Историята на Джули- Кошмарът в действителност-СТОП на домашното насилие

  • 9 636
  • 263
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 011
Значи казваш мнението на жертвата не трябва да се взема предвид и да се действа както в случаите с деца в риск, т.е. соц. служби трябва да "отнемат" жената от семейството и при съмнение за тормоз, без значение иска или не. Звучи готино нали, един вид да въведем някакъв шериат, където жената не може да отговаря за себе си, а това трябва да го правят държавни институции. Току що затрихме 200 години борба за равенство и еманципация, баси такова нещо не очаквах да прочета точно в женски форум Simple Smile
Искам да кажа, че ако ти си бил подлаган много време на тормоз, психически и всякакъв, накрая като те пребият и ти или друг повика полиция, тя като те пита бит ли си, при положение, че вижда, че си пребит, и ти като отречеш, да не ти повярват, а да влязат и да видят и разследват. Защото тоя, който те е пребил, може да стои зад вратата и да ти се заканва, че ще ти пререже гърлото, ако кажеш, че те е пребил. Що не се поинтересувате малко от тия неща, преди да говорите? В случая няма затриване на нищо, а вземане на решение, което в немалко случаи може да се окаже от полза за пребитата/ия. Най-малкото следващия път от пребита да не бъде убита.
Защото много от тия, на които им харесва според обществото, крият и се връщат именно от страх. Ама това ти и Какво няма да го разберете.

И тази тирада пак не дава отговор на въпроса какво да направи това общество, освен на практика да отвлече жертвата. Като толкова разбирате от проблема, започнете да действате, съберете се групичка от съмишленици и помагайте, а после споделете резултатите. Тук няколко човека разказаха как са се опитвали да помогнат, но накрая те са излезли виновни и са си навлекли проблеми, защото жертвите се връщали при насилниците и са ги защитавали.

# 241
  • Мнения: 7 006
Значи казваш мнението на жертвата не трябва да се взема предвид и да се действа както в случаите с деца в риск, т.е. соц. служби трябва да "отнемат" жената от семейството и при съмнение за тормоз, без значение иска или не. Звучи готино нали, един вид да въведем някакъв шериат, където жената не може да отговаря за себе си, а това трябва да го правят държавни институции. Току що затрихме 200 години борба за равенство и еманципация, баси такова нещо не очаквах да прочета точно в женски форум Simple Smile
Искам да кажа, че ако ти си бил подлаган много време на тормоз, психически и всякакъв, накрая като те пребият и ти или друг повика полиция, тя като те пита бит ли си, при положение, че вижда, че си пребит, и ти като отречеш, да не ти повярват, а да влязат и да видят и разследват. Защото тоя, който те е пребил, може да стои зад вратата и да ти се заканва, че ще ти пререже гърлото, ако кажеш, че те е пребил. Що не се поинтересувате малко от тия неща, преди да говорите? В случая няма затриване на нищо, а вземане на решение, което в немалко случаи може да се окаже от полза за пребитата/ия. Най-малкото следващия път от пребита да не бъде убита.
Защото много от тия, на които им харесва според обществото, крият и се връщат именно от страх. Ама това ти и Какво няма да го разберете.

Ооооо,разбирам,разбирам и то префектно!
Авторката от ужас и страх е взела,че си е завъдила любовник,и пак от ужас и страх е взела,че гордо се е похвалила на мъжа си..Joy

Самоцитирам се,знам,че ти няма да разбереш,но за протокола,щото не ми е приятно да изопачаваш казаното и да вееш сополи как,обезателно трябва се съчувства на абсолютно всеки ,който потърпевш на насилие


Да търпиш години наред насилие в бяла държава с адекватни закони и да го причиниш на всичките си близки,да търпят ведно с теб,да бъдат свидетели на твоята "изпепеляваща" любов,е толкова цинично и егоистично,че удря дъното.А опитите всичко това се маскира под наименованието "жертва" са изключително грозни,защото има и истински жертви,които ако имат избор,не биха търпели,но нямат,и биват държани насила,заключвани,връзвани..



Ми не,,не трябва да се съчувства на общо основания.Съчувстваш на хора претърпели,или такива които нямат възможност да получат съдействие.А не на такива които си търпят тормоза и за утеха междувремнно си въдят любовници.Бляк..И да много добре разбирам ситуацията със изпадането в ступор от ужас,но тук в тази тема, ситуацията не е така.Там нещата са изключително деликатни,защото понякога наистина близките,един вид също трябва да упражнят насилие,върху и без това насилваната личност.Коренно различен случай от този който е предмет на темата.
Абе от какъв зор някой ще си прави кефа да го бият,а аз вместо да си блъскам главата с моите си проблеми,ще хабя енергия да се чудя как да му развалям рахата?

# 242
  • Мнения: 6 032
Искам да кажа, че ако ти си бил подлаган много време на тормоз, психически и всякакъв, накрая като те пребият и ти или друг повика полиция, тя като те пита бит ли си, при положение, че вижда, че си пребит, и ти като отречеш, да не ти повярват, а да влязат и да видят и разследват. Защото тоя, който те е пребил, може да стои зад вратата и да ти се заканва, че ще ти пререже гърлото, ако кажеш, че те е пребил. Що не се поинтересувате малко от тия неща, преди да говорите? В случая няма затриване на нищо, а вземане на решение, което в немалко случаи може да се окаже от полза за пребитата/ия. Най-малкото следващия път от пребита да не бъде убита.
Защото много от тия, на които им харесва според обществото, крият и се връщат именно от страх. Ама това ти и Какво няма да го разберете.

От страх или от глупост се връщат? Авторката на темата от страх ли остава с него и му ражда деца, защо не избяга след първия шамар и продължаващите скандали?
Какво можеха да направят родителите и, другите хора около нея, институциите в "нормалната" държава Англия, и Господ ако щете, та да не се стига до бруталните побоища?
Какво можех аз да направя за моята приятелка от поста ми преди няколко страници, та да не излезе от онази връзка като пълна развалина след 4 години надежди, че нещата ще се оправят?
Тогава не намерих отговор, не намирам и сега. Не можеш да спреш някой, решил сам да си троши главата.

# 243
  • Мнения: 7 006
Не,има и хора които развиват сериозни психически проблеми и действително не вярват,че могат да получат помощ,живеят в кошмар и ужас,че ще ги намерят,убият,ще пострадат близките..Много сериозни и тежки случаи има,при които жертвата наситина е в ступор и става неспсобна на адекавтни преценки.
Но,повечето търпят поради съвсем тривиални причини като "голяма любов" или страх,че не могат да си плащат тока..

# 244
  • Мнения: 6 131
Не можеш да спреш някой, решил сам да си троши главата.
Не можеш, така е. И аз досега си мълчах, но години наред съм била в такава ситуация - кой ли не говори, кой ли не помага и не, и не. Накрая всички са виновни, как така се месят където не им е работата .. класика в жанра, както го описаха и другите. Е, все още не мога да разбера защо. Какво беше това въобще - любов ли, пристрастеност ли ... какво? Хич не мога да смеля подобна психика, аз съм просто на другия бряг.
Тези, които напират и си мислят, че ще променят нещо и те са ми ясни, съвсем човешко е да окажеш помощ, но още по-ясно е, че в такава стена не са се блъскали.

# 245
  • Мнения: 7 006
Пристрастеност.
Аз си имам своя теория за това,ама не и е тук мястото,че е с яко езотеричен уклон,засяга ефирните ни тела(които според езотериката сформират психиката)

# 246
  • Мнения: 861
Леле, честно....ти си малоумна. Заклевам се. Не ти прочетох докрай простотиите, нито коментарите по темата, а няма и нужда. Абсолютно ти казвам, че си заслужаваш всичко, което ти се е случило. Не е лесно да си тъп, а  и не е безболезнено.

# 247
  • Мнения: 5 300
Леле, честно....ти си малоумна. Заклевам се. Не ти прочетох докрай простотиите, нито коментарите по темата, а няма и нужда. Абсолютно ти казвам, че си заслужаваш всичко, което ти се е случило. Не е лесно да си тъп, а  и не е безболезнено.
Ето този пост удари дъното.

# 248
  • Мнения: 6 032
"Цитат на: La Sombra в пт, 28 фев 2020, 15:48
Искам да кажа, че ако ти си бил подлаган много време на тормоз, психически и всякакъв, накрая като те пребият и ти или друг повика полиция, тя като те пита бит ли си, при положение, че вижда, че си пребит, и ти като отречеш, да не ти повярват, а да влязат и да видят и разследват. Защото тоя, който те е пребил, може да стои зад вратата и да ти се заканва, че ще ти пререже гърлото, ако кажеш, че те е пребил."

Представям си следната ситуация- жената се подхлъзва в банята да речем,  и си цепва устната или носа. Така де има хубава синина по лицето. Бдителна съседка веднага уведомява съответните органи за съмненията си за тормоз, идват социалните с полиция и отвеждат жената (щото нали не трябва да обръщат внимание на обясненията и за синините) в кризисния център, който всъщност е с решетки, следват разпити, обяснения, психолозии. Чиновници и евентуално съд трябва да решат дали да пуснат на свобода жената или да я държат против волята и, за да я предпазят, като цялата процедура предвид тромавостта на системата отнема месец, два...
Готино, а? Звучи като роман на Оруел, ама нищо чудно и до там да стигнем...

# 249
  • Мнения: 1 011
"Цитат на: La Sombra в пт, 28 фев 2020, 15:48
Искам да кажа, че ако ти си бил подлаган много време на тормоз, психически и всякакъв, накрая като те пребият и ти или друг повика полиция, тя като те пита бит ли си, при положение, че вижда, че си пребит, и ти като отречеш, да не ти повярват, а да влязат и да видят и разследват. Защото тоя, който те е пребил, може да стои зад вратата и да ти се заканва, че ще ти пререже гърлото, ако кажеш, че те е пребил."

Представям си следната ситуация- жената се подхлъзва в банята да речем,  и си цепва устната или носа. Така де има хубава синина по лицето. Бдителна съседка веднага уведомява съответните органи за съмненията си за тормоз, идват социалните с полиция и отвеждат жената (щото нали не трябва да обръщат внимание на обясненията и за синините) в кризисния център, който всъщност е с решетки, следват разпити, обяснения, психолозии. Чиновници и евентуално съд трябва да решат дали да пуснат на свобода жената или да я държат против волята и, за да я предпазят, като цялата процедура предвид тромавостта на системата отнема месец, два...
Готино, а? Звучи като роман на Оруел, ама нищо чудно и до там да стигнем...

Като изключително непохватен човек винаги съм се притеснявала от това. Е, не че ще ме отведат социални или нещо подобно, а че някой ще реши, че съм жертва на насилие и ще почне да ми се бърка в живота и да ми досажда.

# 250
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Синът ми беше много палав като малък и постоянно скачаше върху мене, хвърляше тежки предмети където му падне. Джипито ми видя синините и ме прати на психолог с него. Психоложката пита кога и как се държи, с деца, с други хора. Зная, че са питали съседка дали наистина синините са от синковеца и също дали мъжа ми наистина го няма (както съм казала)..

Сега ми става мило, защото е флегматичен тийн, който почти не излиза от стаята.

# 251
  • Мнения: 861
Леле, честно....ти си малоумна. Заклевам се. Не ти прочетох докрай простотиите, нито коментарите по темата, а няма и нужда. Абсолютно ти казвам, че си заслужаваш всичко, което ти се е случило. Не е лесно да си тъп, а  и не е безболезнено.
Ето този пост удари дъното.
Не не, бъркаш - тази авторка удари дъното.

# 252
  • Мнения: 7 006
Ама то,че темата удари дъното,удари го,ама ние пък за какво да го ровим тва дъно?Да видим какво има под него ли?
Няма смисъл от обидни думи..

# 253
  • Мнения: 861
Съвсем сериозно, не я четох, просто толкова ми стана противно от половината първи пост, а и от начинът, по който беше написан в 3 лице. Толкова мазохизъм, толкова простотия, толкова безотговорност към себе си, децата си и т.н. А е имала обещаващо бъдеще и явно подкрепящо семейство. Което не изключва факта да си тъп като гъбено семе и да не го осъзнаваш.

# 254
  • INFJ
  • Мнения: 9 132
Не е задължително да си тъп, за да търпиш нещо такова. Пълно е с хора, които са изключително интелигентни, но имат дълбоки емоционални проблеми, които не им позволяват да се справят с елементарни (според другите) ситуации.

Общи условия

Активация на акаунт