МОНОДИЕТА - тема 20

  • 63 334
  • 743
  •   2
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 275
Мерси, Dez.
Интересът ми беше за мозъка как стои въороса.
С най-голям кеф бих изпратила кростренажора в мазето и извадила от там сборниците по висша математика и шахматната дъска, но беше твърде хубаво за да е вярно.
"мозъкът гори много калории , особено при решаване на тежки математически задачи и непредвидени шахматни ходове , но не разчитайте на него да отслабнете"
За физическо изразходване на енергия имам представа как може да се определи, но как се определя кой мозък колко енергия изразходва?

# 316
  • Мнения: 10 011
Брои се физическият енергоразход.
Не можем да компенсираме с мозъчна дейност, колкото и да ни се иска.

# 317
  • Мнения: 7 737
ох, и аз съм чувала, че мозъчната дейност е по-изморителна.... ама не и при мен...
работи ми кето+фаст+малко храна (т.е намалени калории)
и социалният живот и алкохола най- ми пречат на отслабването

моно микс фаст ще правя, тенкю sun Laughing Mr. Green
ВЧ+ОМАД
казах 'хау' (по dezi Simple Smile )

# 318
  • Мнения: 10 011
Мозъчната дейност е изтощаваща, но за съжаление не гори нищо. Само ни смазва от умора, и умираме от глад защото има сигнал, че сме се изпотрошили от копаене на нивата. А то....
Няма справедливост на този свят.

Утре започвам. Ще се снимам и измеря за "преди" и "след".  Даже навих приятелка, да видим дали ще се отметне и измъкне по терлици.

# 319
  • Мнения: 2 275
Нито има справедливост, нито човешкото тяло спазва природните закокони, има си някакви свои.
Като се опитвах да "натъпча" в главите на млади хора, че мозъка трябва да се тренира точно така , както и тялото , направих връзка тренировка-енергия-калории и от там тръгна интереса ми.
https://m.24zdrave.bg/Article/8260180
Както казах: моно-ВМНВ-фаст от днес
Варени яйца на закуска и немска супа с праз и кайма за обяд. Без вечеря.
Това 2-3 дни до изчерпване на супата.

# 320
  • Мнения: 7 737
от статията
Цитат
Според британски експерти, мозъкът на хора, които мислят по-бавно, за разлика от тези с пъргав ум, при тестове за памет и концентрация  изразходва много повече енергия.

хахаха, ясно що не горя мозъчни калории, аз бавно не мога да мисля Laughing Laughing Laughing

успех, девойки 🌺🍀
от утре съм с вас

# 321
  • Мнения: 4 344
Като ви чета и аз се запалих,че историята не помни по-трагично положение.
И аз от утре,днес съм в издънка..
На кое моно ще сте?

# 322
  • Мнения: 7 737
аз на ВЧ, но картофите ше са един ден, другият ще е фаст, на плодовете ще съм на домати или яйца
и при мен е зле - не ям много, а трупам тлъсто, не знам от зимата ли е или от емоционален дискомфорт

# 323
  • Мнения: 4 344
И аз от март съм от депресия в друга...Всичко постигнато ,не само,че го затрих,но и още трупнах...
Зеленчуците на какво ги караш,Херц?

# 324
  • Мнения: 2 275
Не съм Херц, но мога да дам идея за тиквата. Минава и за плод и за зеленчук, полезна за бъбреци и черен дроб. Пълна с полезни неща. С канела и куркума. Може и картофен ден да замести и е нещо по сезона.
Сезонни са също праз, алабаш, червено цвекло , целина или някаква ряпа. Различни видове зеле има.

# 325
  • Мнения: 7 737
зелена салата, кисели краставички без захар имам, моркови мисля да пекна на тостера за сандвичи...
репи и целина не опитва наше величество, а цвекло го мързи да стърже Simple Smile

# 326
  • Мнения: 4 582
Цвеклото го накълцва чопъра (Делимано) за 3 пулс завъртания Grinning и се мие лесно.

# 327
  • Мнения: 362
От този понеделник започна На Ваня Червенкова... За момента ми е доста добре и си хапвам добре,не чувствам глад.
И някак усещам промяна макар и за 4 дни. Корема ми май е една идея по прибрам,а не подут като бременна хлебарка😂🤣🤦

# 328
  • Мнения: 9 475
Здравейте, момичета! Как са кантарите? Искам да споделя, че вече почти година задържам успешно килограмите. Ям и доста забранени храни, де ама гледам да направя един фаст в месеца поне. За сватбата стигнах заветните 63 кг, преди месец обаче се оказахме в 14 дневна карантина и качих едни 3. Не се забелязват, но аз знам, че са там. Мисля да дойда при вас за две врътки ВЧ.

# 329
  • Мнения: 2 275
Отчитам успешно ВМНВХ, приличен фаст и провалено моно.
Моят стомах реши, че прехода от мезете-бира към супа е много брутален, а и подсъзнанието ми беше загрижено за една прошарена сланинка с черен пипер в хладилника ( а ако влезе крадец и я изяде?).
Беше ми по-важно фаста и вмнвх.
Ще го оставя (стомаха) да "узрее" за по-подходящо моно/фаст.
Ще ви наблюдавам. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт