Знае ли някой лек за ТИНИТУС (Шум в ушите) 3

  • 60 165
  • 968
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 686
Бях на преглед при УНГ. С лявото ухо е по-зле положението. Вариант е единствено операция, която не е вариант.
Доктора ме накара да затворя очи и да марширувам на място 20-30 секунди. Като си отворих очите бях на съвсем различно място от първоначалното.
Иска да ме прати на невролог за това отклонение.

# 751
  • Мнения: 4
Здравейте и друг път съм писала тук, но доста отдавна. Аз съм в полужението на Яновски със същите симптоми. Ходих къде ли не - в две клиники в Германия, знайни и незнайни лекари в България. Сега значително по-леко понасям състоянието си, намерила съм и доста начини за маскиране. С пищенето в ухото съм свикнала, но бученето много ме тормози. Изчезва след дълго пътуване с кола, с летене със самолет, след дискотека или шумен концерт, все едно никога не го имало, но  ...... за ден два и после се връща с пълна сила. Старая се да си организирам всяка седмица или пътуване или дискотека, за да ми "даде малко отпуск." След всичкото ходене по мъките попаднах при д-р Ангов. Той ме изпрати отново на ЯМР и КТ с контраст. Там проф. Златарева /радиолог/при съмнения от страна на доктора и разчитайки резонанса ми постави диагноза "дехисценция на полуокръжен канал". Това по принцип е диагноза, при която има дупка или изтъняване на костта на полуокръжните канали на ухото. При мен дясната кост е видимо много тънка. До тук добре, но Златарева каза, че има хора с такава диагноза, които обаче нямат моите симптоми и други които ги имат, т.е. проблемите може да не идват от там, а просто да си го имам. Изпратиха ме при д-р Руев в Стара Загора, който е е отохирург. Той коментира проблема с негов колега, който работи в Белгия и според него е напълно възможно това да е причината /аз имам и други симптоми оосвен бученето/ и може да се отстрани оперативно, само че в България такава операция не е правена. Руев казва, че би се наел, макар да няма опит в това. Само, че аз се притеснявам да се подложа на това, поне в Бг. Мисля да предоставя диагнозта и да искам поредна диагностика в Турция. Надявам се там да има по-добра техника за диагностика и варианти за евентуално лечение.
Стана  малко дълго, но ако някой за себе си намери нещо полезно в моята диагноза може пък да е светлина в тунела.

Здравейте!
Има ли развитие по вашия проблем. В крайна сметка някъде оперираха ли ви ? От Турция какво отоговориха?

# 752
  • Мнения: 2
Някой може ли да даде мнение за проф. Огнян Колев? От скоро съм с шум в ушите и още се ориентирам за специалист. Заслужава ли си да отида при него?

Последна редакция: пн, 08 май 2023, 01:43 от Drri

# 753
  • Мнения: 270
Някой сещал ли се е да си мери  Електрическото поле или Електромагнитното поле на мястото което спи . Днес реших да си измеря ,защото имам два контакта от двете страни на спалнята ,както на почти всяка спална . Уреда свети в червено ,което не е добре . 

# 754
  • София
  • Мнения: 2 621
Бях три дни на морето в хотел на сред полето. За три дни не усетих нито болка в главата, нито шум в ухото, нито нещо друго, което ме съпътства в града почти постоянно. Вече започвам да си мисля, че всичките ми проблеми са точно от цялото облъчване на което сме подложени в града:(

# 755
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Някой сещал ли се е да си мери  Електрическото поле или Електромагнитното поле на мястото което спи . Днес реших да си измеря ,защото имам два контакта от двете страни на спалнята ,както на почти всяка спална . Уреда свети в червено ,което не е добре . 
А каква стойност се счита за нормална в едно жилище,  където има какви ли не уреди, безжичен интернет и устройства?
Слави Панайотов в ютюб канала си The Clashers мери отклонения в полето и на открито, и така доказва наличието на разни духове и скрити сили във видеото си на Караджов камък и в разни други призрачни места. В къщи едва ли това е причината, там обяснението сигурно е по-земно, но мисля си, че няма как да няма такова. И да си изключиш уайфая в апартамента, то отгоре, отдолу и отвсякъде в блока съседите имат.

# 756
  • Мнения: 270
Не тук става на въпрос за местата където минават електрически кабели ,контакти , ел. ключове и т.н.  В средата на стаята или където няма изобщо ел кабели и уреди стоиностите са 0 . На местата където има голям брой стига и до 400 V/m  .

Иначе над 40 започва да свети в червено .

Последна редакция: пн, 08 май 2023, 22:26 от ianiovski

# 757
  • Мнения: 3 997
Как се казва този уред за измерване на Електромагнитното поле

# 758
  • Мнения: 270
Как се казва този уред за измерване на Електромагнитното поле

https://www.aliexpress.com/item/4000046829979.html?spm=a2g0o.ord … 30.74e21802RZt2Va

# 759
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Не тук става на въпрос за местата където минават електрически кабели ,контакти , ел. ключове и т.н.  В средата на стаята или където няма изобщо ел кабели и уреди стоиностите са 0 . На местата където има голям брой стига и до 400 V/m  .
Иначе над 50 започва да свети в червено .
Най-добре е да опиташ, както е направила BettyBoop, да отидеш някъде без шумове и минимално количество електромагнитни вълни,  да видиш ефекта. Но по принцип, няма как в реалния живот да се изолираш от тези въздействия.
Гледах и аз такива уреди в интернет, има разни като цени, вероятно има разлика в чувствителността.
Аз спя на музика, много добре ми действа. Телефона го слагам в контакта, и гледам да е около метър и половина от главата ми. Като тази например:
https://youtu.be/YwJ0D1Zq67w

# 760
  • Мнения: 3 997
Да музиката за сън определено има ефект. Аз също си пускам на един стар телефон далеч от главата ми.
По повод Електромагнитното поле,преди време гледах един репортаж за един човек (може би е бил физик )не помня името му та той изобретил една конструкция във формата на пирамида и в нея влизаха хора с различни заболявания. Човекът казваше че е добре в домовете да има миниатюри на пирамиди особено около телевизора, фурни,телефони,може да се сложи под леглото но за няколко дни! Не постоянно да стои. Доказано е ,че пирамидата може да концентрира електромагнитната енергия.

# 761
# 762
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 793
Еха, за тези пари слушалките трябва да ти излекуват и тинитуса. Но точно тези, не са вече налични в емаг.
Аз съм раздвоена за това, дали да се носят слушалки изобщо, не се препоръчват за тинитуса. А особено безжичните, заради вълните, може би допълнително да вредят.
Есента бях с йога групата на няколко дневен ритрит, и един участник, който явно разбира от много неща, ме попита защо нося смарт часовник, като тези вълни са вредни. Мислила съм си го, ама е доста удобен, и има полезни функции. Например, показатели при спорт, мери продължителност и качество на съня, колко стъпки си минал за деня, и т.н. Много полезно, например, има функция Намери ми телефона, която спестява доста време, като се чудиш точно къде си го зарязал последно.
Но след като мислих още месец-два, накрая спрях да нося часовника. Не виждам някаква разлика да настъпи в състоянието ми, но се живеее и без тези функции. Чудя се все още, дали не се вманиачавам.
Не знам, нищо не разбирам от електровълни. Блутута, каквита са слушалките и часовника, трябва да е някаква друга технология според мен, но се чувствам абсолютно ненаясно по темата. Пак са някакви вълни сигурно, но еднакво вредни ли са, и изобщо колко са вредни?
Иначе има големи предаватели, използвани от мобилните оператори, за тях съм чела, че наистина влияят зле, аз виждам от балкона един на около сто или повече метра от къщи, надявам се, че не създава здравословни проблеми, но казва ли ти някой.

# 763
  • Мнения: 4 686
Ако трябва да изключа всички ел. уреди излъчващи вредни вълни не знам, дали единствено в някоя пещера ще има място без тях.
Вече почти няма домакинство без wi fi, по блокове и високи сгради антени на gsm оператори, и още и още.
Часовника сигурно няма да си сваля, слушалките и те са ми безжични и слушам на макс усилен звук. Разлика никаква не съм усетила с тях и без тях.
Лявото ухо продължава да пищи като за няколко глави 😁

# 764
  • Мнения: 2 667
В предишната си работа съм се "бутал" в доста силни електромагнитни полета(над 1,5 тесла). В един генератор стрелките на часовника ми се въртяха като в някой научно фантастичен филм.
Според мен чесовника е безобиден в това отношение.
Да се притесняваш за нещо си сигурно е доста по-вредно от облучването на часовника.

Общи условия

Активация на акаунт