Растеж и грижа за Мигли

  • 11 381
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 412
Аз мисля, че концентрацията на биматопрост е доста повече в лекарствата, отколкото в серумите.

# 31
  • Мнения: 3 542
Ами аз по-горе писах, че вече месец ползвам такива капки с тази цел точно, още не виждам ефект но отнема повече време. в 90% от мазилата за мигли (които дават ефект) се съдържа съставката от капките за глаукома. Ако се ползват докато са в срок (1месец след отваряне) и се мажат само миглите не би трябвало да има проблем, освен евентуална сухота в окото ако попадне течност в окото. В дългосрочен план не знам как влияе, ще пиша по-натам и ще кача снимки преди/след.

Съжалявам, не съм чела внимателно явно. Дано има ефект!

А по колко пъти на ден слагате - в предписанията за самата болест пишат по веднъж, но ние нали за друго ги искаме, а и няма да слагаме на окото.
Та не е ли по-добре по 2-3 пъти дневно например да нанасяме?

Последна редакция: пн, 11 май 2020, 18:27 от Си*

# 32
  • Мнения: 844
Серумите също се нанасят по веднъж на ден, дори след постигане на ефекта нанасям веднъж на два-три дни. Не бих посмяла повече от веднъж на ден, защото повечето странични ефекти са детерминирани - с увеличаване на дозата се увеличава и вероятността и силата на проява на страничния ефект.

# 33
  • Мнения: 1 227
И аз слагам само вечер. Макар че на серума, който аз ползвах първоначално, който също беше с биматопрост, пишеше сутрин и вечер за 1 месец и после само месец... спомням си че тогава мазах мазах и първия месец никакъв ефект, втория също... и изведнъж все едно един ден се събудих с нови мигли. Много рязко дръпнаха, предполагам за около месец падат старите и тръгва растежа на новите и вече за 2-3 месеца са се обменили изцяло и после само поддръжка трябва.

# 34
  • Мнения: 559
Момичетата, които имат близки, прилагащи капки за глаукома - пробвали ли сте вие тези капки? Вредни ли са за неболедуващи от глаукома?  Ако се поставят само на миглите, не в самото око, разбира се.
Пробвах, да. Мазах 2 месеца, колкото даваха на капките след отваряне (не помня точно кои бяха). Странно, но ефект не видях, а от Ревиталаш ефектът се видя на първия месец. А за капките, специално гледах кои ползва майка ми, защото имат удивителен ефект върху миглите й, но тя е с глаукома и ги ползва от години.
От това си правя следните изводи: 1)Трябва да се ползват много по-дълго, няма да стане за месец-два; 2)Добавките, които слагат в серумите за мигли все пак имат значение явно; 3)Капките се капят в окото, което означава, че миглите се мажат с тях и от  вътре и отвън, ако мога така да се изразя, което също има значение
В заключение ще кажа, че водена от гузна съвест, че може би си вредя на очите, се консултирах с офталмолог...е няма такъв срам, дето брах, гледаше ме все едно съм малоумна (а беше жена, би трябвало да ги разбира тия наши женски простотии)...така ме нахрани, така ме наплаши как мога да си съсипя очите, че ми изби всякакви подобни мисли от главата. Тя отрича даже и серумите за мигли и твърди, че няма такова нещо като "безвредни" серуми. Всъщност ми каза, че всичко, което можем по миглите, запушва каналите и може да се стигне до фоликулит на миглите и от там до възпаление на окото, с последвало опадане на миглите. Та от капките за глаукома се отказах, там щетите могат да са много по-сериозни, но серуми ще си ползвам ПЪК!
ПС: Извинявам се за дългия пост, дано съм била полезна!

# 35
  • Мнения: 844
Ако я беше питала за изкуствени мигли, тогава още какво щяха да ти чуят ушите! От възпаления от лепилото, през сухота, заради неестествено дългите мигли..
Ясно е, че 90% от нещата, с които се клепаме не са натурални или полезни. Въпроса е да изберем по-малкото зло и да го разбираме, че да вземем мерки при нужда.

Последна редакция: вт, 12 май 2020, 10:40 от Vivru

# 36
  • Мнения: 1 091
Моя мъж слага по 2 пъти от капките ,сутрин и вечер.
Но за да подейства "страничния" ефект разрежа на мигли ,минават поне 2 години.

Единствения експеримент ,който съм правила с разтежа и гъстотата на миглите е мазане с масло от макадамия.
След една операция на горния клепач останах без мигли.
В продължение на 1 год. и половина тъкмо излизаха мигли ,после опадаха.
И след тази година и половина набрах смелост и започнах да минавам миглите първо с розова вода после с масло от макадамия и миглите ми изникнаха и станаха с добра гъстота /доколкото е възможно на оперираното око/.
Но за мен си беше презадоволително да се виждам с мигли.
А другото ми око беше с невероятни мигли от мазането.
Моите критерии са малко по-различни от вашите ,защото съм доволна ,че имам мигли.
Мислела съм да слагам изкуствени ,няма да ви казвам мнението на офталмолога.
Не съм лепила никога до сега изкуствени мигли и нямам такова намерение.
Когато ми се прииска малко по-хубави и гъсти мигли мажа с маслото и това е.

# 37
  • Мнения: 168
Здравейте, относно изкуствените мигли - стига да се поставят правилно, няма перманентни щети по естествените, изтъняват от лепилото, както и от спиралата, но ако се слагат подходящи удължители спрямо естествените мигли, както и залепени наистина косъм по косъм, а не се слепват - всичко е наред. При по-тежки удължители или слепвания се оказва влияние върху фоликула, съответно наистина може да има перманентни щети.

Аз си поставях мигли от 2014 септември до 2016 декември, после почивах 4 месеца, през които се мазах с Ревиталаш и ефекта беше видим още след 2 седмици, макар че доколкото помня се искаше месец, за да се види резултат. В последствие пак си сложих и ги носех от март 2017 до март 2020, и тъй като по време на карантината си бях предимно вкъщи и почти не съм се гримирала, миглите ми бяха станали много плътни и със спирала се получаваха много добре (аз имам сравнително гъсти и дълги мигли).
Сега ходя на работа и всеки ден слагам и махам спирала, което им се отразява, поизтъниха се. Виждам, че има момичета доволни от БониЛаш - за поставянето на нови удължители след предишната ми почивка от тях, отидох при момиче, което откровено не знае какво прави, тя ги слепи и само с едно поставяне ги увреди. Взех БониЛаш и го нанасях две седмици, за да ги възстановя, но не видях ефекта на Ревиталаш, не видях изобщо ефект всъщност, сега се замислям дали има наистина връзка с цикъла на миглите и заради това с единия да е имало видима разлика още на втората седмица, а с другия не Thinking

Иначе предвид това, че миглите са най-бързо сменящите се косми в човешкото тяло, не мисля, че има как да се задържи ефекта за постоянно. Те растат една определена дължина, генетично зададена, в последствие долната мигла избутва тази отгоре и каквото било било Grinning

Разказвали са ми за серуми с хормони от amazon/eBay, с които наистина се сгъстяват, но и там ефекта трае докато се използва продукта.

# 38
  • Мнения: 2
Да споделя и моя опит....
Слагах си мигли косъм по косъм от август 2019 до март 2020 година при една и съща козметичка и нямах проблеми, нито с алергия, нито със сухота на окото.....Но поради създалата се извънредна ситуация в страната, моята козметичка спря да работи. Аз, естествено реших, че съм "кифла" и не мога да ходя без мигли, затова отидох при друга козметичка. Резултат = блефароконюнктивит. Очите ми се възпалиха, подуха се, постоянно се белеше клепача....А и да не забравя, почти нямах мигли......За жена, която винаги е ходела гримирана, беше ужас.....Не можех да се гримира, понеже първо имах 5-6 рехави миглички и стоеше смешно като сложа спирала и второ дори и от предишната козметика, която съм ползвала отново се възпаляваха очите.
Отидох на очен лекар. Изписа ми тобрадекс капки и крем, за да излекуваме конюнктивита, че всяка сутрин се събуждах със слепнали клепачи от гурелите. След това се наложи да се мажа /всъщност все още се мажа/ със специален крем за възпалени клепачи - SVR Topialyse /чудесен е / и разбира се противоалергичен сироп. Смених козметиката с такава, която е за чуствителна кожа /в ДМ има серия на Alverde- Sensitive/, а за да си възстановя миглите почнах да пия хранителни добавки на Amway и всяка вечер се мажех с активатор на мигли на Евелин. Серума го използвах и като основа, преди спиралата. За 2 месеца миглите ми възвърнаха предишния си вид. Така, че препоръчвам с две ръце и активатора за мигли на Евелин и хранителните добавки на Amway.[/img]

# 39
  • Мнения: 559
Айлин, може ли линкове към съответните продукти, от които си доволна? Благодаря!

# 40
  • Мнения: 2
Айлин, може ли линкове към съответните продукти, от които си доволна? Благодаря!

https://miraonline.bg/index.php?route=product/product&product_id=3198 - серум за мигли. Използвам го вечер преди лягане и сутрин като основа, преди спиралата.

https://remedium.bg/svr-topialyse-palpebral-irritated-eyelids-an … chi-x15ml-74104/p - околоочен крем, за чуствителна кожа. След леченито на възпалението, кожата ми стана много суха, затова преди да се гримирам и вечер преди лягане хидратирам с този крем;

https://www.codecheck.info/kosmetik_koerperpflege/dekorative_kos … olume_Mascara.pro - това е спиралата, която използвам

https://www.google.com/search?q=%D0%B4%D0%BC+%D1%81%D0%BF%D0%B8% … ii=kFaCSIu8mZ4BPM - това е очната линия

https://www.amway.bg/product/100305,biotin-c-plyus-nutrilite#.Xwbb6CgzZPY - а това е хранителната добавка, която използвам за кожа, коса и нокти. Една опаковка стига за 3 месеца.

Незнам дали серума/активатора за мигли  или хранителната добавка ми помогна, но е факт, че се радвам отново на дълги мигли  Simple Smile

Дано съм била полезна Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 юли 2020, 12:00 от Айлин Бейнур 671592

# 41
  • Мнения: 559
Много благодаря! Активатора и добавката ще се пробват задължително! Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1
Аз лично не съм ползвала серум за мигли тъй като не ми се налагаше до преди месец, два, понеже аз извивам миглите си и те никога не са били на уау дължина, но тъй като видях в темата, за тази съставка "биматопрост" реших да запитам свои приятелки, които са ползвали серум без тази съставка и те ми препоръчаха два серума. Казаха, че са доволни. Другият е на the ordinary. Той е единствен.

Общи условия

Активация на акаунт