Историята на Джули- Кошмарът в действителност-СТОП на домашното насилие

  • 9 655
  • 263
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 186
Синът ми беше много палав като малък и постоянно скачаше върху мене, хвърляше тежки предмети където му падне. Джипито ми видя синините и ме прати на психолог с него. Психоложката пита кога и как се държи, с деца, с други хора. Зная, че са питали съседка дали наистина синините са от синковеца и също дали мъжа ми наистина го няма (както съм казала)..

Сега ми става мило, защото е флегматичен тийн, който почти не излиза от стаята.
Чудесно са направили хората, че са се поинтересували. Тука и със свещ да търсим такова отношение, няма да намерим.

От безхаберие страдаме ние. Никъв шанс 1984 г. да ни се случи.

Последна редакция: сб, 29 фев 2020, 20:43 от tainichka

# 256
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Е, ако джипито види синини не пита ли откъде са, от кога, пие ли човека аспирин, какво яде? Не праща ли на изследвания? Помня, че ходих до лаборатория с бая дълъг списък и после пих Б12, ако не се лъжа, но може и да е било друго и ми казаха да намаля драстично чесън, джинджифил, рибеното масло, индийска храна.

# 257
  • Мнения: 3 186
Не знам, може вече да са инструктирани да питат за синини.

Мисълта ми е, че за подигравка сме ние, а не чуждите общества.

# 258
  • Мнения: 553
Това ли е актуалната тема за емоционалния манипулатор?
Ако да, значи скоро ще я затворят и нея.

# 259
  • Мнения: 7 006
Това ли е актуалната тема за емоционалния манипулатор?
Ако да, значи скоро ще я затворят и нея.
Тц.Тая е за физическото насилие

# 260
  • Мнения: 6 134
Понеже мойте лапета се бият много и малкия особено е редовно със синини, и джипи-то пита, и от градината всеки път питат. Аз съм ги предопредил и двамата, че ако продължават да се бият, ще дойдат социалните да ги вземат и това им действа малко възпиращо. Но не винаги. Добре че не сме Норвегия, до сега щяхме да сме забравили как изглеждат.

# 261
  • Paris, France
  • Мнения: 14 025
Не знам, може вече да са инструктирани да питат за синини.

Мисълта ми е, че за подигравка сме ние, а не чуждите общества.

Никъде не е идеално.

Доскоро обществото в България беше силно патриархално и семейно, хората живееха де с баба, де със свекъри или имаха семейство наблизо и жените можеха да разчитат на роднините - тези на мъжете им и техните.

На село е трудно да пребие зверски жена си. Ако е пиян, роднините му го спират, ако се карат има арбитраж. Неговите собствени роднини не биха допуснали жената, която е и работна ръка у дома, на двора, на полето, да бъде инвалидизиран или негодна за работа с дни.

Сега е различно. Хората се местят често, не познават никого на новото място, родителите им са далече. Ето, наскоро бяха убити две жени. Едната прибрала мухльо, който искал тя да му прехвърли апартамента си, купен от баща и, че и дете му родила. Другата прибрала някакъв пришълец от друг град, а родителите и живеели в Австрия. Дали щяха да бъдат насилвани и убити ако на етажа, в съседния апартамент, живееха бащите им, техни братя, братовчеди? Братя и братовчеди тези момичета вероятно нямат.

Дъщеря на приятелка на баба ми се оказа на улицата. Мъжът, с когото живееше я изгони, защото тя крещеше и беше леко луда. Баща и беше вече починал, а синът и не е добре с главата. Дядо ми и негов приятел отидоха да и изнесат багажа, 7 етажа без асансьор, а племенницата и и аз, тогава на 10-12 години го нареждахме в колата и после качвахме сами 2 етажа до апартамента на майка и. Ами ако беше сама?

# 262
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Основното нещо,което момичетата трябва да знаят е,че абсолютно никой няма право да им посяга.
Каквото и да са направили.Дори и да са виновни.
А посегне ли някой-куфарчето и кой от къде е.

# 263
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Джули, радвам се, че си се отървала! Добър пример си! Браво за смелостта да споделиш тук! Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт