Да задържа ли бебето ?

  • 7 850
  • 174
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
И на мен не ми допада реакцията на мъжа. Консултирай се с гинеколог за рисковете, вместо да слушаш хлапе, което един презерватив не умее да нахлузи.

Решението дали да абортира е само на жената, рисковете и тежестите са за нея.

# 31
  • София
  • Мнения: 35 098
Мен ничия реакция не ми допада.
Сподели с майка си, ако толкова се чудиш.
Да знаеш там какво да очакваш, ако на милото му дойде въз.

# 32
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Това решение трябва да бъде взето от теб, а не от анонимни лица във форум.
Имай предвид, че раждане не значи спиране на студентстване и край на всичко.
Можеш да минеш на задочно обучение, ако имаш такава опция, докато детето не тръгне на ясла и градина. Много студенти са отгледали бебета и деца и са направили своята кариера, така че не е невъзможно. Успех!

# 33
  • Мнения: 24 467
Да прекъснеш не е нещо кой знае какво. Образование може да се завърши и по-късно, можеш да продължиш след 2-3 години.
По-важното е дали сте готови да преобърнете толкова кардинално живота си и двамата на тази възраст и при това ваше положение - финансово зависими от родители. Как ще се издържате? Сама пишеш, че родителите ти едва ли ще те подкрепят, а това е важно за избора.
Ако съм на тази възраст и не съм си правила планове да имам деца, уча и съм финансово изцяло зависима от друг, па било и от собствените си родители, не бих се навила да раждам.

Разбира се, че решението ти трябва да е изцяло твое. Ние тук не те познаваме. Аз пиша, изхождайки от личните си виждания само. Както и всеки друг, който пише и ще пише в твоята тема.

# 34
  • Мнения: 16
Зависи от това доколко обичате приятеля си и доколко имате желание да станете майка. Рискове при аборт има но ако е в началото те са сведени до минимум. Кажете на родителите си. Не знаете дали няма да ви подкрепят да го родите и да ви помагат, за да не прекъсвате за дълго.
Ако имате желание да станете майка сега, направете го. Не е страшно че още учите.

# 35
  • Мнения: 15 555
Не разбрах от кой град си, но ако не си много далеч от София ти пепоръчвам, при евентуално решение за аборт, да дойдеш тук и да го направиш в голяма болница. Например Майчин дом. Там ежедневно се извършват много такива манипулации и лекарите си знаят работата. Ако искаш мога и да ти препоръчам лекар, при който аз родих два пъти и веднъж ми направи аборт по желание. Манипулацията трае около 10 минути, след това те оставят за една нощ да преспиш и на другия ден си тръгваш. Това е за хора, които не са от София. Тези, които са от тук си тръгват същия ден, а на другия само отиват да ги изпишат. Не е нито страшно, нито кой знае колко рисковано, ако се направи от добър специалист

# 36
  • Мнения: X
За предпазни мерки не сте ли чували?

# 37
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
               Мои колеги се сдобиха с бебета още първи курс.Аз родих посредата на 4 курс,следвах тежка специалност,при която е невъзможно да се мине задочно-стоматология.Наблюденията ми са,че студенти с деца са по-отговорни към  ученето.Колко ще издържи една връзка зависи от хората,не толкова от възрастта.Зависи колко си отговорен към собствената си съдба и към с„тази на детето си.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 966
Оф, тези приказки значи, как после можело да нямаш деца, не знам кому е нужно да се всява такъв страх от прекъсване на бременност сред младите момичета, не това е начинът за ограмотяване и предпазване от нежелана бременност. Що рев изревах и аз и в какво психическо състояние бях, когато за пръв път ми се наложи да направя аборт по медицински причини, а впоследствие се наложи и повече от един път. В ранна седмица е рутинна процедура, която трае 5-10 минути, рискът от усложнения е минимален, но ако решиш това, задължително отиди при читав лекар и в добро медицинско заведение.

# 39
  • Мнения: 8 952
Абортът не е кола маска!

Прав е приятелят ти - абортът крие риск вбъдеще да не успееш да забременееш! .
И реакцията му е адекватна. По-добре ли щеше да е да каже, че не иска бебе и дза се оправяш сама?

Споделете с родителите си. Но най-вече двамата с приятеля ти решете какво искате да направите.

# 40
  • Мнения: 2 998
Аз бих се посъветвала с моите родители преди да взема решението.

# 41
  • Мнения: 2 220
На твоите години не бих го родила. Абортите не са като от едно време, да те стърже някой в кварталния гараж. Разбира се, винаги има вероятност после да имаш проблеми със зачеване, но то и без аборт я има тая възможност.
Приятелят ти не знае още на кой свят е, боли ли го, сърби ли го. Повярвай ми, като дойде детето, много се обтягат отношенията. Има и голяма вероятност да зависиш от твоите родители и да им увиснеш на врата. Помисли, имаш още малко време.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 6
Аз съм сигурна в човека до мен, нямам никакви съмнения, дали искам той да е баща на детето ми / децата ми. Обичам го ужасно много и повече от всеки друг, просто не знам дали сме готови да станем родители на по 20 години, не знам как ще се справяме финансово. То ми е ясно,че ако се запъна и кажа ''ще раждам'' и моите и неговите родители няма да ни оставят на произвола на съдбата, най-вероятно ще ни помагат по някакъв начин, но той ще е само финансов. Нито моите, нито неговите родители ще захвърлят кариери в родния ни град, за да дойдат тук да гледат бебе на по 40 години. Но,нито аз ще има как да работя,нито приятелят ни,той учи доста сериозна специалност,която не позволява през свободното си време да се ангажира с нещо друго освен с учене...Което и автоматично означава,че и когато бебето се роди,с повечето неща трябва да се  справям сама. Но той иска бебето,не иска да правя аборт,каза, че има ли желание има и начин и ще се справим някак си.

# 43
  • Мнения: 2 220
Щом е така, желая ти лека бременност и раждане и здраво бебе 😊

# 44
  • Мнения: X
Родих първото си дете, когато бях студентка втори курс, редовно обучение - искано, планувано бебе. Мъжът ми обаче работеше. Иначе не виждам как щяхме да се оправим финансово. Майка ми редовно гледаше бебето,аз търчах в университета. По едно време и учех, и работех. Завърших, започнах си работа по специалността. След време родих второ, излязох в майчинство. Изживяването е съвсем, съвсем различно. Нищо общо 21-годишна майка с 26-годишна. Поне при мен беше така.
Не ви е времето сега, според мен. Ако бащата работеше...може би щеше да е по-различно. Дете се ражда, когато наистина си готов за него. Няма да си първата, нито последната, ако направиш аборт,  обаче един ден може и да ти е мъчно за неизживяните години.

Общи условия

Активация на акаунт