Историята на Джули- Кошмарът в действителност-СТОП на домашното насилие

  • 9 683
  • 263
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 260
Ами няма да коментирам нищо от покъртителната история. Само ще те посъветвам да си намериш адвокат за всеки случай ако се наложи да водиш дела за родителски права.

# 76
  • Paris, France
  • Мнения: 14 135
Ами няма да коментирам нищо от покъртителната история. Само ще те посъветвам да си намериш адвокат за всеки случай ако се наложи да водиш дела за родителски права.

В първия пост Джоли е обяснила, че са се развели фиктивно през 2018г. След като той е отишъл да живее основно в България, родителската грижа е вероятно предоставена на Джули за да може да получава помощи в Англия, а и защото бащата иска да чати с мацки, не да гледа дечуря. Не мисля, че би тръгнал да се съди с нея наново за промяна на режима.

# 77
  • Мнения: 6 198
"Джули даваше всичко, за да е с X. Скара се с родителите си, противопостави се на хората, които умираха и умират за нея и им казваше „ Оставете ме да си счупя главата”. "

В крайна сметка резултата е постигнат. Какво повече трябва да се каже тук?
Разбирам, че трябва да съчувстваме на жертвите на насилие, но нека да не забравяме, че в повечето случаи са жертви на собствената си глупост и слабоволие.
Историята е типична, безумна връзка, розовите очила, пренебрегване мнението на всички, и натворяване на една камара глупости. Еми няма как да стане друг резултата.
И накрая почивката в Боровец, след признаването на връзката с другия е върха на безумието.
Дано поне авторката спре до тук, защото не са малко случаите, в които жени тръгват отново с насилника, щото нали той ще/се е промени/променил. И така отново във филма...

# 78
  • Мнения: 7 006
"Джули даваше всичко, за да е с X. Скара се с родителите си, противопостави се на хората, които умираха и умират за нея и им казваше „ Оставете ме да си счупя главата”. "

В крайна сметка резултата е постигнат. Какво повече трябва да се каже тук?
Трябваше дружно да въхнем и ахнем и да я потупаме по рамото колко е смела,като не забравим и съжалително да поклатим глави,"Да мила,колко много си изтърпяла,този простак какво ти е причинил,браво,ти си героиня!"
Да,ама не..Аз се отвратих повече от"упоритата любов"на авторката,отколкото от простотията на мъжа и.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 36 727
Боже, горките й родители... Какво ли са преживели, гледайки как детето им се закопава само, а после и внуците.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 21:29 от HighSpeed

# 80
  • Мнения: 1 011

winni, за бившия - залагам, че е българин. Да в заведе и трепе на Боровец, транспортна фирма за БГ, седи в България, след децата легнал на помощи.

Нямам нерви да се връщам към тирадата, за да проверя, но така си помислих. Българите във Великобритания капсулират ли се, че да приема за даденост, че се е хванала с българин? А такива боклуци има навсякъде. В Англия има трето и четвърто поколение, които си живеят на помощи - чисти англичани, въпреки манталитета като на нашите цигани. Може тези "бизнес идеи" да си ги е наумил заради репутацията на страната ни, т.е. че далавери не биха се получили при него, но при нас има достатъчно корупция.

# 81
  • Мнения: 7 006
От коментарите съвсем нагледно поне личи защо жертвите си мълчат. Осъждане и хули, тя е виновна, яд ме е на нея... Weary
Мога да съжаля и подкрепя жена,която е претърпяла домашно насилие.Но ме отращават жените. които търпят насилие и не подкрепям по никакъв начин тази им търпимост.
Нали ти е ясна разликата между "претърпях" и "търпя"..
Разбира се,пречупено през темпоралния фактор,авторката също вече е "претърпяла" насилието,но когато процесът на претърпяване отнема месеци или още по-зле, години,това вече е търпимост
.Не мога да съчувствам по никакъв начин,нито да изпитвам каквата и да било емпатия към хора, които проявяват такава висока доза на търпимост към насилието.

# 82
  • Paris, France
  • Мнения: 14 135
Скрит текст:

winni, за бившия - залагам, че е българин. Да в заведе и трепе на Боровец, транспортна фирма за БГ, седи в България, след децата легнал на помощи.

Нямам нерви да се връщам към тирадата, за да проверя, но така си помислих. Българите във Великобритания капсулират ли се, че да приема за даденост, че се е хванала с българин? А такива боклуци има навсякъде. В Англия има трето и четвърто поколение, които си живеят на помощи - чисти англичани, въпреки манталитета като на нашите цигани. Може тези "бизнес идеи" да си ги е наумил заради репутацията на страната ни, т.е. че далавери не биха се получили при него, но при нас има достатъчно корупция.

Някои българи се капсулират, други не чак толкова. Ако о двамата са българи, определено контактуват и търсят други българи и контактуват с не българи основно по принуда - на работа, в магазина.

Тея, дето живеят от няколко века на помощи не се женят, а само правят бебета и майката се пише самотна майка, а те се водят отделно и чат чат им се налага да работят. Има и женени, но да рядкост.

Едва ли студентка е хлътнала по местен социален субект - те са простаци, не могат да се изразяват добре, даже не изглеждат добре. Съмнява ме, че ще идат да и помогнат с местене на багаж.

Преди 30г само 6 милиона британци имаха паспорти, а понеже нямаха лични карти можеха да пътуват в чужбина само с паспорт. Съмнявам се социален да е толкова отворен, че сам да емигрира в България.

Тя отива там есента на 2011, сгаджосват се през април 2012. Мисля, че я е треснала носталгията. Допуснала е връзката да се развие бързо без да е успяла да си създаде собствен живот и нейни си контакти.

Момичето е наивно и не се е сблъсквало със семейни или парични проблеми дотогава, а и както писа е гледана в саксия.

# 83
  • София
  • Мнения: 38 662
Кога те удари за пръв път?

# 84
  • Мнения: 7 006
Цитат
Винаги се е обръщала към брат му, който я защитаваше и и беше упора. Винаги са се опитвали да го променят и да го отучат от посягане, но това така и не стана.
Сега може и да каже,че първия шамар е бил след раждането на второто дете,но..Винаги си е винаги,каквото и да си говорим.

# 85
  • Мнения: 8
Джули, защо със Z не сте заедно? Като сте влюбени, каква е пречката?

А кой каза че не сме? Точно че толкова време сме заедно. И не стои безучастно както повечето казват. Целта на това което съм написала е ковто чувствам. А не да има роман за живота ми. Опитах се на кратко да разкажа своята остория която беше 6 години близо. Приемам всички коментари, защото това е свободно пространство да изказваме свое мнение. Не трябва на това което не сме съгласни да се караме а просто всеки да казва мнението си.

# 86
  • Мнения: 3 186
Дай поне някакво обяснение защо търпя?  Защо го имаше за нормално?

# 87
  • Мнения: 7 406
Много нескопосан опит за разказ. Да живееш във Великобритания и да търпиш домашен тормоз е съвсем непростимо. Допуснала си много грешки и не си се поучила от очевидното.

# 88
  • София
  • Мнения: 38 662
И пак - кога те удари за пръв път?

# 89
  • Мнения: 7 006
И пак - кога те удари за пръв път?

Има ли значение,като няма смисъл?

Общи условия

Активация на акаунт