подсичане до кръв на бебе на 1 месец

  • 3 043
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 776
Ако са гъбички, всички тия препоръки за судокрем ще направят положението още по-зле,както и всеки друг крем на цинкова основа.

Което е потвърждение да не слушаш препоръки за кремове,а на дерматолог. Това, което няма да навреди е черен чай, може и смес лайка и невен. Никакви мазила,докато не се разбере какво е. И при лезии е вероятно да трябва лек кортикостероид, за да заздравее по бързо тъканта. Успех!

# 46
  • Мнения: 45
здравейте, чак сега смогвам да пиша, защото беше тежък ден. Бяхме на дерматолог и педиатър и ни изписаха дермокорт, което е отново от тези смесени мазила противогъбично, противовъзпалително и антибактериално. Бебето няма разстройство, просто са му много втечнени акитата и ака постоянно от това, че е на кърма. Баткото беше на смесено хранене, но с по-рядко кърмене и повече АМ и нямахме такива проблеми. Баткото също е с МНОГО нежна кожа, и двамата са много много бели, синеоки и баща им е постоянно с кожни проблеми и съм много разстревожена за дупето на бебо. Ако това ще е рецидив и редовно ще трябва д аползваме подобни мазила, това много натоварва организма на бебето.

Засега правим следното:
- при всяка смяна на памперс почистваме с мокро тампонче , промивка с тампонче, намазано със смрадлика, проветряваме 10тина минутки, слагаме кремче.
- веднъж дневно дермокорт
- сменяме памперса при всяко изакване/изпишкване.

Като зарастне какво да правим ? Да отказваме памперса не знам дали ще можем. Ние нямаме ютия и сме с двегодишно и не е безопасно за гладене, имхо. многоразови пеленки трябва да се дезинфекцират по някакъв начин, евентуално да ги изваряваме?
Ние с баткото сме още на памперс в интерес на истината ...Sad
Сменихме вида памперси, но мъжът ми не може да намери пустото либеро (пазарува той) в нашите магазини и сме с някакъв вид памперси на ДМ, които уж били естествени ?!...

Искам да споделя, че с баткото миналата година (дете на годинка) постоянно за щяло и нещяло му изписваха кортикостероидни лекарства за различни видове здравословни проблеми от различни специалисти. За пишлето, за проблеми при кашлица, за други кожни неща, за какво ли не в рамките на два месеца беше приемал три вида кортикостероиди. Сега много внимавам баткото да не приема лекарствени препарати ако не е абсолютно наложно.
За бебето също ми е доста важно да предотвратя повторна такава ситуация, защото и това не е безвредно. Не може постоянно да се маже с тези препарати Sad

Благодаря на всички за помощта!

# 47
  • Мнения: 16 871
Спокойно, ще се оправи. Продължавайте както досега, смрадликата помага! На Дм са хубави памперсите, ще се нормализират нещата.

# 48
  • Мнения: 45
дано! много благодаря за помощта и отделеното време на всички участници!

# 49
  • Мнения: 7 776
За многократните пелени има хубава тема тук във форума. Дезинфикцират се и се перат със специален препарат,тъй че никакъв проблем.

Следвай препоръките на дерматолога. Какво установи той в крайна сметка?

# 50
  • Мнения: 45
уф извинявам се, медикаментът е дактакорт, а не дермокорт ... Ами дерматологът на око (без изследвания) ни каза, че има инфекция и кандидоза (не знам дали едновременно с бактерии  и кандида? ). вътрешно нищо не ни е изписвано.
Ще видя и за тези многократни пелени. Не знам защо реших, че се гладят, както едно време.

# 51
  • Мнения: 7 776
Не, доста по-лесно е с тях вече. Зор е може би сушенето, ама ако имаш сушилня, свиркаш си.

Значи има гъбички детето. Обикновено е лесно разпознаваема кандидата ,не е нужно задължително изследване, ако специалистът е добър. Никакви цинкови мазила.
Мажи антимикотичното по изписаната схема. Защото иначе няма да се махнат гъбичките. Действат локално тия мазила,няма нищо страшно в ползването му.

За акането - така си акат кърмените бебета, спокойно.

# 52
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Крем Бепантен, като зарастне и пелени за чувствителна кожа 👍

# 53
  • Мнения: 45
момичета, вече сме почти напълно оздравели за два дена...много бързо се подобрихме, има още някакви дупчици, но ситуацията няма нищо общо с преди. Освен дактакорта слагаме зехтин и промиваме при всяка смяна със смрадлика и проветряваме много дупето. Притеснявам се даже да не го простудим това бебе с това голо дупе. Сега целта ни ще бъде да не допуснем отново подобна ситуация.
Благодаря още веднъж!

# 54
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Когато синът ми беше бебе си направих крем по тази рецепта:

http://purvite7.bg/domashen-mehlem-koyto-lekuva-vsichko/

Мажех го, само ако се зачерви. Никога не се е подсичал сериозно. Чаеното масло действа противогъбично.
Кремът е доста икономичен, после го ползвах при ожулвания, става и при порязване, пъпки и т.н
Цялото семейство го ползваме, раздавала съм и на приятелки и всички бяха възхитени.

# 55
  • Мнения: 8
Ние също имахме малък проблем с дупето, но не успя да се подсече, беше доста зачервен. Използваме памперс на Памперс, мажех го със судокрем и измивах дупето по 3-4 пъти на ден, докато се оправи. Иначе ползваме Биодерма (крем), след смяна на памперс, поне по 2-3 пъти на ден го намазвам, и не сме имали повече проблем. Иначе той е от бебетата,които акат обилно по веднъж-два пъти на всеки два дни, просто такъв му е режима, в началото му се чудех, но не е нервен при изхождане, нормално си му е,  и може би поради по-малкото стоене на ако на дупето, също има някакъв ефект.

# 56
  • Мнения: 7 776
Жената ви написа, че се касае за кандидоза и продължават да валят препоръки за цинкови кремове. Безумие! Изобщо не се дават ей така препоръки за козметики, защото нечие детско дупе ги понася. В случая и други подобни, дерматолог се произнася. Както на едни бепантен е помогнал, на други не е, важи за всички останали препоръки за конкретни марки. Еле пък всеки ден след смяна на памперс да се маже...

# 57
  • Мнения: 1 501
Сменете марката памперси. А Судокрем не Ви препоръчвам в ниаккъв случай, при това положение, подсичане до кръв. Той съдържа цинк и изсушава кожата изключително много. Може да изпитва още повече болка детето. По-добре бепантен или тридерм, и честа смяна на памперса, смяна на марката пелени, без мокри кърпи и не смесвайте много видовете кремове. Пробвайте да смените и измивния препарат. Както и праха за пране.

# 58
  • Мнения: 8 949
Аз също съм на мнение, че това прекалено често миене е влошило проблема.
Струва ми се, че почистването с мокри кърпички е по-щадящо за нежната бебешка кожа. Защото дори и да миеш с чиста вода, после трябва да подсушиш и това непрестанно триене с каквато и да е било материя....

Кремът, приготвен в аптека, е просто чудотворен. Препоръчвам го с две ръце! Проучете къде във вашия град може да ви го приготвят и смело поръчвайте. Няма да имате никакъв  проблем.

От другите кремове само Бе-пантен е сравнително добър.

Общи условия

Активация на акаунт