Проблем с обвързването

  • 2 563
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 111
Ами ти си още на 22, не е ненормално за човек на тази възраст все още да не е изпитал "истинската, страстна, изпепеляваща" и т.н. любов. В конкретния случай с текущото гадже - минала ти е тръпката, голямо чудо. Коректно е да бъдеш искрена с него, но няма нужда да сдухваш себе си. Понякога искрата между хората е много мимолетна и трябва да се концентрираме върху хубавите моменти, които сме преживяли заедно, вместо да се опитваме на всяка цена да спасим отношенията и накрая да ги превърнем в горчилка. Според мен мъжете това го разбират по-добре от нас, жените. Ние ме културно обосновани повече да се грижим за огъня във връзката, да коткаме мъжа, и чунким се окаже, че твърде бързо сме претръпнали към някого, почваме да се чудим какво не ни е наред и едва ли не да се самообвиняваме. Истината е, че и в мимолетните тръпки има чар. Трябва да се наслаждаваме на момента, без разбира се да нараняваме другата страна, така мисля аз.

# 31
  • Мнения: 10
Чувала ли сте за повърхностност на чувствата?
Някои хора не са способни истински да изживяват емоции – обич, съпричастност, тъга и т.н. Пламва искра, но тя остава на повърхността, на дълбоко ниво не се случва нищо. Затова бързо им омръзва всичко, бягат в отношенията, страхуват се.
Прочетете повече, има информация.

Не е от годините и ненаживяването. От човека е. Демек – от Вас.
Може да изберете да сте си така цял живот, ако се усещате ок, може и да се промените, изборът е ваш, а мъжете все ще идват и ще си отиват при това положение без да ви носят желаното.

Чак да не изпитвам чувства,напротив,аз съм емоционален човек и съм страшно обичлива към семейството си и приятелите си. Състрадателна съм,не мога да кажа апатична в никакъв случай. Просто имам чувството,че за мен мъжете са заменими,поне така съм си го втълпила от ученически години,че няма да позволя щастието ми да зависи от даден мъж.Попринцип съм свръхсамокритична и не се харесвам едни дни,други дни се харесвам. Не знам дали това не е главната причина да изпитвам трудност с емоционалното обвързване.

# 32
  • Мнения: 8 969
Три месеца връзка е нищо, за да си правиш изводи, че имаш проблеми с обвързването.
Явно просто все още не си попаднала на твоя човек.
Очевидно е, че мъжът те притиска по някакъв начин и ти правиш нещата малко насила в тази връзка. Качествата му нямат значение. Химията е важна в случая.

# 33
  • Мнения: 20 122
Чак да не изпитвам чувства,напротив,аз съм емоционален човек и съм страшно обичлива към семейството си и приятелите си. Състрадателна съм,не мога да кажа апатична в никакъв случай. Просто имам чувството,че за мен мъжете са заменими,поне така съм си го втълпила от ученически години,че няма да позволя щастието ми да зависи от даден мъж.Попринцип съм свръхсамокритична и не се харесвам едни дни,други дни се харесвам. Не знам дали това не е главната причина да изпитвам трудност с емоционалното обвързване.
Нямах предвид апатия, а дълбочина на чувствата. Понякога е от типа личност, друг път от характера, трети път от липсата на опит. При теб явно има насадени предразсъдъци и това те обърква, както и липсата на опит в отношения с мъже. Или, както казаха вече в предишни мнения, не си срещнала човекът, който истински те вълнува. Дай си време, опознай и себе си, и повече мъже.

# 34
  • Мнения: 2 934
Още си малка. И аз на твоята възраст имах връзка с мъж, по-голям с 12 години от мен. Познавам и други момичета, които точно на 21-22 преживяват такива връзки, с разлика 11-30 години. Явно сме в етап, в който нашите връстници са деца, тези на 25-26 си падат по по-малки, но и те са си оше деца, а ние имаме нужда от някой да ни направи жени Simple Smile Аз от моята връзка почерпих много - открих сексуалността си, започнах да се чувствам жена и желана, станах по-отпусната, разкрепостена, започнах да изразявам себе си, израстнах, научих нови неща за мъжете, жените, животът. Но и двамата знаехме, че тази връзка няма бъдеще и да, някъде около 3тия месец се разделихме. С много топли чувства. Преди 2 години отново си подновихме отношенията за 1 месец, но просто аз тогава азбрах, че този човек съм го срещнала в живота си с мисията да отключи женствеността ми и няма как да имаме връзка и го пуснах да търси щастие. Но пък аз за него и той за мен винаги ще сме специални. Имаш нужда от тази връзка, вземи каквото ще взимаш и продължи напред, но според мен не отдавай надежди и не прави планове - мисията ти с този човек е друга и щом вече не искаш да си с него, вероятно си я изпълнила. На 22 си - нападай мъжете и си учи уроците Simple Smile

# 35
  • Мнения: 10
Странното е,че с другите момчета съм се чувствала по-разкрепостена,може би не е и от човека това,а просто факта,че доста време не си позволявах сексуални отношения с никого и явно сега тепърва ми предстои отново да се отпусна.

# 36
  • Мнения: 2 111
Просто имам чувството,че за мен мъжете са заменими,поне така съм си го втълпила от ученически години,че няма да позволя щастието ми да зависи от даден мъж.

Ами поздравления, на някои жени и цял живот не им стига за подобно прозрение, съответно си губят времето в незадоволителни отношения.
Аз лично голямата изпепеляваща любов като по филмите я изпитах 2 пъти в живота - веднъж на 25, но с неподходящия човек и веднъж на 29 - с човека, който сега ми е съпруг. Преди това и помежду тези две любови съм имала много приятни мини-връзки и като цяло прекрасни отношения с мъжете, въобще не мога да се оплача. Някои даже много съм ги харесвала, но никога не съм била много влюбена. И качеството ми на живот никога не е страдало от това, не са страдали и хората, с които съм имала отношения, понеже винаги съм била коректна. Изобщо не се вторачвай толкова, в днешни дни една млада дама има избор от далеч по-интересни неща, с които да се занимава, вместо зорлем да подклажда псевдо-любови.

Ооо, сега видях и това:

Странното е,че с другите момчета съм се чувствала по-разкрепостена,може би не е и от човека това,а просто факта,че доста време не си позволявах сексуални отношения с никого и явно сега тепърва ми предстои отново да се отпусна.

Миличка, просто не ви се получават нещата с този човек. Няма достатъчно тръпка, химия, привличане, пеперуди или както искаш там го наречи. Не се тормози, не го тормози и него. 3 месеца нищо не са, като не става - не става. Ако се опиташ да се насилиш да си с него, само ще си причиниш неприятни емоции и с времето ще започнеш да го презираш.

# 37
  • Мнения: 2 934
Да и аз съм съгласна с горното мнение. Това, че не си правила секс дълго време не е предтескт да не можеш да се отпуснеш. Когато има силна и изпепеляваща химия, нищо не може да те спре. Просто не си допадате, това е Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592

Разликата ви е голяма. Искате различни неща. Нормално е. Пусни го да си върви, нечестно е да го лъжеш.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 626
А процентно как стоят нещата с по-възрастните партньори? Предпочитан е по-възрастния или случайно така се е случило с този?
Аз дълги години бях непоклатима за това, че няма по-подходящ партньор от по-големия от мен, а то все с мои набори се случваше да имам връзка. За много по-млади мъже от мен не съм и помисляла. Те по презумпция ми се струваха ненадеждни.
Дълго време точно около 20-27 годишна се задържах изключително трудно във връзка. Или ми омръзваха или си се разделяхме без особени страдания от моя страна.
Даже са ми казвали, че ще си остана сама ако така я карам. И не са сбъркали ако трябва да бъда честна.
По-сериозните ми връзки са с по-големи от мен, но и те не са ми особено успешни!  Почнах да си мисля, че имам някакъв проблем. Зачетох се за да си обясня по някакъв начин нещата и открих много от моето поведение в отношение на жените, към другия пол, което се описва като комплекс на Електра.
Възрастен мъж - символ на надежност и редица добри качества, да ама не - то не се живее с качествата, а с човека, а жени с такъв комплекс - по-млад или по-възрастен, все не могат да намерият мистър идеалния!
Това от моите размишления. Трудна на връзки, бързо паля, лесно се отегчавам, във вечно търсене съм на нещо си...

# 40
  • Мнения: 1 327
Много си млада. Мен ако питаш, никакви обвързвания не ти трябват. Много пътувания, бурен нощен живот, много тръпка и страст, много учене и непукизъм. На тази възраст това е достатъчно /всичко с мярка и акъл/.

# 41
  • Мнения: 1 119
Проблемът е в теб. Ти си пасивна. Един мъж на 33 е активен. Каква разлика? В кое? Между жена на 22 и мъж на 33?
Явно просто не го харесваш. Като човек.

Общи условия

Активация на акаунт