МОНОДИЕТА - тема 20

  • 63 582
  • 743
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 10 013
Привет!
Започнах "фалшива" ВЧ вчера, с първи ден ориз, вместо картофи.
Снимах се, взех си мерки със шивашкия метър, записах в Ексел таблицата.
Днес нямам никакъв апетит, чак се притесних да не е нещо съмнително и Ковидно.....Не ядох нищо, в паузата за обяд тичах 15км навън. После кафе, и вода, вода, вода. Апетит 0. Rolling Eyes

Ще използвам момента за фаст, и ще ям утре. Такова нещо никога, никога не ми се е случвало, та ще го документирам.
Утре съм на печено пиле. Two Hearts Умирам за него, ще е лесно.

Белла Донна, браво за задържаното! Дано и аз да успея.

# 331
  • Мнения: 2 275
Dez, басмати ли?
Нали е по-леко (и по-приятно) от картофите?
Какви времена дойдоха да "рекламирам" ориза,  който не обичам и да пренебрегвам любимите ми в едни далечни времена картофи.
На мен ми беше успешен вчера деня с 20 часов фаст и....супата, но няма да обявявам "моно".

# 332
  • Мнения: 7 757
мина ден едно -картофи
днес фаст или пак картофи
нямам кантар, нямам и метър, ще меря по копчето и огледалото

идвай, Бела, идвай
много ме вдъхновяват хората с воля

# 333
  • Мнения: 10 013
Dez, басмати ли?
Нали е по-леко (и по-приятно) от картофите?
Какви времена дойдоха да "рекламирам" ориза,  който не обичам и да пренебрегвам любимите ми в едни далечни времена картофи.
На мен ми беше успешен вчера деня с 20 часов фаст и....супата, но няма да обявявам "моно".

Първото ми хранене беше любимия ми тайски жасминов ориз, единствения който харесвам. Купувам го във виетнамските магазини.
Вечерята беше басмати, и беше ужасен. Мисля, че нещо не в ред при пакетирането, или съхраняването в магазините, има вкус на кал и блато. Мега гаден. Купих го от Лидл.

Картофите за мен са много интересно ядене, защото ги ям само на моно. Огромно изключение са, и за това са ми много вкусни (с орегано и червен пипер, варени.)
По празниците този път не докоснах руската салата. Миналата година през носа ми излезе.

# 334
  • Мнения: 2 275
Мда. Бил е некачествен.
Басмати означава "кралица на парфюма" и е в една категория с жасмина. Интересен е заради среден гликемичен индекс, палео.
Не съм опитвала ориз жасмин и ме заинтересува. Все ме е страх да не подмина нещо хубаво за ядене.
Допълвам
И двата ароматни, басматите с лешников аромат, тай с цветен (жасминов). Не видях ГИ на тай, но дават басмати с най нисък. Е, има и див ориз с по-нисък ГИ, но то и не е съвсем ориз.

Последна редакция: сб, 09 яну 2021, 10:13 от tania6

# 335
  • Мнения: 7 757
втори картофен, не можа да е фаст, много е студено навън
ядох на обяд и както става всеки път - дрънна ме гликемията
та тъй, моното ще е без въглехидрати, плодовете стават яйца, КМ ще е скир и кефир

# 336
  • Мнения: 24
Мацки на втори картофен съм да се подкрепяме заедно 😍 преди 4 години свалих 12-13 килограма с ВЧ смятам пак да го постигна😇

# 337
  • Мнения: 10 013
Мацки на втори картофен съм да се подкрепяме заедно 😍 преди 4 години свалих 12-13 килограма с ВЧ смятам пак да го постигна😇
Браво, много си свалила! За колко врътки го постигна?

# 338
  • Мнения: 6 334
Аз съм на трети (първи пилешки) ден. Simple Smile)) За първи път правя тази диета.
По принцип доста трудно свалям, но сега имам да сваля няколко кг, качени през последните 6 месеца, след като няколко години поддържах стабилно тегло, така че се надявам да стане. Rolling Eyes

# 339
  • Мнения: 7 757
втори пилешки съм аз
нищо не свалям, но след 2те коледнии преяждащи седмици, поне спрях да ям много,

# 340
  • Мнения: 24
Dez не помня със сигурност но си беше доста дълго преживяване със доста прегрешения и прекъсвания от ноемви до април общо всичко,но тогава бях по малка и страшно надъхана,а сега...😕

# 341
  • Мнения: 362
Днес ми е 9 на ВЧ. Първи плодов ден,някак ми е леко но и гладно.
Има разлика в тялото. Поприбира се от тук от там.
Ядосах се,че не успях да се измеря правилно,кантара ме подлъгва дава ми различни кг.

# 342
  • Мнения: 24
Днес ми е 9 на ВЧ. Първи плодов ден,някак ми е леко но и гладно.
Има разлика в тялото. Поприбира се от тук от там.
Ядосах се,че не успях да се измеря правилно,кантара ме подлъгва дава ми различни кг.
Кантара винаги лъже! В кухнята ми дава 74 в спалнята 72 🤭 наистина сериозно го казвам така е следете по дрехите си най-добре..аз малко прецаквам работите въпраки че съм на втори пилешки ден..не ми се мисли до края,че и повторението 🤔

# 343
  • Мнения: 6 334
Споделете какво и колко ядете. Няма прецизни указания в първия пост на темата и реших, че сигурно може малко да се нагажда по усет.
Аз за себе си мога да кажа дотук:
1 и 2 ден замених с ориз, което видях от Дез и слава богу, че можеше и да не я почна изобщо диетата с тези картофи.
Изяждах по 300 гр (в сурово състояние) ориз на ден. Първо довърших една отворена опаковка интегрален ориз, а след това минах изцяло на червен ориз. Ядях го сварен и подправен със зехтин и без друго. Вие позволявате ли си зехтин?
2 и 3 ден ядох пиле на грил, като и на два пъти си пекох аз бутчета. Не съм яла само сухи гърди.
Днес съм първи ден на салати и изкарах на суров спанак и малко чери доматчета. Отново си овкусявам и със зехтин.
Вие по-стриктно ли карате?
А този аспирин, дето пише да се пие сутрин? Thinking Аз не го пия. Каква е идеята?

# 344
  • Мнения: 10 013
Моето "фалшиво" моно стана толкова либерално, че въобще не прилича на моно, и си мълча.
Два плодови обаче искам да направя утре и в петък.
Аспирин и аз не пия, странно ми се видя.

Общи условия

Активация на акаунт