с кръвното. Как точно не знам. Но като ям люто ми се засилва, при притеснение също.
Когато започна шума бях болен с темпераура и високо кръвно (тогава още не пиех хапчета за кръвно), и не изключвам някой микроинсулт. Сутрин като се будя без аларма и съм се наспал за 2-3 мин. нямам шум.

# 239
  • Мнения: 53
Трябва да знаеш точно при кого отиваш, има и шарлатани, тази при която аз ходя е била в системата, но се е отказала, заради проблемите там и други неща, конвенционалната медицина също си има своите недостатъци.

Общи условия

Активация на акаунт