Историята на Джули- Кошмарът в действителност-СТОП на домашното насилие

  • 9 637
  • 263
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 753
Winni, факт! Но лично аз смятам , че е добре да бъде окуражена, че е направила най-праивлното (а то е факт!!!).

Иначе само да кажа на Джули, че Z не е стока! Моят мъж смята , че за да разбереш дали един човек си струва трябва да го изпиташ в различни ситуации. Е, този Z, който дори не си изпитала показно ти е направил, че не струва. Ще удрят жената, която харесва с юмрук в лицето и той ще стои... само това, че е  мъж (не като шюбовник ) трябваше сериозно да се намеси!

# 31
  • Мнения: 46 438
Всеки човек трябва да се намеси, независимо от пола. Най-малкото веднага се вика полиция.

# 32
  • Мнения: 866
Извод :Не бъдете като Джули!
Само един бърз пример , той те прибива отново , ти заминаваш с него на почивка ...
Чудесен извод Ел_Си и това трябва да се подчертае и много хубаво да се вижда от всички, защото съм сигурен, че и такива жени четат този форум, които са много неориентирани и объркани ! Sad

# 33
  • Мнения: 3 186
Уини, за да изтъкне малките сигнали и червени лампи, тя трябва да се инкриминира. Жертвите стоят и мълчат, защото за гнева на насилника винаги има причина и не се знае как ще реагира публиката.

# 34
  • Мнения: 1 753
Колкото повече бъдат критикувани такива хора, толкова по-несигурни са и продължават да търпят, защото “ той е баща на децата ми, а ако си тръгна и следващия също е такъв, само ще е разделила децата от бащата ?
А колкото повече окуражаваме тези жени, толкова повече вяра в себе си имат и няма да допуснат всичко това.

# 35
  • Мнения: 6 132
Аз също не доумявам как една жена може да изтърпи толкова много и да продължава да стои до последно. Явно си е до човек. Някои хора са по-наивни, други не. И съм забелязала, че в колкото по-идеална или скромна среда е израстнало едно дете, толкова повече е склонно да търпи като възрастен. Нещо като кофти закономерност. Когато всичко е наред в детската възраст, човек не се научава на самозащита и отбрана. На мен ми се наложи да преживея и да се сблъскам с много несправедливости и интриги като млада. Затова сега съм "чувствителна " и нащрек към всякакви нередности. Безрезервно доверие само към себе си.
Много ми хареса поста затова го цитирам.
Не съм емпатична на такива истории, главно защото не мога да ги обработя - непосилно ми е да го смеля що за търпение е това, що за глупост и що за непукисти са всички намесени вкл. и хваления Z, който за нищо не става .... Е, не мога.
На такива девойки им трябва някой да им бие 2 шамара /образно казано/ за осъзнаване, а не да се приобщава с "помощ" в леглото им. Това беше най-голямата глупост от целия разказ.

Последна редакция: вт, 25 фев 2020, 16:19 от evencee

# 36
  • Варна
  • Мнения: 36 473
И аз съм от циниците. Добре, схващам, че тя е обработена и не е било лесно да си тръгне на момента. Обаче що за боклук е оня любовник?! Първо я насърчавал да седи при ненормалника, после гледал как я бият без да направи нищо! Поне на полицията да беше се обадил, за това не се иска кой знае колко акъл. Онзи щяха да го окошарят за нула време.

# 37
  • Мнения: 866
за непукисти са всички намесени вкл. и хваления Z, който за нищо не става .... Е, не мога.
Тя може да си има много хубав живот с него, без тормоз, но е факт, че е доста страхлив мъж и на мен ми е трудно да повярвам как нищо не е направил, а само и е говорил успокоителни думи ! Neutral Face

# 38
  • Мнения: 1 011
Колкото повече бъдат критикувани такива хора, толкова по-несигурни са и продължават да търпят, защото “ той е баща на децата ми, а ако си тръгна и следващия също е такъв, само ще е разделила децата от бащата ?
А колкото повече окуражаваме тези жени, толкова повече вяра в себе си имат и няма да допуснат всичко това.

Според мен пък е точно обратното - трябва да престане да се говори за този проблем сякаш "нещата просто се случват" и не е имало никакви предварителни знаци, че този или онзи конкретен човек е насилник. По-добре жените, които четат, да се замислят дали не са на по-ранен етап от тази история и да вземат мерки навреме, за предпочитане преди раждането на деца. Това, според мен, е адекватното "окуражаване". Иначе какво, да я успокояваме ли, при положение, че тя не осъзнава, че и прехваленият й любовник не е кой знае колко по-добър от бившия съпруг.


tainichka, нямам предвид да напише "На дата Х в ресторант У той каза това и това", че да се "инкриминира". Има определени реакции и начин на поведение, които не е нужно да се описват с абсолютно точни подробности, за да се разбере, че са показателни за определен тип личност.

# 39
  • Paris, France
  • Мнения: 13 878
Колкото повече бъдат критикувани такива хора, толкова по-несигурни са и продължават да търпят, защото “ той е баща на децата ми, а ако си тръгна и следващия също е такъв, само ще е разделила децата от бащата ?
А колкото повече окуражаваме тези жени, толкова повече вяра в себе си имат и няма да допуснат всичко това.

Не съм съгласна. Баща и, тихо и безмълвно, отишъл да живее с тях, да помага, разнасяйки пици, да е там като безплатна охрана все едно е пъдар. Предложил е помощ с отпътуването до България. И?

А мъжа Z го разбирам много добре. Някой писа, че не реагирал адекватно. Много адекватно е реагирал даже. Ако беше набил насилника става насилник самият той, можеше да го осъдят, да иде в затвора, да има петно и съдебно досие, мръсно свидетелство за съдимост, а насилената да размисли и да се прибере за пореден път при любимия си, както обикновено.

Бих посъветвала сина си да не се занимава с жени, преминали през такова насилие за да не си изпрати и той. Може да помогне с пари, да се обади на полиция и социални, но повече от това не.

Съветвам всички с близка жена или мъж (да, има и насилвани мъже) в подобна ситуация да са в чест контакт с насилвания, да опитат да го убедят да подаде жалба, ако не чатва да сигнализират самите те, при социалните и полицията може и анонимно, да предложат финансиране на изнасянето, бавене на децата на неутрална територия, пари, билет, адрес, помощ с издаване на тайна кредитна или дебитна карта, да скрият документите у тях, настаняване в празна, далечна от мястото на насилието къща или апартамент.

# 40
  • Мнения: 8
Winni, факт! Но лично аз смятам , че е добре да бъде окуражена, че е направила най-праивлното (а то е факт!!!).

Иначе само да кажа на Джули, че Z не е стока! Моят мъж смята , че за да разбереш дали един човек си струва трябва да го изпиташ в различни ситуации. Е, този Z, който дори не си изпитала показно ти е направил, че не струва. Ще удрят жената, която харесва с юмрук в лицето и той ще стои... само това, че е  мъж (не като шюбовник ) трябваше сериозно да се намеси!

Намеси се просто не съм се обеснявала още повече тъй като сметнах, че ще стане скучно.

# 41
  • Мнения: 3 186
Родителите не са знаели всички тези неща така ли?

# 42
  • Мнения: 670
И аз мисля като winni_ на 100 %.
Не мисля, че ако Джули си беше дала реална представа за нещата, които са се случили, ако беше направила анализ на постъпките и действията и на мисленето, щеше да напише този пост. Този пост е всичко друго, но не и предупреждение. Все едно търси доказателство, че е права. Не го ли е получила с факта, че баща й е помогнал да си тръгне? А и самото писане като приказка показва необходимостта от неизричане на някои неща с истинските им имена и действителните факти. А това само води авторката към подобни връзки в бъдеще. Показателен е фактът, че тя оправдава връзката си с човека З с действията на мъжа си (с когото май към онзи момент е била разведена, но пак са живяли заедно сигурно).
Подкрепям Джули за това, че е намерила сили да прекъсне връзката си с насилник, но да се запита защо влиза в такъв тип връзка и защо продължава - там се крие разковничето на бъдещото развитие.
И не съм съгласна, че ако някой посочва нещо, за което Джули да се замисли е равностойно на това, че не я подкрепя срещу насилническата връзка. Може би точно затова го прави?!

# 43
  • Мнения: 46 438
А мъжа Z го разбирам много добре. Някой писа, че не реагирал адекватно. Много адекватно е реагирал даже. Ако беше набил насилника става насилник самият той, можеше да го осъдят, да иде в затвора, да има петно и съдебно досие, мръсно свидетелство за съдимост, а насилената да размисли и да се прибере за пореден път при любимия си, както обикновено.
Под реагирал имахме предвид да извика полиция, не да става насилник.

# 44
  • Мнения: 866
Намеси се просто не съм се обеснявала още повече тъй като сметнах, че ще стане скучно.
То нищо не може да промени вече, но личното ми мнение е, че тази намеса не е била достатъчна. Аз вече го казах, ако бях на негово място, твоят кошмар приключваше още същата вечер, но кошмара си е продължил и след това. Това, че навярно Z не е от най-смелите, не е най-важното за това да си щастлива с него, със сигурност той има добро сърце и поне ще имаш един спокоен живот. Най-важното е да възпиташ нужните ценности в децата си и особено ако имаш дъщеря, да не прави същата грешка като твоята и да ти споделя.

Общи условия

Активация на акаунт