Знае ли някой лек за ТИНИТУС (Шум в ушите) 3

  • 63 019
  • 984
  •   2
Отговори
# 885
  • Мнения: 4 033
Скоро ми попадна от страницата на шуслеровите соли тази комбинация, някой ако иска да пробва. За повече информация и начин на ползване пишете им във Фейсбук страница или в инстаграм, винаги отговарят.

# 886
  • Мнения: 4 831
Около 20 години вече съм така, с пищене в ушите (в лявото е по-силно). Има моменти когато съм настинала и започва да пищи по-силно, което на моменти ме дразни. Но не ми пречи. Е, доста съм оглушала, но какво да се прави 😁
Ако намеря време може да отида на невролог, макар да не съм убедена дали ще ми каже нещо ново.

# 887
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 804
Това почвам да разбирам и аз. Разбира се като чисто нов потърпевш съм максимално обсебен от проблема и съм прегледал вече десетки клипове и съм прочел доста статии. В Българските сайтове няма много информация, а нашите лекари не са обучени. Факт е, че традиционната медицина няма лек за това състояние, така че човек трябва да си помогне сам. Гледал съм главно видеа на английски и главно от САЩ. И техните доктори казват, че няма хапче за тая работа, защото то реално е симптом, а не е самото заболяване. Но виждам, че са разработили доста терапии, с които помагат на човек да живее с това състояние и да го игнорира тотално и също така ако има промяна да успее да се адаптира и отново да го игнорира. Виждам, че те смесват слухотерапия + психотерапия и по-точно когнитивно поведенческа психотерапия. За мен лично слухотерапията засега не е проработила с маскиращите розови или бели звуци, но природните звуци са ми по-любими.  Проблем на тези подходи е, че отнемат време и наистина човек може да се предаде, отчая, побърка и т.н. Казват , че може да отнеме до година и половина да свикнеш. Но ако ще си така 20-30-40 години... по-добре да се напънеш малко и да свикнеш.

Някой чувал ли е и пробвал ли е тоя чай Демир Бозан?

Може да проверите това видео за хората, които говорят английски:

https://www.youtube.com/watch?v=fVaac8TNoAs
Като минете УНГ, непременно отидете колкото може по-скоро на отоневролог. Всички отоневролози казват, защо не дойдохте веднага, тогава може да се направи нещо. Дали е така, не знам, аз отидох късно за пулсирането в ушите, защото чаках да мине от самосебе си. След около година обаче наистина пулсирането се загуби, сега вече се появява само за кратко и изчезва.
Но пък пищенето си го имам не знам от кога, откак се помня. С него съм свикнала, вечер обаче си пускам музика, не защото ми пречи шума, но ми е по-приятно, разсейва ме и заспивам по-лесно.
Отоневролог няма да препоръчвам, защото тези, при които съм ходила, само ме депресираха повече. Има и такива, които ти казват, че ще могат да ти помогнат, но обикновено само ти вземат парите. Влезте в Супердок и вижте какви отоневролози ще излезат, после потърсете мнения за всеки и се определете при кого да отидете. Така мисля че е по-добре, освен ако някой в темета няма препоръки за някого специално.
За видеото в ютюб, може да си го пуснете със субтитри на български, ако не говорите английски.

# 888
  • Мнения: 1
Здравейте,

С шум в ушите съм от 8 месеца. Минах стандартните лекари и изследвания, даже някой по 2 пъти, но причина за шума няма според тях. Първоначално имах намаление на  слуха, но той се възстанови, остана само шума.
Има ли някой тук който е пробвал терапия с мек лазер  (LLLT) за по-продължителен период от време? В София има такъм във ВМА. Във форума tinnitustalk има хора,които споделят за положителен ефект върху шума. Доколкото разбирам има и лазери за употреба вкъщи.Разбира се не става въпрос за пълно елиминиране на проблема, но за подобрение.

# 889
  • Мнения: 20
Здравейте,

С шум в ушите съм от 8 месеца. Минах стандартните лекари и изследвания, даже някой по 2 пъти, но причина за шума няма според тях. Първоначално имах намаление на  слуха, но той се възстанови, остана само шума.
Има ли някой тук който е пробвал терапия с мек лазер  (LLLT) за по-продължителен период от време? В София има такъм във ВМА. Във форума tinnitustalk има хора,които споделят за положителен ефект върху шума. Доколкото разбирам има и лазери за употреба вкъщи.Разбира се не става въпрос за пълно елиминиране на проблема, но за подобрение.

Според наличната информация в интернет клиничните изпитания с LLLT вече ги правят над 20 години и имат не повече от 50% успех. Не лекуват състоянието, а само намалят шума. Доколкото разбирам няма да ти направят тинитуса по-зле, така че може да пробваш. Пожелавам ти успех.
Аз лека, полека вече свикнах с пищенето и даже мога да спя без проблем. На мен лично доста ми помогнаха тия звукови терапии, има доста такива в YouTube. Моят тинитус е с честота между 5 и 8 херца, но има и видеа с бял шум, кафяв шум и какво ли още не. Ако си ги оставите на 3% сила на звука е достатъчно да стоят и да ви църкат. Не е задължително да е по цял ден, може по 2-3 минс, може и по 10-15. Важното е звукът да не ви напряга. Мозъкът ще свикне с шума и ще почнете по-лесно да го игнорирате или да му свикнете - така наречения habituation дето му викат американците.  Подходящи са за слаб и среден тинитус.

# 890
  • Мнения: 20
Здравейте, банда !
Днес бях на преглед при отоневролог по съвет на @Glikoza. Запазих си час при доктор Цветан Цветков, който преглежда в 5то ДКЦ във Варна. Прегледа ми рентгеновите снимки и видя шипове, и ми ги показа. Направи ми доплер и видя, че имам проблем с меките тъкани във врата заради шиповете. Направи ми и още едно изследване с ток, където ми пускаше едни леко неприятни импулси по ръцете и се видя, че сигналите към мозъка са с около 30% по-бавни и поради тези причини реално имам намален поток на кръвта, мозъкът го усеща това , почва да прави промени и съответно резултатът е шум в ушите. Реалното заболяване според него е шийна остехондроза. Няма да ви пиша тук какви лекарства ми е изписал, но ако някой държи нека да ме пита на лично, но в Марешки ми излезнаха 16лв. Смятам, че самолечението по пост във форум не е уместно. Каза ми какво да проверя в интернет, и това ще ви го споделя. За англоговрящите нека да проверят клиповете на dr. Mandell(или motivationaldoc) като потърсят neck exercises, how to stop tinnitus with your hands , how to quiet your brain with your hands.

За руско говорящите ще дам също два линка като първия е директна серия от упражнения и даже има звуков сигнал кога да спреш, кога да се обърнеш на другата страна и т.н.

https://www.youtube.com/watch?v=MR4Y4SuC3qk - д-р Шишонин

https://www.youtube.com/watch?v=DqAFqR4Xygs - д-р Антон Алексеев

Руските още не съм ги гледал целите, но английските съм ги виждал всичките и мога да кажа , че със сигурност упражненията помагат за отпускане на врата.
Ще изгубите 2-3 часа да гледате, но пък лесно ще разберете кое ви помага и кое не. Разбира се, консистентност му е майката. Не си мислете, че за една седмица или един месец ще ви мине. Със сигурност на вторичния преглед ще се допитам с доктора относно физиотерапия за врат. Разбрах, че в  гр. Девин и в гр. Баня има страхотни програми за физиотерапия, вкл. лековити минерални извори. Доколкото разбирам има как да се мине по здравна каса, но ще видим как ще стане след НГ.

Относно д-р Цветков мога да кажа само хубави неща. Изключително учтив и приятен човек е. Обяснява всичко и ако трябва повтаря, не повишава тон, не се нервира. Препоръчвам го с две ръце!!!

@Glikoza, много съм благодарен за съвета. Всичко най-добро ви пожелавам.
Относно свикването... наистина е хубаво човек да свикне, но е и хубаво да се знае какво е причинило шума и ако може да се лекува или да се поддържа, за да не стане по-зле. Примерно аз ако нищо не направя по въпроса след време е възможно да развия хипертония, която ще е фалшива, защото мозъкът си мисли, че няма достатъчен приток на кръв, а то реално не е така. Мое лично мнение - не е вярно, че не трябва да си "давате парите" за доктори и прегледи, вярно е, че симптомът шум в ушите няма да си замине само с хапове, защото не се лекува главната причина, а реално ---> симптома.

Успех на всички и весели празници Simple Smile

# 891
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 804
Здравейте, банда !
Днес бях на преглед при отоневролог по съвет на @Glikoza. Запазих си час при доктор Цветан Цветков, който преглежда в 5то ДКЦ във Варна. Прегледа ми рентгеновите снимки и видя шипове, и ми ги показа. Направи ми доплер и видя, че имам проблем с меките тъкани във врата заради шиповете. Направи ми и още едно изследване с ток, където ми пускаше едни леко неприятни импулси по ръцете и се видя, че сигналите към мозъка са с около 30% по-бавни и поради тези причини реално имам намален поток на кръвта, мозъкът го усеща това , почва да прави промени и съответно резултатът е шум в ушите. Реалното заболяване според него е шийна остехондроза. Няма да ви пиша тук какви лекарства ми е изписал, но ако някой държи нека да ме пита на лично, но в Марешки ми излезнаха 16лв. Смятам, че самолечението по пост във форум не е уместно. Каза ми какво да проверя в интернет, и това ще ви го споделя. За англоговрящите нека да проверят клиповете на dr. Mandell(или motivationaldoc) като потърсят neck exercises, how to stop tinnitus with your hands , how to quiet your brain with your hands.

За руско говорящите ще дам също два линка като първия е директна серия от упражнения и даже има звуков сигнал кога да спреш, кога да се обърнеш на другата страна и т.н.

https://www.youtube.com/watch?v=MR4Y4SuC3qk - д-р Шишонин

https://www.youtube.com/watch?v=DqAFqR4Xygs - д-р Антон Алексеев

Руските още не съм ги гледал целите, но английските съм ги виждал всичките и мога да кажа , че със сигурност упражненията помагат за отпускане на врата.
Ще изгубите 2-3 часа да гледате, но пък лесно ще разберете кое ви помага и кое не. Разбира се, консистентност му е майката. Не си мислете, че за една седмица или един месец ще ви мине. Със сигурност на вторичния преглед ще се допитам с доктора относно физиотерапия за врат. Разбрах, че в  гр. Девин и в гр. Баня има страхотни програми за физиотерапия, вкл. лековити минерални извори. Доколкото разбирам има как да се мине по здравна каса, но ще видим как ще стане след НГ.

Относно д-р Цветков мога да кажа само хубави неща. Изключително учтив и приятен човек е. Обяснява всичко и ако трябва повтаря, не повишава тон, не се нервира. Препоръчвам го с две ръце!!!

@Glikoza, много съм благодарен за съвета. Всичко най-добро ви пожелавам.
Относно свикването... наистина е хубаво човек да свикне, но е и хубаво да се знае какво е причинило шума и ако може да се лекува или да се поддържа, за да не стане по-зле. Примерно аз ако нищо не направя по въпроса след време е възможно да развия хипертония, която ще е фалшива, защото мозъкът си мисли, че няма достатъчен приток на кръв, а то реално не е така. Мое лично мнение - не е вярно, че не трябва да си "давате парите" за доктори и прегледи, вярно е, че симптомът шум в ушите няма да си замине само с хапове, защото не се лекува главната причина, а реално ---> симптома.

Успех на всички и весели празници Simple Smile
Благодаря за обратната връзка, много е важно да се споделя, какво се случва с лечението, и особено ако има някакви резултати. Попаднали сте на добър отоневролог, не всички са такива, дано да има резултат това което е препоръчал.
Аз също в началото доста се запалих по гимнастиката на Шишонин, правих това видео ежедневно няколко месеца, после той излезе с ново лечение, усъвършенстван комплекс упражнения, на основата на натрупания опит. Известно време се въртяха някакви пиратски копия в интернет, но той осъди разпространителите, и новият комплекс упражнения вече можеше само да се купи на флашка. Опитах се да направя поръчка, но да поръчаш от Русия - и това беше преди войната! - се оказа кауза пердута, и така прекратих тези упражнения.
В интернет има и много видеа с упражнения на английски, но гаранция няма, че помагат, а всички искат да се правят ежедневно и продължително.
В моя случай шумът също е от остеохондроза, имам такава диагноза от много години, бях на 26 години, когато ми направиха снимка на врата заради главоболие и ми я установиха.
Но си мисля че при мен шума нелечим, аз не съм реагирала навреме и вече състоянието е хронично. Преди няколко години ходих и в Американската клиника за гръбначни изкривявания, заради дискова херния на кръста, и този проблем във врата също го лекуваха, с разтягания, масажи. Имаше резултат, обаче за кратко, трябваше да се правят ежедневно упражнения по половин и ако може даже един час.
После започнах да правя йога, и това ми допадна най-много, но тя не е специално за врата, по-скоро за гръбнака и като цяло, действа много добре, но шумът няма как да мине вече очевидно.
Всеки трябва да намери за себе си някакво раздвижване, което да прави редовно, ако помага, добре, но вреда няма от тези неща.

# 892
  • Мнения: 15
Здравейте,да се включа и аз по темата.Имам шум в дясното ухо от около две години. Ходила съм на отоневролог два пъти.На аудиограма се установи леко намаляване на слуха във високите честоти.Беше ми изписан беневракс,който успах да пия две седмици,защото забременях и го спрях.Шумът си продължи през цялата бременност,да отбележа ,че го чувам само когато е напълно тихо,най-вече вечер,преди заспиване.Преди половин година ходих пак при същия отоневролог ,този път ми каза да направя Ямр, ако няма нищо да свиквам с шума и това е. Все още не съм направила ЯМР ,защото ме е много страх да не чуя някоя  страшна диагноза,защото отделно от тава страдам и от хипохондрия,всяко ходене на доктор и изследване е голям стрес за мен.Искам да попитам някои от вас имал ли е по-срашна диагноза свързана с този шум.Благодаря

# 893
  • Мнения: 20
Относно упражненията те наистина трябва да се правят много продължително. Тук не говоря за месец-два, а за половин година или повече, или за постоянно. Със сигурност трябва да ви станат част от живота, както е и самия тинитус. Тук не говорим за херния, прищипан нерв или нещо такова, защото знаете, че шиповете специално не се лекуват/махат и трябва да се поддържа човек.

# 894
  • София
  • Мнения: 1 309
Ето едни много лесни упражнения, които могат да се правят на стола в офиса. Поне аз така ги правя - вчера и днес стават два дена Grinning
Както се спомена, постоянството е най-важно - едва ли нещо, което сме съсипвали с години наред неправилна поза, може да се оправи с щракане с пръсти. При мен поне са повече от 10 години ползване на таблет и смартфон, комбинирано с дълъг и слаб врат. И тежка глава, пълна с много мозък, естествено Joy
https://www.youtube.com/watch?v=BJpc4b4f0So&list=PLT5m8aArvR1hYN … LKiYjEf-&index=72
В този канал има и други видеа и упражненията са доста лесни. Ключът е в постоянството.

# 895
  • Мнения: 20
Ето още един линк с упражненията на Шишонин като са добре описани на български език. Същите са като тези, които съм постнал по-горе. Ако наистина има по-нови и усъвършенствани би било добре да се сдобием с тях. Ако някой има познат руснак може да запита. Аз за съжаление нямам, но ще запитам мои приятели за техни руски познати.

https://kinezia.net/%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D … 0%B0%D1%82%D0%B0/

Напомням, че тези упражнения биха помогнали главно на хората, които имат проблем с шията. Ако причината за вашия тинитус е друга вероятно няма да ви помогнат толкова. Но в тази ера на зяпане на таблети, компютри, телефони и т.н. съм сигурен, че поне 50% от нас са изгърбени и тези упраженения ще са полезни на всеки даже и да не е болен от нещо. Аз два дни ги правя и такива неща се чуват от врата ми, че чак се присмях сам на себе си колко съм вдървен, а като по-млад доста спортувах Grinning Успех на всички!!

Последна редакция: ср, 22 ное 2023, 15:34 от mkoev

# 896
  • Мнения: 199
Здравейте! Жена съм на 23 години и имам постоянен шум в ушите направо в цялата глава от 25.06.2023г. Вече от почти 4 месеца. На 25.06 усетих че се разболявам, започнах да вдигам температура и имах гнойна ангина. Отидох на преглед и ми биха инжекция за температурата, защото беше много висока - дексофен и веднага започнах зинат 2х1 за 1 седмица. Към 16,17 ч бях на преглед и във 22 ч вечерта започнах да чувам някакви щурци, понеже живея близо до гората си помислих че чувам нещо отвън, но после осъзнах че това е шум в ушите направо в цялата ми глава. Първите дни страдах много и плаках и се измъчвах едвам заспивах вечер. Почистиха ми ушите с вакуум, понеже първо се предположи, че е от ушна кал събрана, но не беше.Приемала съм медрол милгама и ноотропил заедно, след това започнах да пия бетасерк близо 30.40 дни и тебокан също пих,нищо не ми помогна. След това реших да отида при Професор в Турция в една много хубава клиника, правиха ми тест за слуха всичко е наред правих си скенер всичко ми беше наред, правих си ЯМР всичко е наред, също така в турция ме питаха дали като спя нощем скърцам със зъби, защото можело и от това да е но не не скърцам, а този гаден изродски шум не спира и не спира дори и за 1 секунда. Нямам шипове, нямам високо кръвно, правих си всички изследвания от пълна кръвна картина до фолиева киселина витамин Д3 витамин Б12, цинк. Абсолютно всичко ми е наред всичко ми е в норма, а шума още е там вие какво мислите според вас ще ми спре ли някой ден?

Здравейте, заради тази тема, на която попаднах случайно, докато си правя рисърч на нещо в гугъл, си активирах отново акаунта, след години Simple Smile

Аз съм с дългогодишно пищене в ушите и намаление на слуха от около 10. Също и с алергична хрема.
Чак наскоро посетих алерголог, след като направих нещо подобно на алергична реакция първо от Ноотропил, после от Гинко Билоба, и накрая от Бакопа Морниери (билка с действие подобно на Гинко), или разбирайте от всички ноотропици, естествени или не. Бяха ми изписани от УНГ.
Та алерголога ме светна, че може би имам състояние, наречено "активация на мастоцити" или mast cell activation syndrome, при който, познайте, един от симптомите може да е пищене в ушите .
И да, вирусните инфекции и в частност ковид могат да го засилят (синдрома), и също консумирането на високохистаминови храни, като алкохол, ферментирали, сирене, домати, шоколад. Наблюдавайте се за реакции след такива храни. Може да се консултирате с алерголог и евентуално да изследвате хистамин. Алергичната реакция при този синдром е само опция.

Надявам се, че ви дадох нова гледна точка, за която аз прогледнах преди само седмици. Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 дек 2023, 15:29 от kremkaramel

# 897
  • София
  • Мнения: 1 309
Крем Карамел, ти имаш ли реакция към високо-хистаминовите храни? Например ядеш шоколад и ти потича носа?
Иначе има логика, защото като се запуши евстахиевата тръба, тинитусът е лесно обясним. Но доказване на MCAS е много трудно, особено ако няма изявени алергични и кожни проблеми.

# 898
  • Мнения: 199
Крем Карамел, ти имаш ли реакция към високо-хистаминовите храни? Например ядеш шоколад и ти потича носа?
Иначе има логика, защото като се запуши евстахиевата тръба, тинитусът е лесно обясним. Но доказване на MCAS е много трудно, особено ако няма изявени алергични и кожни проблеми.

Гастроентерологичните проблеми, от всякакъв тип, чувствителност от храни са също много добър показател. Аритмията и учестен пулс също. Рязко изпотяване.  Чести инфекции. Лесно кървене. А алергичните може да не са алергични всъщност, като повишен хистамин без повишени  IgE антитела.

Като ям повече шоколад, особено черен, ме боли глава. Като пия бира също, веднага до половин час. Носът ми потича от пушено, повече сирене, особено зряло, вино, фъстъци... Шоколадът и фъстъците всъщност не са високохистаминови, а освобождават хистамина от мастоцитие. Май се влошавам и от горещина през лятото и може би от доматите, които основно ям цяло лято... Проявявям чувствителност и към лекарства, към никел и т.н. Подобрявам се от вит.С, който е естествен антихистамин. Пищенето в ушите си е постоянно при мен от ... не знам кога, имам чувството, че откакто се помня. Имам и други признаци, но да не разводнявам Simple Smile

Към MCAS ме насочи алерголог, след вълни на топлина и зачервяване по кожата, придружени със сърбеж, които отминават за 15-20 минути. Четейки за това състояние намирам обяснение на всичко, което съм търсила за здравето си и за здравето на семейството си с години. Най-интересното и за мен доказателствено е, че на кръвните тестове нямам повишен IgE, а на кожния реагирах. При сестра ми е същото, а тя е с дългогодишни по-сериозни проблеми. Въобще това е много дълбока вода за изследване и търсене и за мен обяснява много неща.

Относно чуването, и баща ми, и дядо ми започнаха да имат проблеми със слуха около 40.  Тинитуса тука е само допълнение. Имат и другите признаци на MCAS. Дълго е, но това нещо е в семейството ми и обяснявя много неща. Направо получих просветление. Simple Smile Та затова реших да просветля и други, които се чудят. Има концентрация на мастоцити и в ушите, както и в очите, устата, кожата. На отвърстията (входовете) на тялото. И в сърдечно-съдовата система.

П.С. За пояснение, понеже виждам, че се дискутира, от години правя много неща за себе си, пия Вит.Д, метилиран Б комплекс, (в норма са ми), не ям боклуци, освен по изключение, винаги пия нещо противовъзпалително - Куркума, Омега 3, Спирулина, Ашваганда и т.н. Правима съм и правя източни двигателни практики, абе много неща съм пробвала, особено в последните 10 години.

Последна редакция: вт, 05 дек 2023, 12:04 от kremkaramel

# 899
  • Мнения: 4 831
Тези мастоцити повлияват ли се от нещо? Как би се отразило тяхното  намаляване на организма и шума/пищенето в ушите?
Имам чувството, че шума/пищенето са си до гроб и оправия нямат.
Аз съм свикнала с пищенето и по никакъв начин не ми пречи, но прогресивната загуба на слуха ме тревожи много.

Общи условия

Активация на акаунт