Историята на Джули- Кошмарът в действителност-СТОП на домашното насилие

  • 9 685
  • 263
  •   1
Отговори
# 60
  • Paris, France
  • Мнения: 14 138
Абе, някак... Баща ѝ се хванал нощем да работи, човек поне на 50, за да може денем да ѝ помага с децата, тя ходи по любов с разни през това време, докато дядото гледа внуците.

......след което си разказва любовните приключения на БНД и след поредния побой запрашва към Боровец с насилника и със спестеното от английските социални помощи си неамат стая в хотел, вила, където яде още кютек докато баща и бачка като откачен и и гледа децата. Идилия.


И малко въпроси - като мъж би ли заживял с такава жена, би ли имал доверие, че не се среща с други зад гърба ти (все пак е ходила с тебе докато е била с бившия), би ли имал дете с нея, би ли останал без деца ако тя не иска други?
Ами въобще не съм съгласен, говорим за конкретен случай, а не по-принцип. Жена която е била мачкана е видяла мъж, с който може да си говори да споделя, който е бил нейният спасителен остров. Тази жена, ако е имала нормална връзка, с нормален мъж, съм сигурен, че никога нямаше да има човек Z в живота и.

Абсурдно е от този случай, някой да си прави изводи, че едва ли не тази жена можела утре да постъпи така и със мъжа Z   Rolling Eyes

Вярвам, че дори ще са много щастливи със Z, дори и фактора за неговите чувства да са породени и от съжаление, защото и това също се случва, описано е в психологията.

Съжалението не е добра база за връзка.

Z бил спасителен остров, дошла подкрепа и от България, баща и, и пак яла кютек. Че то цял боен отряд не може да я спаси от самата себе си.

Доста такива жени съм видяла, точно е Англия. Никоя не се кротна с някой Z. Рано или късно намират друг насилник. Такива жени са наивни и карат на wishful thinking, Drama. Повечето от тях намират сто извинения за насилника и защо не могат да го напуснат.

Не съм видяла държава, която да прави повече за бити и насилвани жени от Англия. Настаняване на таен адрес, пари, помощи, жилище, безлихвена помощ или заем за обзавеждане, помощник при болно дете, преводач ако не знаят добре езика, адвокат, аборти, транспорт от и до болници и всичко това безплатно. Обаче и там има заклани патки.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 18:04 от Nevena Virolan

# 61
  • София
  • Мнения: 35 209
Момичето не мога да обвиня, ама баща ѝ бих заплюла в лицето.
Като да не е чувал и виждал преди това. Да, да.

# 62
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мда, винаги жертвата е виновна, нищо ново.
Не виждам някой да казва, че тя е виновна, че той я биел. Нейната отговорност е за нейните действия.
Когато ти изкривят и смачкат личността до степен сам да не се познаваш, нямаш смелост за никакви действия. Достатъчно е само да видиш как тормозераторът прави физиономия, за да минеш в режим оправдания и стъпване по яйчени черупки. Оттам нататък именно това го подхранва, за да се развихри съвсем.

Не съм видяла държава, която да прави повече за бити и насилвани жени от Англия. Настаняване на таен адрес, пари, помощи, жилище, безлихвена помощ или заем за обзавеждане, помощник при болно дете, преводач ако не знаят добре езика, адвокат, аборти, транспорт от и до болници и всичко това безплатно. Обаче и там има заклани патки.
Е, тук пък си имаме "щом е станало, значи си го е заслужила" - това и от полицейски органи, и от обществото. Имаме си и едни ограничителни заповеди, които никой не следи и няма гаранция, че тя няма да бъде причакана някъде и пребита или убита, както се случи с Елена. За изброените от теб луксове няма да споменавам, защото ги няма. Има само едни изисквания към потърпевшите от такива изроди - що търпя, що седя, що не си тръгна, сама си си виновна.

# 63
  • Мнения: 1 011
Момичето не мога да обвиня, ама баща ѝ бих заплюла в лицето.
Като да не е чувал и виждал преди това. Да, да.

Сега се замислям дали няма връзка това, че бившият е англичанин, а не българин. Някои хора изпитват непонятно за мен преклонение пред всеки чужденец, особено от Западна Европа.

# 64
  • Мнения: 3 186
От коментарите съвсем нагледно поне личи защо жертвите си мълчат. Осъждане и хули, тя е виновна, яд ме е на нея... Weary

# 65
  • Мнения: 866
Не може да се търси вина във жертвите, може единствено да се коментира дали са действали адекватно. Но, за да действат адекватно има много фактори, като -  характер, възпитание, влияние на насилника, които насилници могат дори да пречупят самосъзнанието на жертвата, буквално тя да изгуби представа за това, кое е нормално и кое не. Фактора страх, не на последно място. Други фактори, като не споделяне на проблемите с родителите, което е и част от възпитанието.

То няма какво да дискутира дали авторката е реагирала адекватно, то това е пределно ясно, че не е !
Лично за мен и мъжа Z е бил много безучастен, братът на насилника с който авторката е споделяла и той нищо не е направил. По-трудно се приема случаите в които вече е имало брутално физическо насили, НО без жертвата да се обади веднага в полицията. Това престъпно и заради самите деца, когато жертвата има деца, тя е длъжна да ги защити и да извади от тази опасна среда и при първото насилие и юмрук в главата, първото нещо е да се обадите в полицията.

Дано ако четат други жени в това положение, а със сигурност ще има и такива щом няколко хиляди четат тези теми. Дано тези жени си направят изводите, аз за това ги пиша тези неща, за да може те да не преживяват този ужас, като на Джули ! Neutral Face

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 17:42 от Stallion001

# 66
  • Мнения: 6 172
Е, тя като се е запънала на касата на вратата, баща ѝ какво да прави - да я метне на рамо освен. Сама си го каза това, както ѝ че и по-рано се е опитал човека, ама .. греда. Колкото тия типове като този се провокират от всичко, толкова и жертвите им се запинят. Някаква люшканица страшна. Ни наливане на акъл, ни нищо не помага.

# 67
  • INFJ
  • Мнения: 9 422
Аз пък искам да питам защо ви се струва толкова страшно да кажете "АЗ нося отговорност за себе си в този живот." ?

"Жертвите" не се обработват от някакъв си, който срещат и прекарват няколко месеца/години с тях. Те са си обработени за такива още от най-ранно детство.

# 68
  • Мнения: 673
- що търпя, що седя, що не си тръгна
От това горе не следва това долу

А жертвите мълчат по други причини, сигурна съм, не защото ги обвиняват. А примерно - защото семейството е било против връзката и против раждането на деца от този човек и се е оказало, че са прави. Или мълчат, защото трябва да вземат решения, да предприемат действия, които не им се искат съвсем (Обичам моята любима Великобритания или нещо от този род беше израза).
А и тя не е съвсем мълчала - споделяла е с този З, който дори я е карал да стои с мъжа си...

# 69
  • София
  • Мнения: 35 209
Момичето не мога да обвиня, ама баща ѝ бих заплюла в лицето.
Като да не е чувал и виждал преди това. Да, да.

Сега се замислям дали няма връзка това, че бившият е англичанин, а не българин. Някои хора изпитват непонятно за мен преклонение пред всеки чужденец, особено от Западна Европа.
Не останах с впечатление, че е чужденец.

# 70
  • Мнения: 6 172
Аз пък искам да питам защо ви се струва толкова страшно да кажете "АЗ нося отговорност за себе си в този живот." ?
Много по-лесно е да бъдеш жертва и да ти съчувстват на глупостта. Всеки носи лична отговорност за живота си, а също и за децата си. Не го оценяват.

# 71
  • Paris, France
  • Мнения: 14 138
От коментарите съвсем нагледно поне личи защо жертвите си мълчат. Осъждане и хули, тя е виновна, яд ме е на нея... Weary

Не мисля, че е виновна, но мисля, че не е разбрала достатъчно бързо с какъв си има работа, не е гледала собственото си доволство, не се е информирала (брошури има при всяко джипи, акушерките посещават е дома и питат, интернет), стояла е инертна и е опитвала да скърпи положението с пъдари, баща и, брата, приятели в държава, в която институциите работят. За отдушник си хванала любовник, който я съветвал да седи с мъжа си.

Шапка и свалям, че разказа историята си и се надявам това да помогне на жени е подобно положение.

winni, за бившия - залагам, че е българин. Да в заведе и трепе на Боровец, транспортна фирма за БГ, седи в България, след децата легнал на помощи.

# 72
  • Мнения: 18 333
Джули, защо със Z не сте заедно? Като сте влюбени, каква е пречката?

# 73
  • Мнения: 6 172
Аз разбирам да направиш компромис, дори няколко, когато си млада, зелена и наивна. Защото това е семейния модел, всички го очакват от теб и "какво ще кажат хората", НО появи ли се дете, не две, едно!, компромиси вече не трябва да се допускат. Ама мъж да е, от кал да е. Като цяло на тези момичета трябва да се промени мисленето с обожествяването на мъжете и приоритизирането им. Подлагат децата на изпитания, защото бил добър баща?!?! Как може да се зове някой така, след като блъска и крошира майка им? Или седи и чака на социални помощи. И после, нямало предпоставки .. е, как да е нямало?!

# 74
  • Мнения: 7 006
Не знам за другите,аз съм меко казано отвратена,но съвсем не от Х..Отдаавна съм приела факта,че всякакви човекопобни щъкат по тая земя..
Обаче,скодоумието с което си родила и второ дете е покъртително и защо за Бога,пожелаваш на всяка жена да "намери   сили като теб",усещаш ли се колко е тъпо?Тта ти не си намерила сили да се разделиш,а едва не те е убил и са те разделили други хора с него..
Егати..

Само се питам,ако не бе "намерила" човека З,сега щеше ли така да говориш за "смелостта" с която си си тръгнала или щеше да има и бебе № 3?



Всички жертви търсят причината в себе си.
Ами ако си жертва на перманентно насилие и си над 18,също така,изключваме болни,неравностойни и т.н.,та ,ако си здрав,прав индивид,върху когото системно се упражнява тормоз,вината си в теб самия.
Завчера го писах в някоя тема,пак ще го напиша

Ако те наранят/обидят веднъж,срам за отсрещната страна
Ако това се повтори,срамът е и за двама ви
Ако това се потрети,срамът вече остава само за теб.

Тангото " жертва и насилник" се играе от двама .
Само не разбирам деца защо правят,та и те да се учат на същия танц..

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 18:50 от Какво?

Общи условия

Активация на акаунт