Историята на Джули- Кошмарът в действителност-СТОП на домашното насилие

  • 9 709
  • 263
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 181
О, и другото съществено което забелязвам обикновено при подобен род драми - провокирането. Значи той е профи ревнивец, знае го отлично жертвата, но същевременно си изпява всичко мотамо - с кой се вижда, кой ѝ държи ръката, кой в леглото се намърдал ... Не конкретно, по принцип. Е, как да не хванеш да я набиеш после?! Съжалявам за обидчивите. Но с такива откачени типове трябва да се пипа с кадифена ръкавица, со кротце, со благо, а не с роги напред. И после той ме преби. Ами, няма да те потупа по рамото.

# 46
  • Paris, France
  • Мнения: 14 324
за непукисти са всички намесени вкл. и хваления Z, който за нищо не става .... Е, не мога.
Тя може да си има много хубав живот с него, без тормоз, но е факт, че е доста страхлив мъж и на мен ми е трудно да повярвам как нищо не е направил, а само и е говорил успокоителни думи ! Neutral Face

Е, тя и първия път е мислела същото. Едва ли щеше да роди 2 деца ако не мислеше, че ще останат заедно.

Кое те кара да си мислиш, че Z примира от желание да заживее с майка и двете и ремаркета от насилник, да преживява опити на бащата да си вижда децата, евентуално насилие? Едно е да я изслушва и почуква, друго да поеме отговорност и да живее с нея.

И малко въпроси - като мъж би ли заживял с такава жена, би ли имал доверие, че не се среща с други зад гърба ти (все пак е ходила с тебе докато е била с бившия), би ли имал дете с нея, би ли останал без деца ако тя не иска други?

# 47
  • Мнения: 19 247
Абе, някак... Баща ѝ се хванал нощем да работи, човек поне на 50, за да може денем да ѝ помага с децата, тя ходи по любов с разни през това време, докато дядото гледа внуците.

# 48
  • Мнения: X
Никакви изводи не си е направила авторката, това е най-кофтито в тази история...

# 49
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
О, и другото съществено което забелязвам обикновено при подобен род драми - провокирането. Значи той е профи ревнивец, знае го отлично жертвата, но същевременно си изпява всичко мотамо - с кой се вижда, кой ѝ държи ръката, кой в леглото се намърдал ... Не конкретно, по принцип. Е, как да не хванеш да я набиеш после?! Съжалявам за обидчивите. Но с такива откачени типове трябва да се пипа с кадифена ръкавица, со кротце, со благо, а не с роги напред. И после той ме преби. Ами, няма да те потупа по рамото.
Тия всичко ги провокира. И да не каже това, ще се хване примерно защо погледнала тоя или оня и пак ще прилага насилие. По тая логика и той е провокирал нея с разните му там, и тя ли да му набие крошетата? Можеше, ако го беше смачкала овреме, както той е направил. Не можете да разберете, че не се почва веднага с тормоза и боя и това е. А за поведението на такива като тоя, докато се стигне до всяването на страх и ужас в потърпевшата от него, има цяла наука. Ако беше толкоз лесно, нямаше да има толкова жени в това положение.

# 50
  • Мнения: 681
А за поведението на такива като тоя, докато се стигне до всяването на страх и ужас в потърпевшата от него, има цяла наука. Ако беше толкоз лесно, нямаше да има толкова жени в това положение.
Джули никъде не пише, че я е било страх. Дори отива с него на почивка САМИ и тя стои всичките дни с него докато той я пребива. Със сигурност не я е било страх, за да тръгне с него от Великобритания на Боровец, за да стоплят отношенията си. Нещо друго има, но нека тя сама да се запита какво е и да си направи разбор, за да не излиза, че другите й внушават вина.

# 51
  • София
  • Мнения: 35 324
Събрал си багаж и документи, мяташ му новината за любовника, пребива те и после по него да си скрепявате отношенията.
Нещо изпускам лично аз, за вас не знам.

# 52
  • Мнения: 866

И малко въпроси - като мъж би ли заживял с такава жена, би ли имал доверие, че не се среща с други зад гърба ти (все пак е ходила с тебе докато е била с бившия), би ли имал дете с нея, би ли останал без деца ако тя не иска други?
Ами въобще не съм съгласен, говорим за конкретен случай, а не по-принцип. Жена която е била мачкана е видяла мъж, с който може да си говори да споделя, който е бил нейният спасителен остров. Тази жена, ако е имала нормална връзка, с нормален мъж, съм сигурен, че никога нямаше да има човек Z в живота и.

Абсурдно е от този случай, някой да си прави изводи, че едва ли не тази жена можела утре да постъпи така и със мъжа Z   Rolling Eyes

Вярвам, че дори ще са много щастливи със Z, дори и фактора за неговите чувства да са породени и от съжаление и емпатия, защото и това също се случва, описано е в психологията.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 17:20 от Stallion001

# 53
  • INFJ
  • Мнения: 9 506
Събрал си багаж и документи, мяташ му новината за любовника, пребива те и после по него да си скрепявате отношенията.
Нещо изпускам лично аз, за вас не знам.
Изпускаш любовта към драмата и ролята на жертва. Целият разказ е написан в такъв стил.
Вярно е, че тези неща се случват на определен тип жени и не всяка жена може да е в такова положение. Затова моят съвет към авторката е да се вгледа в себе си и да помисли каква е нейната отговорност в цялата ситуация. Той е ясен.

# 54
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Дали я е било страх или не, си знае само тя. А не ти ли минава през ума, че точно от страх или подобни причини може да е отишла? За да не последват други проблеми? В такива връзки винаги потърпевшият си наляга парцалите и прави каквото и да е, само и само да не стане пак проблем от нищото. И винаги той се смята за виновен, защото това е част от тактиката на такива като мъжа й.
Ето ви пресен пример - пребитата тия дни жена (оказа се, че била мъчително пребита, не застреляна), защо не си е взела нещата и да си тръгне, ами е чакала да я убият? И, разбира се, тя е виновна за случилото се. Щото той бил ревнив ...

# 55
  • София
  • Мнения: 35 324
Не, ама документи и багаж в ръце говорят за крайно решение. Плюс да му изплюеш в лицето изневярата за отмъщение. И после....

# 56
  • Мнения: 21 676
Мда, винаги жертвата е виновна, нищо ново.

Толкова много се говори по тези проблеми, и пак една и съща плоча се върти.

# 57
  • Мнения: 681
Мда, винаги жертвата е виновна, нищо ново.
Не виждам някой да казва, че тя е виновна, че той я биел. Нейната отговорност е за нейните действия.

# 58
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 463
Да така е,но то психиката е така устроена на жертвата-Да се подчинява!

# 59
  • Мнения: 6 181
Нейната отговорност е за нейните действия.
По-скоро за нейните бездействия. Затова и плочата се върти и ще се върти, както се вижда и от този разказ.

Общи условия

Активация на акаунт