подсичане до кръв на бебе на 1 месец

  • 3 042
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте, от 10тина дена сме с подсичане, което уж се подобрява и пак идва. Пооправихме го, държейки бебето без памперс върху пеленки. Но почнахме ли с памперсите отново се влоши и днес подсичането е до кръв. Памперсите ги сменяме минимум 10тина пъти на ден. Бебето е на кърма и няма обособен режим на хранене, ака и пишка нонстоп (както и яде). При всяко сменяне на памперса измиваме дупето с водичка и слагаме джинджира алба и/или бочко. Сапуни или мокри кърпи не ползваме. Чета за крем, който се прави по аптеките, някакъв мазен. Някой има ли идея какъв е този крем? Памперсите ни са ни "Памперс". Дали да минем на други? Чета добри неща за Либеро. Притеснявам се и за алергии, но понеже неносенето на памперс го подобри, се надявам да не е от това...

# 1
  • София
  • Мнения: 79
Опитайте да смените марката на памперсите с  някоя друга ,има богато разнообразие.Вземете и Судокрем намажете бебенцето.

# 2
  • Мнения: 16 871
Миите го със смрадлика. За жалост и мъничко за седящи бани. Слагайте компреси със смрадлика и отгоре може памперс, но честа смяна. Или миете дупето и оставяте открито, после с марличка и смрадлика пак минавате и така и така. Много помага, моят син така му мия дупето. Антисептична пудричка може да ползвате. Но вземете спешни мерки. Внимавайте с кремчетата, не съм сигурна дали всички стават за случая.

# 3
  • Мнения: 2 560
Сменете памперсите.  Марката " Памперс " е пълна с химикали. Моят син се изприщва от нея. Потърсете възможно най- изчестен състав, без хлор, латекс  и тн. Успех, дано се оправи бързо бебчето🌻

# 4
  • Мнения: 9 520
има един уникален, направо вълшебен крем, който го бъркат в аптеките, но за съжаление му изгубих рецептата. направиха ми го в една аптека на ул. "Кирил и Методий", даже аптекарката си записа рецептата. друг вариант е с едно лилаво мазило, което пак се бърка в аптеките, но трябва личният лекар да го предпише все пак.

# 5
  • Мнения: 46 508
При нас подсичането се оказа от честото миене. Когато родих се бях зарекла да не докосвам мокри кърпи и карахме само на миене при всяка смяна. След консултация с педиатъра, съветът беше да сведем миенето до веднъж на ден, през другото време мокри кърпи.
Мина за няколко дни и повече никога не се е подсичала. Понякога си мислим, че правим добро, а се оказва обратното...
Освен мокри кърпи, сега има и различни варианти като почистващо олио и мляко + пресован памук, изберете най-удобният за вас.

П.П. За крем ползвахме един на Чико и Бейби тан, но това беше преди повече от 15 г. и едва ли са актуални.

# 6
  • Мнения: 1 015
Моето бебе от изписването беше подсечено и около месец се борихме. Беше с памперси Памперс премиум. Сменихме ги, миех с вода, хубаво подсушаване, честа смяна на памперса, оставяне да диша без памперс, мажех с памучно тампонче с отвара от смрадлика и редувах мазане с един английски крем като Судокрем и павловича мас. Пробвах и бочко,здраве,бепантен и мустела, но от тях нямаше резултат при вече подсечено дупе. Като започна да намалява оставях и да е ненамазано понякога да почине. И моето бебе е само на кърма, не съм променяла храненето.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 865
При нас се случи само веднъж. Акушерката, която идваше вкъщи, ми каза да я мия с черен чай. Не съм го пробвала, не съм го чувала, незнам дали действа, можеш да попиташ вашият педи ако искаш. Иначе при нас помогна кремът на Галафарм. Имам повече от 10 приятелки,които го ползват. Страшно доволна съм, пробвай го.

# 8
  • Мнения: 221
И децата ми се подсичаха често, а едното е с много суха кожа. Мазала съм с този крем, направен в аптеката, лекар го изписа. Може би имате предвид него:

# 9
  • Мнения: 2 352
При моите деца действа Бепантен. Друго не ми се е налагало да ползвам. Пробвайте да смените памперсите.

# 10
  • Мнения: 9 520
И децата ми се подсичаха често, а едното е с много суха кожа. Мазала съм с този крем, направен в аптеката, лекар го изписа. Може би имате предвид него:
Скрит текст:

последната съставка каква е? беше преди години, не помня. напомня като състав, но имаше и нещо противогъбично май.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 16:41 от Не се сърди, човече

# 11
  • Мнения: 2 458
Препоръчвам Ви, ако до няколко дни не мине от взетите от вас мерки, да заведете бебето на лекар, може да са се получили гъбички. При моето, когато беше на месец стана така и му изписаха Клотримазол и Бепантен, като ги редувахме. Ползвах мокри кърпички Waterwipes и памперси Либеро и Пуфис Сензитив, тези на Памперс наистина са пълни с химикали и даже миришат на такива.

# 12
  • Мнения: 2 461
Дъщеря ми е с чувствителна кожа. Ползваме памперс премиум, судокрем и мокри кърпички Бебо. И всичко е наред.

# 13
  • Мнения: 2 560
Мисля, че и на Бочко са горе- долу ок откъм състав, но не съм сигурна.

# 14
  • Мнения: 1 030
Памперси Премиум кер, джинджира  актив 1-2 на ден и крем бепантен.

Общи условия

Активация на акаунт