Частни училища - информативно-дискусионна тема 37

  • 28 995
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 779
Е, пак е нещо Simple Smile Четох, че и в някоя друга държава (май Чехия) един канал излъчвал уроци. Може от там да са взели идеята. Или да е разписано по някакви стари планове за подобни ситуации, изготвяни преди сегашното навлизане на технологиите.
Интересно, дали има програма по класове какво ще излъчват?

# 691
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Между другото България е една от най-подготвените страни в това отношение. В Южна Франция само ще пращат домашни по мейла.

# 692
  • софия
  • Мнения: 4 985
Много са добри и на подпомагането от самото общество, църкви, организации. Всъщност тези доброволни подпомагания са първото, което се случва.
Ето в това е силата! Изградено общество, осъзната роля, задружност! Напълни ми душата!

# 693
  • Мнения: 852
Е, пак е нещо Simple Smile Четох, че и в някоя друга държава (май Чехия) един канал излъчвал уроци. Може от там да са взели идеята. Или да е разписано по някакви стари планове за подобни ситуации, изготвяни преди сегашното навлизане на технологиите.
Интересно, дали има програма по класове какво ще излъчват?
Ще има програма по класове. Но детайлите щели да се доизкусурят и обявят от МОН.

# 694
  • Мнения: 5 639
Те тези две седмици ще минат и заминат бързо, дано са само толкова.

# 695
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Несъмнено ще минат, въпросът е да мине пика на заразата. После ще удължат още.
В момента хората канселират ваканции, пътувания. Онзи ден трябваше да чакам 365 минути, за да канселирам полети. Отне ми 5 минути с кредитната карта да го направя онлайн.

# 696
  • Мнения: 5 898
Аз не виждам нищо лошо в идеята да има уроци по БНТ. Има неизброимо много деца без достъп до интернет и таблет или компютър. Телевизията е още един канал на информация. И ако има и едно дете с желание да ги слуша, пак ще си е струвало.

Дано ситуацията сега да даде идеи и всяка държавна институция си извлече поуките. И да се създатат екшън планове и процедури за бъдещето. Подобни неща ще се случват...

# 697
  • Мнения: 1 445
В Азбуки също са на дистанционно обучение посредством google classroom and google meet. Имат класни стаи по БЕЛ,МАТ, английски и околен свят. Сутрин ще се преподава онлайн, после ще имат домашно за следобяд. Доволна съм от организацията.
Домашното за предишната ваканция беше дълго. 5-6 страници по БЕЛ и още толкова по МАТ+ още по толкова в помагалата към тях). По английски около 10 книЖки. Малки, с по около 4-5 изречения на страница,но на всяка страница трябва да се отговори на въпрос.

Аз също съм за идеята за тв уроци. Даже се надявам да успея да хвана няколко и да ги пусна на ситната.

Последна редакция: сб, 14 мар 2020, 19:09 от Goldeva

# 698
  • София
  • Мнения: 8 282
И как ще стане това с ТВ уроците?
Има разминаване във взетите уроци в един град, какво остана в цялата държава.

# 699
  • Мнения: 852
Има си програма на МОН, разписана във времето. Ако някой е решил да прояви лично творчество, няма как цялата държава да се съобрази с това. Родителите могат да помагат, ако са вкъщи или след работа.

# 700
  • Мнения: 19 302
В Китай казаха, че уроците вървят по телевизията. Това е единственият вариант з атези, които нямат компютри и нет.

# 701
  • София
  • Мнения: 16 197
Преди малко по бТВ от МОН потвърдиха, че ще има съкращения на материала и матурите ше бъдат само на база взетия материал преди датата им.

Все едно са ни чели какво си пишем тук и как си отговаряме Simple Smile.

# 702
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма начин да не четат.
ДанО да пуснат уроците по телевизията, БНТ затова е обществена телевизия. Горките седмокласници и зрелостници, голям карък за набора им!

# 703
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Щот всички хора имат телевизори и БНТ. ОК ясно няма друг начин, ама се говори все едно е панацея. И да пуснат по тв, после тези деца как ще ги изпитват и как ще приключи годината. Има, за мен, към 30% шанс за нулева година. Но това ще е от “белите” кахъри. Ще завършат на 20 години, какво толкова.
Шарки, какво е положението със САТ-а ви. И моята девойка има приятели, които щяха да държат сега, не съм я питала дали ги е питала.

# 704
  • Мнения: 5 898
Е, не е панацея. Още повече, че ясно се каза, че нов материал е трудно да се взема. Ама какво друго да се направи?
Аз пък жестоко се дразня от негативизъм. Ясно е, че сме неподготвени. Всички. И ние, и МОН, и държавата. Ама хайде едно по едно. Първо да приберем по къщите всички, които не е наложително да излизат. После да се мисли за матури и 7 клас. Изобщо в момента не ми дреме за изпити, тестове и т.н.

Не мислех, че мисълта на Айнщайн в подписа ми ще ми потрябва толкова скоро.

Общи условия

Активация на акаунт